Rozgoryczony Waszczykowski w wywiadzie. Przebijał żal do Kaczyńskiego i kolegów

Witold Waszczykowski wbijał PiS szpilę za szpilą, brzmiał na rozgoryczonego. "Słyszymy, że potrzeba trzech kadencji, by rozwiązać problemy Polski. Szkoda, że naszemu rządowi dano nie więcej niż dwa lata" - mówił w radiowym wywiadzie.

Witold Waszczykowski był gościem porannego programu w RMF FM. Na pytanie, co powinien zrobić prezydent ws. nowelizacji ustawy o IPN, Witold Waszczykowski stwierdził skromnie (a może z nutą ironii?), że jest „tylko szeregowym posłem, który nie powinien doradzać prezydentowi”.

Witold Waszczykowski o nowelizacji ustawy o IPN

Były szef polskiej dyplomacji powiedział, że strona izraelska od kilku lat znała planowane zapisy ustawy o IPN, jednak ich nie akceptowała.

Ta sprawa była procedowana od kilku lat i od kilku lat strona izraelska nie akceptowała tej ustawy [nowelizacji ustawy o IPN] i MSZ ostrzegało przed tym. Strona izraelska przyjmowała do wiadomości, natomiast nie akceptowała tych rozwiązań. Nie akceptowała głownie tego rozwiązania dot. karania za obwinianie narodu polskiego. Ono jest nieostre i wszyscy się nad tym zastanawiają, jak to sprecyzować. Być może innym rozwiązaniem jest doprecyzowaniem przez akty wykonawcze

 - tłumaczył Waszczykowski, pytany o rolę polskiej dyplomacji w całym tym konflikcie. Były szef MSZ zaznaczył jednak, że za ustawę odpowiadało ministerstwo sprawiedliwości.

Ta ustawa była promowana, procedowana przez inny resort – Ministerstwo Sprawiedliwości. Proszę grillować innych ministrów, ja jestem poza resortem

- powiedział Witold Waszczykowski.

Waszczykowski wbija szpilę PiS

W wywiadzie Witold Waszczykowski odniósł się też do słów prezesa PiS. Jarosław Kaczyński powiedział ostatnio w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”, że PiS potrzebuje trzech kadencji, by zreformować Polskę.

Słyszmy od prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że potrzebujemy trzech kadencji na to, aby rozwiązać wiele problemów Polski. Szkoda, że naszemu rządowi dano nie więcej niż dwa lata

- skomentował rozgoryczony Witold Waszczykowski.

Były szef polskiej dyplomacji nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie, kto ze strony rządowej odpowiada za konflikt. Ale i tu przebijał żal do kolegów.

To pytanie może pan zadawać, natomiast ja nie będę odpowiadał na to pytanie, ja nie jestem recenzentem tego rządu, wręcz przeciwnie - jestem kibicem tego rządu, dalej kibicuję rządowi i moim kolegom, a w rządzie znajdzie pan takich, którzy będą recenzowali. Recenzowali nas przed dwa lata i dalej będą recenzowali, i będą mówili, kto dalej powinien podlegać rekonstrukcji. Znajdzie pan wysokich rangą urzędników w rządzie...

- powiedział Witold Waszczykowski. Robert Mazurek zapytał byłego szefa MSZ o jego następcę, Jacka Czaputowicza, którego prezes PiS nazwał "eksperymentem". Na pytanie, jak długo ekspert zamiast polityka może przetrwać na czele MSZ, Waszczykowski odpowiedział uszczypliwie:

Czasy prowizorki są bardzo trwałe w życiu, również w Polsce, więc wszystko jest możliwe.
Więcej o:
Komentarze (126)
Witold Waszczykowski w RMF FM krytykuje PiS
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 52 razy 48

  A po co trzy kadencje , Macior rozłożył wojsko w ciągu dwóch lat , widzisz Waszczu jaki był skuteczny .

 • whufan

  Oceniono 35 razy 31

  Jak kania dżdżu potrzebujemy wybitnej postaci na stanowisku Ambasadora w Izraelu.
  Witek mógłby rozpocząć urzędowanie od autocytatu:
  ,,Nie zabijajcie nas!,,

 • remo29

  Oceniono 31 razy 27

  Jak odchodziła Fotyga, to myślałem, że gorzej być nie może. Jak odchodził Waszczykowski, to też myślałem, że gorzej być nie może. Widać, że życie niczego mnie nie uczy, bo jest jeszcze gorzej...

 • crowley_666

  Oceniono 26 razy 24

  A szczujnia PISdzielska na forum już nie broni swojego, pieski poczuły swąd spalenizny???
  Prezesik zaczął grilowanie!

 • alex1w

  Oceniono 24 razy 20

  Szkoda, że naszemu rządowi dano nie więcej niż dwa lata...
  Tym bardziej, że moje sukcesy na arenie międzynarodowej są doskonale znane i podziwiane, zwłaszcza świetne relacje z San Escobar i sąsiadami.

 • maxym9

  Oceniono 16 razy 16

  Za najgorszego ministra MSZ uchodziła P. Fotyga. Niestety Waszczykowski pobił ją na głowę. Czy można sobie wyobrazić gorszego ministra od Waszczykowskiego i Macierewicza?

 • me_on_gazeta

  Oceniono 18 razy 14

  Heh, to jednak Izrael od początku protestował przeciwko kształtowi tej durnej ustawy i gimnastyka Jakiego jest z gruntu kłamliwa? Ojej, a to niespodzianka :D

  Żryjcie się, żryjcie. Jedyny problem jest taki, że nie ma kto po was nieudaczniki objąć władzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX