Finał WOŚP. TVP znalazła sposób, by w programie nie pojawiły się serduszka Orkiestry? "Żenujące"

Pamiętacie, jak w zeszłym roku "Wiadomości" TVP wymazały serduszko Orkiestry z kurtki posła PO? To drobna kosmetyka w porównaniu do tego, o co teraz politycy opozycji podejrzewają władze TVP Info. Ich zdaniem, stacja nie wyemituje porannego programu "Woronicza 17" na żywo, by uniknąć tematu 26. Finału WOŚP.

Program "Woronicza 17" emitowany w TVP Info w porannym pasmie, to publicystyka na żywo z udziałem polityków. Program w luźnej formule, bez krawatów, przy niedzielnej kawie prowadzi Michał Rachoń. Tym razem jednak "Woronicza 17" nagrano już w piątek - ujawnił Fakt.24. Skąd to odejście od tradycji? Nikt z biura prasowego stacji nie odpowiedział oficjalnie na pytania dziennikarzy. Wiadomo jednak, że politycy byli zapraszani na ostatnią chwilę. Wersja oficjalna była tak, że prowadzący program wyjeżdża na ferie.

Ale politycy opozycji podejrzewają, że za zmianą terminu nagrania stoi coś zgoła innego. Zdaniem polityków chodzi o to, by w niedzielnym wydaniu nie rozmawiano o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

"Ktoś bał się tego, że temat WOŚP pojawi się w programie"

"To żenujące. Wygląda na to, że ktoś bał się tego, że temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawi się w programie" - mówi Andrzej Halicki z PO, którego TVP Info zaprosiła do udziału w programie.

Rzecznik PSL Jakub Stefaniak przyznaje w rozmowie z Fakt.24, że jeśli ta informacja jest prawdziwa, "to jest to nikczemne". Jak dodaje, przez takie działania TVP wyrządza się szkodę posłom, którzy, jak bardzo wielu Polaków, chcieliby w dniu finału pokazać symbolicznie swoje poparcie dla Orkiestry Jurka Owsiaka.

Domniemaną cenzurę TVP komentują też użytkownicy Twittera.

Przed rokiem, kiedy grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w głównym wydaniu "Wiadomości" poświęcono jej dokładnie 14 sekund.

Z kolei w innym materiale wypowiadał się poseł Arkadiusz Myrcha. Jak zauważył na Twitterze Piotr Witwicki, z kurtki parlamentarzysty zniknęło orkiestrowe serduszko. Poseł twierdzi, że miał je przyklejone przez cały czas. 

Tamta manipulacja spotkała się z ostrą krytyką. Niewzruszony pezes TVP Jacek Kurski kpił wtedy, że "tajemnicze zniknięcie z kurtki pana Posła musiało być robotą Belzebuba".

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie w ten link: https://www.siepomaga.pl/gazetapl1

Więcej o:
Komentarze (234)
Finał WOŚP. TVP znalazła sposób, by w programie nie pojawiły się serduszka Orkiestry? "Żenujące"
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 76 razy 62

  Mam tylko jedna przeslanke do stajni TVP Kurskiego, jezykiem MILOSCI WASZEGO SZAMANA Z SITYWY KACZYNSKICH, I CALEJ JEGO SEKTY:

  Ach wy " mordy zdradzieckie, kanalie , wieprze" ,'Kaczej Farmy'!
  Mam nadzieje, ze zycie wam odplaci z nawiazka.

 • antropoid

  Oceniono 67 razy 53

  TO NIE JEST Telewizja Polska - tylko partyjny ściek kaczych bolszewików.
  I dopóki nim będzie na normalność nie ma co liczyc.

 • pan.szklanka

  Oceniono 51 razy 37

  Caritas ma problem. Odkąd wypłynęło wewnętrzne sprawozdanie tej instytucji "charytatywnej", z którego wynikało, że 70% wpłat idzie na tzw. koszty własne, a z pozostałych 30% opłacano m. in SPA dla biskupów.

 • leon-witold

  Oceniono 42 razy 32

  całe szczęście że w moim domu nikt nie ogląda mendowatych pisiorów w TV-pis !!!!!

 • warszawa1967

  Oceniono 44 razy 32

  I przeciwko komu to Kurski robisz?? Przecież szkodzisz jedynie dzieciom- noworodkom i ich rodzicom! Jak ch... i skur.. trzeba być aby robić coś takiego?! I wiecie co? W tym roku wpłacę dla dzieciaków 3 razy tyle co ostatnio. I nie, nie przeciwko wam ale dla nas wszystkich!

 • artur0121

  Oceniono 39 razy 27

  nie oglądam tvpiss więc ma w doopie ich problemy

 • droch

  Oceniono 34 razy 26

  A Partia na to: TVP to katolicki głos miłości i prawdy w Twoim domu!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 32 razy 24

  Niech nie mówią i nie pokazują. Kij im w oko i wagon ruskiego szkła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX