Reporterzy TVN pokazali neonazistów. W końcu przemówił Brudziński. Kuriozalnie

Jest reakcja MSWiA na reportaż TVN o polskich neonazistach. Obok słów, że w Polsce nie ma przyzwolenia na propagowanie faszyzmu, dodano, że nie ma go też na ataki na biura poselskie.

Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział, że w poniedziałek będzie rozmawiał na temat wyemitowanego w "Superwizjerze" reportażu o polskich nazistach z Komendantem Głównym Policji, nadinsp. Jarosławem Szymczakiem oraz Bogdanem Święczkowskim, I zastępcą Prokuratora Generalnego i Prokuratorem Krajowym.

W twitterowych wpisach na profilu MSWiA obok haseł, że "nie ma w Polsce zgody na propagowanie faszyzmu i komunizmu", szybko dodano, że nie ma jej również na „agresywne zachowania i ataki na biura poselskie, powodowane różnicami w przekonaniach politycznych”.

ZOBACZ TEŻ: Superwizjer ujawnił polskich nazistów. 'Wstrząsające', 'Delegalizacja i bezwzględna kara'

Urodziny Adolfa Hitlera

Ministerstwo odniosło się do wyemitowanego przez TVN reportażu. Reporterzy "Superwizjera" przeniknęli do organizacji "Duma i Nowoczesność" i udokumentowali m.in. 'świętowanie' urodzin Adolfa Hitlera oraz członków organizacji z symbolami nazistowskimi na ubraniach czy tatuażach.

Wiceprezes stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" odpowiada za symboliczne powieszenie na szubienicach portretów europosłów PO.

Dziennikarze byli m.in. świadkami, jak polscy neonaziści obchodzili 128. rocznicę urodzin Adolfa Hitlera. Zaproszenie dostali od Polskich Narodowych Socjalistów.

W uroczystości zorganizowanej w lesie koło Wodzisławia Śląskiego brał udział m.in. Mateusz S., pseudonim Sitas - obecny przewodniczący zarządu stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność", które jest... organizacją pożytku publicznego.

Niektórzy uczestnicy "imprezy" mieli na sobie mundury Wehrmachtu czy SS, w tle można było usłyszeć nazistowskie marsze wojskowe. Nie zabrakło też flag III Rzeszy oraz "ołtarzyka" ku czci zbrodniarza z jego portretem.

Ruszyło śledztwo

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił w sobotę Prokuratorowi Regionalnemu w Katowicach wszczęcie śledztwa w sprawie publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz posiadania przedmiotów o takiej symbolice przez organizację „Duma i Nowoczesność” - podała Informacyjna Agencja Radiowa.

Materiał TVN skomentował też Mateusz Morawiecki. Premier napisał, że propagowanie faszyzmu jest przede wszystkim "deptaniem pamięci naszych przodków".

Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem.Jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści.Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania i symbole

- napisał premier.

ZOBACZ TEŻ: Płonąca swastyka, świętowanie urodzin Hitlera. TVN przeniknął do grupy polskich neonazistów

Kuźniar ostrzega: W Polsce budowany jest faszyzm. ''Kaczyzm'' to jego odmiana

Więcej o:
Komentarze (716)
Joachim Brudziński skomentował reportaż o neonazistach
Zaloguj się
 • Oceniono 168 razy 144

  Niech doda jeszcze że nie ma zgody na łamanie konstytucji, rasistowskie ataki na dziewczynki i pijanych komendantów wkręcanych przez konkurencyjnych policjantów na jego stanowisko

 • aqua7x

  Oceniono 105 razy 95

  nie ma przezwolenie oczywiscie jesli to nie sa nasi komunisci lub neonazisci...

 • bb7676

  Oceniono 102 razy 90

  minister przyjrzy się budowie centrum kultury sponsorowanego przez Arabię Saudyjską dla polskich Tatarów, ale naziole biegający po lesie w mundurach ss to nie jest zajęcia dla Joachima. Przecież Joachim jest przyjacielem polskich patriotów, szczególnie spod znaku ONR, oraz ogólnie znanego symbolu szczęścia jakim jest swastyka

 • Oceniono 84 razy 82

  Niedowiary jak wielka jest ludzka głupota - Hitler ich pierwszych posłał by do gazu jako przedstawicieli niższej rasy a oni świętują jego urodziny i zabawiają się w coś czego kompletnie nie rozumieją jak widać
  - żałosne

 • dzielanski

  Oceniono 85 razy 81

  A to ciekawe: socjalistyczni narodowcy "nie dają przyzwolenia" na propagowanie narodowego socjalizmu.
  A prawda jest taka, że podczas tych urodzin Fuhrera polska populistyczna konserwa po prostu bez ogródek pokazała swoją prawdziwą twarz. I tyle na ten temat.

 • jurek4491

  Oceniono 80 razy 76

  JOJO DZIAŁA .
  Zaczął działać jak mu dziennikarze TVN-u położyli dowody na stole .
  Co wcześniej robiła PiS da , GLORYFIKOWAŁA FASZYSTÓW , dawała przyzwolenie że to najlepsi PATRIOCI .

 • marc.pl

  Oceniono 70 razy 66

  Głównych bohaterów reportażu Superwizjera TVN widzieliśmy nie tak dawno gdy na katowickim placu trzymali szubienice z powieszonymi na nich podobiznami polityków PO. Pisowska prokuratura nie dopatrzyła się w tym żadnego przestępstwa a było to przecież wyraźne grożenie śmiercią. Panowie od szubienic coraz bardziej się nakręcają i rosną w siłę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX