Nowy sondaż CBOS. Wyniki PiS bardzo dobre, ale dopiero wykres pokazuje, co naprawdę się dzieje

Sondaż CBOS zapewne ucieszy PiS. I to nie tylko ze względu na wynik. Na wykresie widać dobrą dla partii tendencję.

Sondaż CBOS przeprowadzono w dniach 9-17 stycznia. Oto jego wyniki:

 • PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem 44% (wzrost o 3 pp.),
 • PO 15 proc. (spadek o 3 pp.),
 • Nowoczesna 6 proc. (spadek o 5 pp.),
 • Kukiz'15 5 proc. (spadek o 2 pp.),
 • SLD 4 proc. (wzrost o 1 pp.),
 • PSL 4 proc. ( wzrost o 1 pp.),
 • Razem 3 proc. (wzrost o 1 pp.),
 • Wolność 2 proc. (bez zmian)

Sondaż korzystny dla PiS

Na wykresie dołączonym do wyników widać, jak zmienia się poparcie dla partii politycznych na przestrzeni czasu. PiS to czerwona linia. Widać trend wzrostowy.

PO to linia niebieska - widać, że poparcie bardzo się wahało. Nowoczesna (kolor żółty) zaliczyła lekki wzrost, ale teraz znów nastąpił spadek. 

Więcej o:
Komentarze (509)
Sondaż CBOS. PiS 44 proc., PO 15 proc., Nowoczesna dołuje
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 89 razy 41

  w CBOSie za niedługo w sondażach będzie ujęta tylko jedna, jedynie słuszna partia... reszta oczywiście nie przekroczy progu wyborczego :-)

 • lodzermensz1

  Oceniono 52 razy 28

  Wbrew opinią innych osób, które się tutaj zdążyły wypowiedzieć, nie sądzę by ten sondaż był wykonany z jakimś szczególnym brakiem zachowania zasad, nieuczciwie lub by został zafałszowany. Szanowni czytelnicy Gazety - tak po prostu jest. Nawet jeśli mamy tutaj efekt niedoszacowania wynikającego z przyjętej przez CBOS metodologii, to nie mam cienia wątpliwości, że około 40% wyborców PIS się podoba, na PIS głosować zamierzają i nie objawiło się w dyskursie publicznym nic, co by ich do zmiany zdania w tej materii skłonić miało.
  Można też spodziewać się, że w najbliższym czasie lud pracujący i niepracujący miast i wsi skłaniał się będzie do poparcia PIS w jeszcze większym stopniu. A to dlatego, że mamy w końcu kulturalnego i w miarę dobrze ubranego pana Morawieckiego, nowego ministra spraw zagranicznych pochwalili ostatnio nawet Niemcy (choć nadal się z nim nie zgadzają), nowy minister zdrowia postanowił jednak rozmawiać ze stażystami, a nowy minister środowiska solennie obiecuje, że będzie przyglądał się patologiom w nowym prawie łowieckim.
  I ciemny lud to kupi. Bez problemów.

 • nino.rota

  Oceniono 42 razy 12

  Wskaźniki mikro i makroekonomiczne są świetne.
  Frank już tylko 3,55; euro - 4,15; dolar 3,65.
  Budżet uchwalony, dług publiczny się zmniejsza, gospodarka rozgrzana, bilans eksport-import pozytywny, to są najlepsze wskaźniki poparcia.
  Tymczasem skompromitowana POzycja zajęta tylko i wyłącznie sobą. Żadnego programu, żadnej konstruktywnej propozycji., zero programowej wyrazistości, bo niby czym różni się PO od Nowośmiesznej. Zupełne rozmycie tożsamości, to jak policzek w twarz ich wyborcom, którzy kiedyś bezrozumnie zaufali Petru i Schetynie...

 • kruk6666

  Oceniono 33 razy 11

  Wiecie czemu PIS ma wciąż tyle poparcia? Bo to jest emanacja polskiego kołtuństwa, zaściankowości i prostactwa widocznego na każdym kroku. Polacy tacy właśnie są i PIS jest doskonałym ucieleśnieniem mentalności Polaka-cebulaka. zwłaszcza tego z prowincji. Stąd kariery bufetowej z Brzesz, niedorobionych doktoranta i magistra z UJ - Dudy czy Ziobry, drabinkowatego dyktatorka z łupieżem i brudnymi butami co nawet nie ma konta w banku, ale za to półkę pełną książek o wielkiej Polsce i bajek o dobrych i szlachetnych królach (tacy wyłącznie leżą na Wawelu). No i ten świr w MON - inkarnacja Dzierżyńskiego, Rzewuskiego i Herostratesa w jednym.
  No i tak odżywa we Francji mit dzielnicy polskiej w Paryżu z początku XIX w słynącej z biedy, pijaństwa, prostactwa i braku kultury .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX