Donald Tusk przemówił do "brytyjskich przyjaciół". Odpowiedź? "Goń się, Donek"

Donald Tusk stwierdził, że Wielka Brytania może jeszcze "zmienić zdanie" w sprawie Brexitu, a wyjście z UE niesie ze sobą negatywne konsekwencje. To spotkało się ze zdecydowaną odpowiedzią zwolenników separacji z Unią Europejską.

Donald Tusk w czasie przemówienia w Parlamencie Europejskim mówił  m.in. o brexicie. Tusk podkreślił, że UE potrzebuje "jasności co do wizji Wielkiej Brytanii". - Kiedy zostanie określona, dojdzie do spotkania liderów, którzy zdecydują, jak UE widzi przyszłe relacje z Wielką Brytanią. 

Donald Tusk zostawia furtkę

- Jeśli rząd brytyjski nie zmieni zdania w sprawie brexitu, stanie się on rzeczywistością - ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami - w marcu przyszłego roku. Chyba, że nasi przyjaciele w Wielkiej Brytanii zmienią zdanie. Czyż to nie sam David Davis (minister ds. wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w gabinecie Theresy May - red.) powiedział: "jeśli demokracja nie umie zmienić zdania, przestaje być demokracją"? My na kontynencie zdania nie zmieniliśmy - podkreślił i dodał: - Nasze serca są wciąż na was otwarte.

Donalda Tuska wsparł Jean-Claude Juncker. - Przewodniczący Tusk odniósł się do Brexitu, powiedział, że nasze drzwi wciąż są otwarte. Mam nadzieję, że będzie wyraźnie słyszane w Londynie - powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej.

Ostra reakcja na słowa Donalda Tuska

Chociaż Partia Pracy i Liberalni Demokraci z Wielkiej Brytanii chcieliby ponownego referendum ws. brexitu, rząd stawia sprawę jasno: nic z tego. Słowa Tuska są na rękę zwolennikom pozostania w UE. Na ostrą reakcję zwolenników brexitu nie trzeba było długo czekać. 

Richard Tice, lider ruchów probrexitowych, skomentował, że "Donald Tusk i Jean-Claude Juncker muszą zaakceptować, że Wielka Brytania jest demokracją - czymś, o czym UE wie bardzo niewiele".

Z kolei eurodeputowany Patrick O'Flynn, też zwolennik brexitu, słowa Donalda Tuska skomentował bez ogródek: "goń się, Donek".

Całe przemówienie Donalda Tuska w PE znajdziesz tutaj (wersja angielska) >>>

Politycy PiS oceniają "niemieckość" Donalda Tuska. I nie jest to narracja nowa

Więcej o:
Komentarze (341)
Donald Tusk o brexicie. Odpowiedź? "Goń się, Donek"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 52 razy 30

  W Anglii liczba przeciwników breksitu rośnie. Według ostatnich badań ponad 50% jest przeciw beksitowi, ok. 40% za i prawie 10% niezdecydowanych. Tak więc Donek nie powiedział wcale nic głupiego. Na razie Brytole nie chcą powtórzyć referendum ale myslę że z czasem do tego dojrzeją. Populiści którzy wygrali referendum są teraz w defensywie. Ludzi nie da się karmić demagogią zbyt długo. W końcu nawet ciemny lud zaczyna się zastanawiać.

 • tad-tad

  Oceniono 48 razy 24

  Znaczy , "kultura'' pisowska rozlewa się po europie niczym gnojówka po gumnie. dotarła narazie do osobników pokroju Korwin, czy Czarnecki, ale zawsze jest to jakiś wkład do "osiągnięć '' europy, skoro "wielki kraj " Polska nie ma nic innego do zaoferowania , poza językiem z rynsztoka, którym tu w tym kaczogrodzie świetnie porozumiewa się, "elita'' PIS z gorszym sortem,

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 29 razy 17

  "our referendum was the decisive verdict" -- tak, bardzo "decisive" -- dokładnie 1.9%

 • msjgen

  Oceniono 23 razy 15

  W Wielkiej Brytanii głupków jest proporcjonalnie pewnie tyle samo co w Polsce. Wielu Brytjczykom się wydaje, że gdy wyjdą z EU to te wszsytkie dawne kolonie przytulą ich i dazą się im dalej okradać. Wielu polaków myśli o potędze i zaczarowane marzenia o miedzymorzu. Problem z tym, że kiedyś anglicy mieli kolonie i wpływy a polacy nigdy nie byli znaczącym karajem. Tym różni się głupota obu narodów.

 • quamtsa

  Oceniono 26 razy 14

  Ja ostatnio zmieniłem zdanie i zostałem hardbrexitowcem. Kochani angielscy dżentelmeni mnie do tego przekonali pisząc kłamliwe, aroganckie i ksenofobiczne komentarze na temat imigrantów w Anglii. Teraz nie mogę doczekać się tego ekstatycznie pięknego widoku, kiedy setki tysięcy emerytowanych expatów (no bo żaden Anglik w Hiszpanii czy Francji nie nazwie się imigrantem, ten zaszczy przypada tylko cudzoziemcom innej narodowości niż angielska) będą musiały zwinąć swoje suche tyłki i wrócić do słonecznego Albionu. To są tacy światli ludzie, którzy w ciągu 10, 20 lat życia w obcym kraju jedyne czego nauczyli się w miejscowym narzeczu to zamówić piwo w barze.

 • agnrodis

  Oceniono 26 razy 12

  Jak zwykle Tusk z klasa, a nacjonalistyczne chamy manipulowane przez Kreml, pokazuja swoje chamstwo. Nikt me nie powie, ze Putin nie maczal palcow przy Brexicie. Brexit popierali otwarcie Trump i Kaczynski!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX