Macierewicz ujawnił kulisy dymisji. Rozmowę w TVP jednak szybko uciął, bo temat widocznie mu ciąży

Antoni Macierewicz kolejny raz w ciągu ostatnich dni pojawił się w mediach. Tym razem gościł w jednym z programów TVP Info, gdzie w końcu zdradził kiedy i jak dowiedział się o swojej dymisji.

Antoni Macierewicz był pytany m.in. o to, czy był zaskoczony swoją dymisją. Odpowiedział przewrotnie - że i tak, i nie. - Taką podjęto decyzję polityczną i ja się jej podporządkowuję - podkreślił w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim.

- Szczegóły zostawmy, może kiedyś w pamiętnikach do nich wrócimy. Nie widzę powodów, by nad tym debatować - dodał Macierewicz. Prowadzący nie mógł sobie jednak odpuścić pytania o to, jak były szef MON poczuł się, gdy ten jechał do Pałacu Prezydenckiego ze świadomością swojej dymisji.

Macierewicz szybko wyprowadził Skowrońskiego z błędu:

O tym, że to jest dymisja, dowiedziałem się od pana ministra (Krzysztofa) Szczerskiego, gdy przyjechałem do Pałacu (Prezydenckiego)

- powiedział były minister obrony narodowej. - I co pan wtedy pomyślał? - drążył Skowroński. - No, pomyślałem, że moje diagnozy, które formułowałem mniej więcej od dłuższego czasu, od wielu miesięcy, potwierdzają się - odparł Macierewicz. Szybko jednak uciął dalszą dyskusję na swój temat.

Dymisja Antoniego Macierewicza

Antoni Macierewicz pożegnał się ze stanowiskiem szefa MON 9 stycznia. Jego miejsce w rządzie Mateusza Morawieckiego zajął dotychczasowy minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Do dymisji Macierewicza doszło w atmosferze napiętych relacji pomiędzy nim a prezydentem Andrzejem Dudą. Obaj politycy nie potrafili dojść do porozumienia w kwestii nominacji generalskich, oceny współpracowników głowy państwa czy wreszcie w sprawie systemu dowodzenia polską armią.

Więcej o:
Komentarze (181)
Antoni Macierewicz o swojej dymisji
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 39 razy 31

  Dobrze że wyrzucili tego czubka.
  Zresztą, było to zgodne z wolą Polaków.
  Z sondażu Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 wynikało, że zdaniem 65 procent respondentów Antoni Macierewicz powinien zostać zdymisjonowany ze stanowiska ministra obrony narodowej. Przeciwnego zdania było 21 proc. ankietowanych - czytamy na stronie TVN24.

  Tylko na prawicowych portalach nie mogą przestać beczeć po Andronie Świrynowiczu.
  Czy oni sa normalni?

 • gj61

  Oceniono 24 razy 24

  To tylko świadczy o tym, iż Maciorewicz ma "swój intymny mały świat". Diagnoza jest oczywista...

 • pulbek

  Oceniono 21 razy 21

  Tylko człowiek o niezwykle wyrafinowanej umysłowości potrafi, kopnięty w dupę i zrzucony ze schodów, pomyśleć że oto jego diagnozy potwierdzają się!

 • pan.szklanka

  Oceniono 19 razy 19

  Sugerowana przez Macierewicza hipoteza zamachu smoleńskiego, zorganizowanego przez Dudę i Sasina, jest najbardziej racjonalna z dotychczasowych.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 20 razy 18

  No, pomyślałem, że moje diagnozy, które formułowałem mniej więcej od dłuższego czasu, od wielu miesięcy, potwierdzają się
  ---------------------
  Diagnozy lekarskie też, ale czemu on jeszcze w kaftanie nie spaceruje?

 • ungvar

  Oceniono 20 razy 16

  "Diagnozy, które formułowałem mniej więcej od dłuższego czasu, od wielu miesięcy, potwierdzają się"

  Czyli za dymisja stalo jednak konsylium lekarskie, a nie kontrwywiad...

 • racionalist

  Oceniono 16 razy 14

  Osoba Antoniego Macierewicza, jego zachowanie, to co mowi, nawet spojrzenie - jest bezsprzecznym dowodem na to, ze nie tylko CIA, ale GRU rowniez prowadzilo eksperymenty psychologiczne z wielokrotnie przedawkowanym LSD.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX