Decyzja prezydenta w sprawie ustawy o IPN. Andrzej Duda podpisze?

Andrzeja Duda o godz. 11 wyda oświadczenie. Prawdopodobnie przekaże swoją decyzję w sprawie kontrowersyjnej ustawy o IPN. Taką informację podaje RMF FM na podstawie swoich nieoficjalnych informacji.

Nowelizacja ustawy o IPN czeka już tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Jak ustalił reporter radia RMF FM, prezydent około południa ogłosi, czy ją podpisze. 

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział w "Kwadransie politycznym" TVP, że Andrzej Duda "niebawem" ogłosi decyzję w sprawie nowelizacji ustawy o IPN.

O 11:00 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wygłosi oświadczenie – poinformowała chwilę później Kancelaria Prezydenta. 

Andrzej Duda: ważne "dobro kraju"

Prezydent Andrzej Duda wybiera się lada chwila za granicę. W dniach 7-11 lutego złoży z żoną Agatą Kornhauser-Dudą wizytę w Republice Korei.

Wcześniej rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński mówił w mediach, że Duda ma 21 dni na decyzję w sprawie ustawy o IPN. Czy podejmie ją szybko - nie określił. Zaznaczył jedynie, że Andrzej Duda ma podjąć decyzję, biorąc pod uwagę "dobro kraju". Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiego Radia podkreślił, że jego zdaniem Andrzej Duda powinien podpisać nowelizację ustawy o IPN. 

Kontrowersyjna ustawa o IPN

Nowelizacja ustawy o IPN przeszła przez Sejm i Senat. Przewiduje ściganie każdego, kto publicznie i wbrew faktom będzie przypisywał państwu lub narodowi polskiemu udział lub współudział w zbrodniach popełnionych przez III Rzeszę. Wywołuje ona obawy o to, że ograniczona zostanie możliwość mówienia o krzywdach wyrządzonych Żydom przez Polaków. Zaniepokojenie wyrażają nie tylko w Izraelu. Obawy ma także amerykański Departament Stanu.

W poniedziałek przed Pałacem Prezydenckim demontowali narodowcy. Wołali do Andrzeja Dudy: "zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę".

Zobacz też: 

Więcej o:
Komentarze (102)
Ustawa o IPN. Andrzej Duda zdecyduje, czy ją podpisać
Zaloguj się
 • andree111111

  Oceniono 19 razy 11

  Czy podpisze czy też nie i tak ma już przechlapane. Tak słabego i nieudolnego Prezydenta nie było w historii Rzeczypospolitej. Zero ambicji, zero własnego zdania, zero pomyślunku. A w tym przypadku jeszcze rodzina na karku.

 • stach_79

  Oceniono 8 razy 8

  Czy Duda ma jakies wlasne zdanie? Nawet zone zlekcewazy, w PISie to normalne!

 • kazek100

  Oceniono 8 razy 8

  Zrobi co mu każą, i tyle. Może to być elementem większej gry populistycznej, ale tak czy owak zrobi co mu każą. Jak zwykle.

 • irishrem

  Oceniono 14 razy 8

  Ta ręka z długopisem będzie poprowadzona za pomocą kilku sznurków z Nowogrodzkiej !

 • stach_79

  Oceniono 9 razy 7

  Podpisik a potem na narty

 • wujojano

  Oceniono 17 razy 7

  Przecież "patrioci" już mu kazali "zdjąć jarmułkę i podpisać". "Patriotów" miałby nie posłuchać? Pewnie wtedy powiedzieliby, że posłuchał swojej żony "Żydówy".

 • Emil Bonik

  Oceniono 8 razy 6

  Dzisiaj Duda musi wybierać między dżumą a cholerą ! I dobrze mu tak, zasłużył sobie na to swoim ignoranckim podejściem do Konstytucji !! Tylko nowy prezydent może uratować RP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX