Nowa rzeczniczka Orlenu grozi pozwami za "podważanie jej kompetencji". Później prosi o szansę

Ewa Bugała zapowiedziała na Twitterze, że "podważanie jej kompetencji i wizerunku" spotka się z reakcją prawników PKN Orlen. Po fali krytyki, jaka na nią spłynęła, była pracowniczka TVP wycofała się z gróźb.

Ewa Bugała, do niedawna związana z Telewizją Polską, została rzeczniczką i dyrektorką biura prasowego PKN Orlen. Bugale ogólnopolską rozpoznawalność przyniosły materiały dla "Wiadomości" TVP, w których regularnie wychwalała rząd, a krytykowała opozycję. Dlatego też transfer do Spółki Skarbu Państwa wzbudził kontrowersje nawet na prawicy. Nowa rzeczniczka Orlenu zareagowała nerwowo.

"W związku z falą nieprawdziwych informacji na mój temat kieruję do mojego biogramu na oficjalnej stronie PKN Orlen. Działania mające na celu podważenie moich kompetencji i wizerunku spotkają się z odpowiednią reakcją naszych prawników" - napisała Bugała na Twitterze.

"Czekam na pozew!"

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. "Hej, prawnicy PKN Orlen! Panią Ewę Bugałę uważam za dość mierną propagandzistkę z kompetencjami niewystarczającymi na stołek, który objęła. Czekam na pozew!" - prowokowała blogerka Kataryna.

"Ewa Bugała w swoich prywatnych sprawach będzie się procesować za pieniądze podatników. Na krytyków naśle prawników Orlenu. Pani Ewo Bugało czekam na pozew. Sądzę że jest Pani niekompetentną propagandystką, a poniższy tweet dowodzi, że także beznadziejną PR-ówką" - dodawała Eliza Michalik z Superstacji.

"Po dzisiejszej 'PR-owskiej ofensywie medialnej' PKN Orlen nie mógłbym spojrzeć na siebie w lustro gdybym na stacji tego koncernu wydał chociaż jedną złotówkę - wiedząc, że choćby jakaś mikra jej część może pójść na finansowanie prawników Pani Bugały" - zadeklarował Krzysztof Luft, były dziennikarz, rzecznik rządu i członek KRRiT.

"Czy ja dobrze rozumiem, że osoba odpowiedzialna za wizerunek giganta nie może sobie poradzić z własnym?" - zapytał rysownik znany jako Andrzej Rysuje.

"Mógł zabrzmieć zbyt mocno"

Niecałe trzy godziny później Bugała zorientowała się, że komunikat o prawnikach był mocno przesadzony i - jako rzeczniczka spółki - ma inne zadania. Przyznała, że jej wpis "mógł zabrzmieć zbyt mocno", ale chodziło jej zdaniem o "groźby i oszczerstwa" pod jej adresem. "Kompetencje natomiast potwierdzi moja praca. Proszę zatem Państwa o szansę i czas, żebym mogła się na niej skupić" - napisała. 

Komisja zajęła się TVP Info, ale z takim podejściem posłów już można przewidzieć rezultat obrad

Więcej o:
Komentarze (265)
Ewa Bugała grozi prawnikami PKN Orlen
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 66 razy 58

  Mogła od razu prokuratorem postraszyć. Bezczelność pupilków władzy będzie już tylko rosła.

 • justas32

  Oceniono 45 razy 41

  Niniejszym podważam Pani kompetencje i wizerunek - do pełnienia stanowiska dyrektorskiego w spółce skarbu państwa. Osobiście uważam że to skandal iż PIS zatrudnia wszędzie w naszych firmach ludzi bez odpowiednich kwalifikacji - w tym Panią ...

 • sacc77

  Oceniono 39 razy 37

  Podważanie wizerunku...?
  A gdzież to jest zapisane, w jakiej ustawie, że wizerunek tej... KULSON musi mi się podobać?
  Wszak ocena wizerunku jest sprawą stricte indywidualną zaś już starożytni sformułowali zasadę, iż DE GUSTIBUS NON DISPUTANDUM EST.
  A ze ta... KULSON zdecydowanie nie jest w moim typie i widok jej wizerunku ma bardzo destrukcyjne oddziaływanie na mój zmysł estetyki to mam pełne prawo powiedzieć, że MNIE SIĘ WIZERUNEK TEJ KULSON NIE PODOBA co nie znaczy, że na jego temat nie wypowie się pozytywnie jaki tam inny KULSON. W końcu różne bywają zboczenia - każdy ma swoje hobby.
  Wszak każda potwora znajdzie swego amatora zaś to, że ta kulson znalazła swego amatora w osobie pewnego kurduplowatego vaginosceptyka to jest ot ich stricte prywatna sprawa.
  To znaczy - była by gdyby tenże vaginosceptyk uposażał tę kulson ze swoich prywatnych dutków a nie z naszych podatków.

 • chi-neng

  Oceniono 33 razy 31

  • Czyzby Bugala zaczela JUZ obawiac sie konkurencji i zagrozenia, ze strony nader KOMPETENTNEJ CZŁONKINI KRRIT, niejakiej Teresy Bochwic ?!

  • Czyzby ta sama Bugala, zyla i zyje nadal w przekonaniu i wierze na 100%, ze cala Polska nie wie i nie ma pojecia o tym, ze ten 'ZASZCZYT' ZASIADANIA FOTELA ORLENU UZYSKALA ZA ZWYKLE PRO-RZADOWE LAJDACTWO?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX