Streżyńska o kulisach pracy w rządzie. "Spałam po 2 godziny dziennie. Odżyłam po dymisji"

To, w jaki sposób potraktowano całą ekipę ministerstwa, było niegodne i szalenie niesprawiedliwe - mówi w rozmowie z portalem Money.pl była minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Była szefowa resortu rozpoczęła już swoją prywatną działalność.

Anna Streżyńska po rozstaniu z Ministerstwem Cyfryzacji została prezesem zarządu i współwłaścicielką firmy MC2 Solutions, zajmującej się m.in. cyfrowymi walutami, sztuczną inteligencją i nowymi technologiami.

Jak powiedziała w rozmowie z Money.pl, w spółce pracują też ludzie, którzy stanowili zespół ministerstwa, a odeszli po ostatniej rekonstrukcji rządu.

- To, w jaki sposób potraktowano całą ekipę ministerstwa, było niegodne i szalenie niesprawiedliwe, zważywszy, jak bardzo ta ekipa się zmieniła i wzięła odpowiedzialność za zaniedbane wcześniej zadania - skomentowała Streżyńska.

Streżyńska: Ministerstwo Cyfryzacji dzielone przed dymisją

Według byłej minister resort był dzielony jeszcze przed rekonstrukcją rządu i jej odwołaniem. Do dyrektora generalnego mieli dzwonić ministrowie i pytać o plany budynku i zatrudnienie. - Takie historie fatalnie oddziałują na zespół. Ludzie byli w ogromnym stresie. Uznałam, że musimy to przetrwać i robić swoje - wspomina Streżyńska.

- Podporządkowałam całe życie pracy w Ministerstwie Cyfryzacji. Przeprowadziłam się do Warszawy, spałam po dwie godziny dziennie. Umówiłam się, że zrobię dobre reformy, więc chciałam stanąć dla tego zadania nawet na uszach. Ostatecznie przekonałam się, że umowa obowiązywała tylko jedną stronę. Mnie - stwierdziła w rozmowie z Money.pl.

 - Odżyłam w ciągu trzech dni po dymisji. Przestałam się czuć upokarzana tymi wszystkimi informacjami, kto mnie dzisiaj odwołuje i za co - dodała.

Nowy minister cyfryzacji

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował w połowie stycznia, że nazwisko nowego ministra cyfryzacji zostanie przedstawione wkrótce. Obecnie nadzór nad tym resortem pełni premier Mateusz Morawiecki.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin mówił z kolei w radiowej Jedynce, że w tej chwili nie ma planów likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji.

Więcej o:
Komentarze (66)
Anna Streżyńska
Zaloguj się
 • dudi-w

  Oceniono 26 razy 24

  Pani Anno, to wyznania panienki 16 letniej a nie doświadczonej kobiety.... jak pani mogła zakładać jakąkolwiek dobra współpracę z bandą nawiedzonych gamoni, dla których parówka czy puszka po piwie to samolot a Unia Europejska to zdradziecki oszust???????

 • taroudant

  Oceniono 26 razy 24

  Kolejna naiwna zorientowała się na koniec, że zadała się z najgorszą hołotą jaka kiedykolwiek rządziła tym krajem.

 • matuniak2

  Oceniono 18 razy 16

  To ona nie wiedziała, jacy ludzie tworzą ten rząd i tę partię? Oczekiwała od nich przyzwoitości? Zaskakujące...

 • japka_putina

  Oceniono 16 razy 14

  Widziały gały, co brały.

 • antoni1967

  Oceniono 16 razy 14

  "Do dyrektora generalnego mieli dzwonić ministrowie i pytać o plany budynku i zatrudnienie."

  Rodziny króliczków z dojnej zmiany muszą mieć nie tylko posadki, ale i zawsze wygodne apartamenty do spędzania czasu na koszt polskiego podatnika i obowiązkowo miejsce przy oknie oraz blisko windy.

 • ryyys

  Oceniono 11 razy 9

  Nie żal mi nikogo, kto nie wie kim jest Kaczyński i jego polityczna mafia.

 • calmy

  Oceniono 11 razy 9

  Smutna i pouczająca historia. Dla ewentualnych następców.

 • mo60

  Oceniono 9 razy 7

  Pani Anno, zawsze panią ceniłem, ale byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że wchodzi pani do rządu PiS. Przecież musiała znać pani mentalność tej ekipy, tych ludzi, o Prezesie nie wspominając. Po co pani się tam pchała, na co liczyła? Na cud? No to się nie zdarzył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX