Pisał o "napalonych byczkach zwanych uchodźcami". Jako szef MSWiA chce walczyć z ksenofobią

"Zero tolerancji dla ksenofobicznych, agresywnych i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem działań" - napisał na Twitterze nowy szef MSWiA Joachim Brudziński. W ten sposób skomentował zatrzymanie dwóch mężczyzn, którzy grozili Syryjczykom we Wrocławiu.

Wrocławscy policjanci zatrzymali w sobotę po godzinie 5 rano dwóch mężczyzn: 23- i 28-latka, którzy wyzywali i grozili dwóm Syryjczykom. Starszy z zatrzymanych to Ukrainiec, młodszy wrocławianin. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji poinformował, że mężczyźni, którzy grozili Syryjczykom, byli pijani. Grozi im nawet do 3 lat więzienia. "Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści. Policja jest stanowcza w przypadku takich przestępstw" - pochwaliła się dolnośląska policja.

Brudziński zapowiada "zero tolerancji dla ksenofobii" 

Joachim Brudziński, do niedawna wicemarszałek Sejmu, a od tego tygodnia szef MSWiA, skomentował sprawę na Twitterze. Zapowiedział "zero tolerancji dla ksenofobicznych, agresywnych i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem działań". 

ZOBACZ TEŻ: Numer 2 wchodzi do rządu PiS. Będzie najsilniejszym z ministrów. Kim jest Joachim Brudziński?

"Każdy kto dopuszcza się tego typu zachowań wobec ludzi ze względu na ich kolor skóry, religię czy przekonania musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją polskiej policji" - napisał Joachim Brudziński.

Przed sylwestrem ostrzegał przed "napalonymi byczkami"

Brudziński, jedna z najważniejszych postaci w PiS, znany jest z ostrego i raczej mało tolerancyjnego języka. Zaledwie kilkanaście dni temu, gdy jeszcze nie był szefem MSWiA, postanowił zakpić z molestowania kobiet, uchodźców i naszych zachodnich sąsiadów. Na Twitterze ostrzegał przed "młodymi napalonymi byczkami zwanymi 'uchodźcami', którzy znów mogą poczuć się sprowokowani do sylwestrowych gwałtów". 

Wpis ówczesnego wicemarszałka Sejmu wywołał lawinę komentarzy. Borys Budka z PO napisał, że "rzutem na taśmę wicemarszałek Sejmu chce wskoczyć na podium w kategorii najgłupszy tweet roku".

Dzień później Brudziński zamieścił na Twitterze tekst jednego z portali pt. "Uchodźcy narzekają: Bez seksu puchną nam jądra". Dołączył też coś, co można nazwać przeprosinami:

"Mieszkam 150 km od Berlina,mam dwie córki, kiedyś z moją narzeczoną, dziś żoną jeździliśmy na Sylwestra do stolicy Niemiec.Poruszony tym nagraniem i przerażony, że kiedyś tacy 'dżentelmeni' mogą zawitać do mojego miasta i zagrozić kobietom które kocham napisałem tłita nazywając tychże 'dżentelmenów' 'napalonym byczkami'" - wyjaśnił.

"Hejt ze strony wszystkich totalsów mało mnie wzruszył, ale zostałem skarcony przez człowieka i Redaktora którego dążę (pisownia oryginalna - red.) olbrzymim szacunkiem, dlatego wszystkich oburzonych moim wpisem, nie z racji politycznej poprawności (żeby nie powiedzieć terroru), ale z racji niestosowności takich słów w ustach wicemarszałka Sejmu chcę przeprosić" - napisał Brudziński.

"To co przystoi wzburzonemu mężowi czy ojcu nie powinno padać ze strony osoby publicznej. Dlatego raz jeszcze PRZEPRASZAM a Redaktorowi KW, dziękuję" - dodał ówczesny wicemarszałek Sejmu.

ZOBACZ TEŻ: Brudziński jednym wpisem uderza w Niemcy, feministki i uchodźców. "Ręce opadają"

Więcej o:
Komentarze (138)
Joachim Brudziński: zero tolerancji dla ksenofobii. A niedawno pisał o napalonych byczkach
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 34 razy 26

  Chowajcie buty!

 • 20portal

  Oceniono 34 razy 22

  A ile tolerancji dla polskich faszystów, nacjonalistów, ksenofobów i kiboli.
  Zero?
  No chyba ktoś tu żartuje. przecież to ważni SOJUSZNICY PiS. Dzięki temu mają teraz ZERO problemów w Polsce. Robia co chcą pod osłona aparatu Brudzińskiego i Ziobry.
  Jak to jest, panie Brudziński?
  Najpierw było słowo (np. komuniści i złodzieje).

 • stanislaw.sk

  Oceniono 21 razy 13

  p. min. Brudziński, zna pan sprawę trzech byczków z Łodzi, którzy brutalnie pastwili się nad swoją ofiarą, co wyszła na jaw, kiedy kobiecie udało się od nich uciec po 10 dniach koszmaru. Monika R. (†26 l.) z bardzo poważnymi obrażeniami wewnętrznymi trafiła do szpitala. Lekarze utrzymywali ją cały czas w stanie śpiączki farmakologicznej. Policja szybko zatrzymała trzech byczków - jej oprawców: Sebastiana T. (36 l.), Tomasza K. (33 l.) i Grzegorza K. (36 l.). Dwaj pierwsi byczkowie zostali aresztowani, a trzeci dostał dozór policyjny. Dopiero po złożeniu zażalenia tego 3. byczka też aresztowano.

 • 99venus

  Oceniono 20 razy 12

  Kiedy Brudziński był prawdziwy?Wtedy kiedy wypisywał,wykrzykiwał agresywne,chamskie treści czy dzisiaj kiedy z łaski prezesa został ministrem i wydaje mu się,że należy składać strzeliste deklaracje mające stworzyć nowy obraz autora?
  Brudziński z całą pewnością był dobrym kandydatem na ministra SWiA.W końcu nabierał doświadczeń w kontaktach ze środowiskiem policyjnym od najmłodszych lat.Ile trzeba mieć w sobie fałszu i zakłamania żeby nagle z dnia na dzień zapałać sympatią dla postaw tolerancji,
  empatii,praworządności i deklarować -"zero tolerancji dla ksenofobicznych , agresywnych i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem działań. Każdy kto dopuszcza się tego typu zachowań wobec ludzi ze względu na ich kolor skóry, religię czy przekonania musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją".
  Nikt normalny w to nie uwierzy.Przecież Brudziński nie będzie nagle ścigał swoich kolegów partyjnych czy też zaplecze wyborcze PiS.Jego deklaracja to obłuda,fałsz,zakłamanie.Brudziński to dowód nicości moralnej PiS i jej członków.Mały człowiek.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 22 razy 12

  "Zero tolerancji dla ksenofobicznych, agresywnych i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem działań"
  Mówił o prawie którego jeszcze nie zdążyli zmienić?

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 10

  Pisał o napalonych bo głodnemu chleb na myśli..Wyszedł z szafy czy jak ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX