"Pomniki smoleńskie nie staną na Krakowskim Przedmieściu". Sasin mówi, że nie zdążą do kwietnia

- Bardzo byśmy chcieli, by pomniki upamiętniające (katastrofę) pojawiły się 10 kwietnia, ale może się okazać, że wtedy dopiero zaczniemy ich budowę - przyznał w Radiu ZET Jacek Sasin. Sekretarza stanu w Radzie Ministrów przyznał, że nie ma szans, by obeliski stanęły na Krakowskim Przedmieściu.

Minister Jacek Sasin twierdzi, że nie uda się dotrzymać obietnicy złożonej przez niego w październiku zeszłego roku. Polityk mówił wtedy, że 10 kwietnia 2018 roku nastąpi odsłonięcie pomników Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej w Warszawie. 

- Bardzo byśmy chcieli, by pomniki upamiętniające pojawiły się 10 kwietnia, ale może się okazać, że wtedy dopiero zaczniemy ich budowę. Nie wykluczam, że będzie to jakaś forma wmurowania kamienia węgielnego - powiedział polityk PiS.

Sasin przyznał, że obecnie nie widzi też szans na to, by pomniki mogły stanąć na Krakowskim Przedmieściu.   

- Jesteśmy już pewni w tym momencie, że ten zarysowany termin kwietnia tego roku nie pozwala nam już dłużej czekać. Poszukujemy alternatywnych rozwiązań. Również bierzemy pod uwagę pewne obszary w bezpośredniej bliskości Placu Piłsudskiego - zdradził.

Według Jacka Sasina, po uwagę mogą być brane tylko tereny, którymi nie zarządzają władze Warszawy, z którymi nie ma możliwości współpracy.

- Samorząd nie wykazuje ani krzty dobrej woli w tej sprawie. Wielokrotnie zwracałem się np. do Hanny Gronkiewicz-Waltz i nie mamy żadnego pozytywnego sygnału, że tamta strona jest gotowa do jakiejkolwiek konstruktywnej rozmowy - tłumaczy członek Komitetu Społecznego Budowy Pomników.

Polityk dodał, że w najbliższym czasie poinformuje o nowej koncepcji, co do lokalizacji pomników. 

88. miesięcznica smoleńska: "My nie chcemy ani burdy, ani zadymy z tymi ludźmi"

Więcej o:
Komentarze (119)
Jacek Sasin: Pomniki smoleńskie nie stanął do 10 kwietnia
Zaloguj się
 • whufan

  Oceniono 45 razy 45

  Bohater walki o niepodległość z Żoliborza od sierpnia 1980 do grudnia 1981 nie zdołał zapisać się do Solidarności.
  Stał z boku i łapał w nozdrza wiatr, by dowiedzieć się z której strony zawieje.
  Pamiętamy! I będziemy pamiętać.

 • student_zebrak

  Oceniono 46 razy 42

  sasin, rozlicz sie ze swojej roli w doprowadzeniu do wypadku lotniczego, w ktorym zginelo 96 osob.

 • glencok

  Oceniono 33 razy 33

  NIe zdąży? A wrak ściągnąć zdążyli? a może podspecjaliści z podkomisji maciera zdążyli już być na miejscu katastrofy i przeprowadzić badania miejsca katastrofy? Czyli tylko kasę z naszych podatków doić zdążyli?

 • antropoid

  Oceniono 32 razy 32

  Na posesji "Balbiny" powinien stanąć smoleński pomnik - żeby ten warchoł codziennie patrzył na to, co narobił i żeby dziada jeszcze bardziej sumienie gryzło.

 • antropoid

  Oceniono 26 razy 26

  We własnych ogródkach sobie je postawcie PiSie bolszewiki - bo na publicznym terenie i tak zostaną obalone, a po was nawet smród nie zostanie.

 • niko8472

  Oceniono 26 razy 26

  Towarzyszu Sasin, to jest niedopuszczalne co wy opowiadacie. Musicie sciagnac aktywistow z innych odcinkow, zaangazowac wszystkie patriotyczne sily narodu i wbrew sabotazystom i dywersantom z totalnej opozycji wsciekle atakujacym wartosci chrzescijanskie te pomniki, dowody milosci zdrowej tkanki spoleczenstwa do ukochanego kaczelnika, do kwietnia zrealizowac! Najpozniej do 10.6!!! Zeby od 10 do 18, w calym okresie poprzedzajacym urodziny wodza, mozna bylo codziennie przynajmniej jeden odslaniac.

 • munaciello

  Oceniono 24 razy 24

  Zdążycie.
  Któryś ze starych pomników Lenina wystarczy pozbawić brody, na głowie umieścić trochę włosów, a do ręki zamiast czapki dać mu "małpkę" i już może służyć za pomnik Prezydenta Tysiąclecia.

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 20

  KATASTROFA MIALA MIEJSCE W SMOLENSKU, A NIE NA KRAKOWSKIM PRZEDMIESCIU!

  Ofiary zostaly uczczone i hold zlozony Im i Ich Najblizszym; na Powazkach i w setkach innych miejsc w Polsce – w tajemnicy przed narodem.

  TO WYSTARCZY!

  Reszta, niech rodziny ofiar stawia tam gdzie mieszkaja,

  A NIE POD PALACEM PREZYDENCKIM.

  CALA POLSKA CZEKA NAJPIERW NA DOWODY ZAMACHU I WYBUCHOW, MORDERSTWA, O KTORYCH GLOSICIE OD PRAWIE 8 LAT!

  TO W KWIETNIU 2018 MAMY POZNAC WRESZCIE CALA PRAWDE!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX