Stanisław Kogut z zarzutami o korupcję. Senatorowi grozi nawet 12 lat więzienia

Senator Stanisław Kogut usłyszał w czwartek zarzuty korupcyjne. Sprawą polityka zawieszonego w prawach członka PiS zajmują się śledczy z Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Grozi mu 12 lat więzienia.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu Senat w tajnym głosowaniu - wbrew woli prezesa PiS - odrzucił wniosek prokuratury o zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Stanisława Koguta. Nie stanowiło to jednak przeszkody w postawieniu zarzutów, bo już w grudniu ubiegłego roku senator zrzekł się immunitetu.

Sprawa senatora ma związek z zatrzymaniem w grudniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w Małopolsce pięciu osób podejrzewanych o korupcję. Wśród nich jest syn senatora - Grzegorz, który jest wiceprezesem Małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

Śledczy podejrzewają zatrzymanych o przyjęcie korzyści majątkowych na łączną kwotę ponad miliona złotych.

Stanisław Kogut sam domagał się zarzutów

Stanisław Kogut w ubiegłym tygodniu ponownie zapewniał, że nie brał łapówek, o co m.in. podejrzewa go prokuratura. - Jeszcze raz powtórzę, że przez 20 lat działalności nie wziąłem ani jednego grosza od nikogo. Szanuję każdy urząd i w stosownym czasie wydam oświadczenie - dodał.

We wspomnianym oświadczeniu wydanym dwa dni temu domagał się zaś, by prokuratura postawiła mu zarzuty i w ten sposób "pozwoliła mu oczyścić swoje imię" (pisownia oryginalna):

Prokuratura pomimo formalnoprawnego obowiązku niezwłocznego przedstawienia zarzutów nie uczyniła tego.
Zamiast tego, przez okres prawie miesiąca czasu, pozostając pod pręgierzem opinii publicznej, upraszam się o postawienie mi zarzutów, wysyłając kolejne prośby do Prokuratury, tak abym mógł podjąć obronę swojej osoby.
W tej sytuacji odnoszę wrażenie, że jedynym podmiotem który chce najszybszego wyjaśnienia w tej sprawie jestem jedynie ja sam. 

Senator został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości.

'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Więcej o:
Komentarze (74)
Stanisław Kogut. Zarzuty korupcyjne dla senatora
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 14 razy 14

  "Kretynie do budy", "Lecha Kaczyńskiego chcą zniszczyć masoni", "za bezpłodność odpowiada chęć robienia karier przez kobiety"... A wielki i twardy fallus mu w oko!

  Cudownie jest patrzeć, gdy pisiorska rewolucja zżera swoich. Smacznego!

 • lubicz56

  Oceniono 12 razy 12

  Kryminalny proces bogacenia się na najslabszych, bezbronnych i umierających staje się znakiem rozpoznawczym pisowskich notabli. Poczynając od męża Marty Kaczyńskiej i ułaskawionego przez Lecha Kaczyńskiego Adama S. a kończąc na różnych Kogutach.

 • wkoz1

  Oceniono 11 razy 11

  cham głupek i złodziej.. typowy pisior

 • remo29

  Oceniono 11 razy 11

  Jak się nie uda zamieść sprawy nazioli, to podrzucą mediom głowę Koguta i po temacie.

 • kuba161048

  Oceniono 10 razy 10

  Kogut a jajka złote gromadzi.

 • sirseb

  Oceniono 9 razy 9

  to ten kibolski katol?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 9

  Kukuryku na patyku, kwa, kwa, kwa...
  Piiii-bziuuu!
  Taka wolska!

 • def11

  Oceniono 9 razy 9

  Będzie nowy wniosek ( wystarczy "przeredagować" zarzuty ) o uchylenie immunitetu, głosowania tajnego już nie i Kogut polegnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX