Kombatant chciał podać rękę premierowi, potknął się. Morawiecki zareagował w mig [WIDEO]

Podczas poniedziałkowych obchodów rocznicy wybuchu powstania styczniowego doszło do niegroźnego incydentu. Jeden z kombatantów potknął się, na szczęście mógł liczyć na szybką pomoc premiera Mateusza Morawieckiego.

W 155. rocznicę wybuchu powstania styczniowego, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie odprawiono w poniedziałek mszę świętą w intencji uczestników tego zrywu wolnościowego. Wzięli w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wojskowi oraz weterani.

Operator Polsat News zarejestrował moment, gdy jeden z kombatantów potknął się podczas przekazywania znaku pokoju. Mężczyzna został szybko złapany przez premiera.

Mężczyźnie nic się nie stało. Panowie uścisnęli sobie dłoń, następnie kombatant podał rękę pozostałym obecnym politykom.

Rekonstrukcja rządu. Morawiecki: Polska jest pięknym żaglowcem, płynącym po coraz bardziej nieznanych morzach i oceanach

Więcej o:
Komentarze (91)
Mateusz Morawiecki przytrzymał mężczyznę, który się potknął
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 11 razy 5

  Refleks Mateusz ma dobry. Cóż... starość nikogo nie oszczędza a kombatanci to pokolenie które wiele przeszło i nie mieli czasu ani okoliczności dbać o swe zdrowie, większość z nich i tak dożywa słusznego wieku jakimś cudem, a los ich nie pieścił.

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 4

  "Mężczyzna został szybko złapany przez premiera."
  dobrzy są
  nasi łapacze mszalni
  (tylko pan prezes
  jeszcze nic nie złapał)

 • chi-neng

  Oceniono 8 razy 4

  OBS!

  To, ze zartuje, nie jset rownoznaczne z tym, ze cieszylabym sie z tego, gdyby kombatant sie przewrocil.
  Wrecz odwrotnie, jestem zadowolona z 'bohaterstwa' premiera Polski:).

 • nalesniku

  Oceniono 7 razy 3

  niczym batman, spiderman i james bond w jednym. patrzac duma rozpiera !

 • def11

  Oceniono 13 razy 3

  Z materiałów operacyjnych, na zdjęciu widzimy :

  Po skrojeniu ofiary ( starszy pan ) doliniarz ( facet w okularach ) prawie natychmiast (z reguły po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach) odbija łup, czyli przekazuje je tycerowi, nazywanemu też niekiedy konikiem ( człowiek w jasnej kapocie ) .Jego głównym zadaniem jest oddalenie się z fantami w bezpieczne miejsce. Zdarza się, że konik ma jeszcze inne obowiązki, np. obserwuje zachowanie pacjenta oraz zasłania robotę krawca (choćby za pomocą gazety). Wspomniany pomocnik przydaje się też do robienia sztucznego tłoku wokół ofiary. Członkiem ekipy może być świeca ( Mariusz ps MŁOT ) On z kolei pilnuje, ( do niedawna z nasłuchu służbowego ) czy w pobliżu nie krąży policyjny patrol.

 • tokraj17

  Oceniono 2 razy 2

  To są jeszcze kombatanci Powstania Styczniowego ? Ten cud załatwił chyba ten sukienkowy -jeszcze jeden powód by bywali na wszystkich uroczystościach.

 • emadox1327

  Oceniono 8 razy 2

  Chyba się popłaczę ze wzruszenia.
  A co miał zrobić? Nogę podstawić?
  To faktycznie wydarzenie o którym warto pisać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX