Była minister cyfryzacji ma już nową pracę? Nieoficjalnie: chodzi o gry komputerowe

Anna Streżyńska ma zostać udziałowcem i znaleźć się w zarządzie spółki zajmującej się e-sportem - podają nieoficjalnie media. Ona sama zaprasza na konferencje związaną z powołaniem nowej firmy.

Anna Streżyńska w styczniu została odwołana ze stanowiska ministra cyfryzacji, ale już szykuje się do nowej roli. Była minister zaprosiła na konferencje dotyczącą nowych technologii, która ma odbyć się we środę w Warszawie. 

Spółka ma być związana  z Viktorem Wanli, szefem firmy Kinguin Poland, która prowadzi portal z grami internetowymi. Serwis Wirtualne Media potwierdził doniesienia o powołaniu nowego projektu. Z kolei "Rzeczpospolita" podała, że Streżyńska ma zostać zarówno udziałowcem spółki, jak i wejść do jej zarządu. 

Minister cyfryzacji wielokrotnie była krytykowana przez polityków PiS, m.in. wtedy gdy mówiła, że nie zgadza się ze wszystkimi propozycjami rządu premier Beaty Szydło. Głośno było także o jej konfliktach z ówczesnymi szefami MSWiA i MON: Mariuszem Błaszczakiem i Antonim Macierewiczem, którzy też chcieli mieć wpływ na cyfryzację.

Po odwołaniu Streżyńskiej resort cyfryzacji nie ma ministra. Już w połowie stycznia informowano, że nazwisko następcy ma zostać ogłoszony "w najbliższych dniach". Wcześniej w tym kontekście wymieniano wiceministra finansów Piotra Nowaka. 

Trzęsienie ziemi w rządzie. Macierewicz, Szyszko i Radziwiłł poza Radą Ministrów

Więcej o:
Komentarze (46)
Anna Streżyńska ma nową pracę
Zaloguj się
 • frajtak

  Oceniono 27 razy 23

  Streżyńska Streżyńską,,,, ale czym w (nie)rządzie zajmuje się pani Beata!?

 • Krzysztof Z

  Oceniono 20 razy 14

  To jedyna osoba w starym nierzadzie, która potrafi sobie sama znaleźć pracę poza polityką. Pomyślcie kto o zdrowych zmysłach zatrudnilby resztę? Np. Macierewicza? Mam wątpliwość czy większość z nich wypracowała choćby złotówkę PKB w swoim życiu?

 • laik1234

  Oceniono 13 razy 11

  PiS otoczy PiS doradzi PiS też nigdy swych nie zdradzi

 • chi-neng

  Oceniono 14 razy 10

  Mozna Jej tylko pozazdroscic kwalifikacji (jezeli ktos ma taki talent i zainteresowanie).
  Ta kobieta da sobie rade.
  Podobalo mi sie, ze miala swoje zdanie wobec sekty i jej 'najwazniejszych marionetek'/ przydupasow JK; Broszki, Antka i Plaszczaka. Innych czlonkow sekty chyba nie dostrzegala z Jej pozycji:).

 • user151

  Oceniono 10 razy 6

  Z rządu do pasera kradzionymi kluczami do gier, idealnie.

 • zd46

  Oceniono 13 razy 5

  W Holandii minister po skonczeniu ministrowania podjal, bez wstydu, prace kierowcy autobusu miejskiego. Przestal byc ministrem ale nie pozbyl sie honoru i czlowieczenstwa, stal się normalnym czlonkiem spoleczenstwa a nikt go nie nazywa „panie ministrze”. My w Polsce "produkujemy masowo w ramach innowacji Morawieckiego" odpustowe bozki i swiete indyjskie krowy, fajdajace wszedzie. Tylko nasze „innowacyjne swiete krowy i odpustowe bozki” woza się limuzynami, sa ochraniani przez rzesze uzbrojonych po zeby goryli i maja BARDZO WYSOKIE WYNAGRODZNIA z ekstra dodatkami.Nie gardza stanowiskami specjalnie dla nich stworzonymi a honor? Co to za slowo? „Do zlobu każdy trafi nie znajac geografii”.

 • tetradrachma

  Oceniono 5 razy 5

  Mowta co chceta, a ja, nie temu tłumokowi, a Edkowi..... współczuję !

 • six_a

  Oceniono 13 razy 5

  więc pani z zapędami cenzurowania twittera i facebooka, bo naziole nie mogą swobodnie drzeć facjat, teraz położy gry? dajcie no jej jakąś pracę w okienku na poczcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX