Sondaż: Platforma nieznacznie odrabia straty. W Sejmie tylko cztery partie

PiS bez zmian na czele - tak wynika z najnowszego sondażu CBOS, cytowanego przez TVP Info. Poparcie dla rządzących nieznacznie jednak stopniało, przybyło za to zwolenników Platformy Obywatelskiej.

PiS - zgodnie z wynikami najnowszego badania przeprowadzonego w lutym przez CBOS - może liczyć na 43 proc. poparcia (spadek o jeden punkt procentowy). Drugie miejsce należy do PO z 17-procentowym poparciem (wzrost o dwa punkty).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze Kukiz '15 z poparciem rzędu 7 proc. (również wzrost o dwa punkty) oraz Nowoczesna, na którą chce głosować 5 proc. badanych (tu spadek o jeden punkt w porównaniu do ostatniego badania).

Tuż pod progiem wyborczym wylądowały PSL oraz SLD - obie partie mogą liczyć na 4-procentowe poparcie. Partia Wolność oraz Partia Razem - tylko na jeden procent.

Całkiem spora jest natomiast grupa niezdecydowanych wyborców - w tym badaniu to aż 15 proc. pytanych.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo w dniach od 1 do 8 lutego na liczącej 1057 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Więcej o:
Komentarze (179)
Sondaż CBOS. PiS na czele, PO odrabia straty
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 35 razy 19

  PiS jak narkoman sondażowy, musi sobie co tydzień wydrukować by się zaciągnąć..

 • sarna291

  Oceniono 32 razy 18

  głupie kmiotki głosują na pis i na przystawkę kukiza... a pis rozdał sobie ogromne pieniądze, po 70 tys, obsadził swoich misiewiczów, rozwalił system prawny w Polsce, każdemu podłączył podsłuch, rozzuchwalł faszystów , którzy chodzą z choragwiami po mieście jak w 36 r, rozpętał żydowską aferę, wyciąga nas z UE..a wy kmiotki głosujecie , bo was kupił za pińcet , ale nam wszystkim zabrał...podrożał prąd, woda, gaz, artykuły spożywcze , wszystko .... dzięki wieśniaki za taki obraz Polski !

 • ibrylowska

  Oceniono 38 razy 16

  Kaczyński i PIS powinni zniknąć z polskiej polityki na zawsze, bo to kłamcy, obłudnicy, fałszerze polskiej historii co popierają rasistów, antysemitów, narodowców i kiboli. Nie chcemy takiej Polski.

 • crotalus1

  Oceniono 28 razy 14

  Kto wierzy instytucji rządowej patrząc na pisowski TK, czy prokuraturę...?

 • ukw8087

  Oceniono 31 razy 11

  Czyżby Izraelska Heca nie wypaliła , nie dała pójść w górę słupkom ...
  Jarek będzie niepocieszony.

 • janek23nadaje

  Oceniono 29 razy 11

  badania na zlecenie pis. Wybory to zweryfikują. Polacy nie sa głupi. Mam nadzieję.

 • jerzykkur38

  Oceniono 21 razy 9

  Rządy koalicji PO i PSL,to najlepszy okres w rozwoju i pomyślności Przenajświętszej Rzeczpospolitej, od momentu uzyskania niepodległości w 1989 roku.Dzięki olbrzymim pieniądzom unijnym,wynegocjowanym przez kompetentnych europosłów PO,Polska zmieniła swoje oblicze i stała się nowoczesnym krajem Europy.Piękne autostrady,drogi szybkiego ruchu,obwodnice,ścieżki rowerowe,tysiące wiaduktów,nowe mosty,orliki,piękne nowoczesne stadiony na czele ze stadionem Narodowym,nowe wspaniałe hale sportowe,wiele krytych pływalni,dziesiątki tysięcy ocieplonych budynków mieszkalnych,nowe oświetlenia miast i miasteczek,nowe elewacje,dziesiątki nowoczesnych budynków dla potrzeb uczelni wyższych itd.itp.Ten polski cud,został zrealizowany i dokonany przez zdradzieckie mordy,przez drugi sort,przez zdrajców,przez morderców,przez element animalny,przez komunistów i złodziei !

 • kertog123

  Oceniono 18 razy 8

  no popatrz panie - sondaże takie super, poparcie ponad 40% !! A wszystkie wybory uzupełniające na wójtów i burmistrzów jakoś PISlam przegrywa, z nielicznymi wyjątkami. Cuś słabo...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX