Komentarze (394)
Aborcja. Roman Giertych o projekcie "Ratujmy Kobiety"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • grma

  Oceniono 8 razy 4

  Coś wam nie wyszedł ten "fact-checking". Znaczy nieźle sprawdziliście, ale z tego sprawdzenia wynika, że Giertych napisał samą prawdę.

 • radon13

  Oceniono 6 razy 4

  Ja jestem w stanie połączyć oba projekty, niech katolicy hołdują wierze, że zarodek to dziecko , nikt im niczego nie nakazuje ale niech stosuja to do siebie, w swojej rodzinie ! A pozostali mogą mieć pogląd że człowiek wymaga działania kory przedczołowej mózgu a na pewno przed 12 tygodniem takich aktywności mózgu nie ma i w stosunku do swoich zarodków i płodów ją stosują

 • pataszonski

  Oceniono 6 razy 4

  Czytając eksplikacje pani redaktor Beczek wobec uwag mecenasa Giertycha przymykam oczy, i wyobrażam sobie, że przodkinie gazeta.pl były zawsze, gdy uzasadnienia wymagały rozmaite batalie społeczne: walka klas, ostateczne rozwiązanie, eutanazja eugeniczna, cywilizowanie mieszkańców Konga Belgijskiego, eliminacja czarownic, oślepianie jeńców, krzyżowanie mącicieli, powstrzymywanie się od bycia stróżem brata mego itd. itp. Zaiste, sztafeta pokoleń! Ale może nie mam racji, i rzeczywiście dzieci trzeba zabijać, aby diabłu zgadzała się ogólna suma zabitych, skoro nie ma okazji do mordowania w obozach zagłady i na wojnach,

 • poppers68

  Oceniono 6 razy 4

  Przede wszystkim do miediów i komentatorów : apeluję o rozsądek. Obecnie nie ma chyba sensu omawiać projektu p. Nowackiej, gdyź tak czy inaczej nie zostałby jako ustawa zaakceptowany przez większość z PIS.
  Posłowie PIS, którzy głosowali o dziwo za przesłaniem dalej tego projektu mieli jeden cel ( i to absolutnie niezwiązany z wydumanym faktem szacunku dla projektu obywatelskiego.).
  Celem było rozpętanie na podstawie tego projektu ogólnokrajowej wrzawy, mającej za zadanie dalszą konsolidację elektoratu PIS po wywaleniu Macierewicza.
  Zatem, pewnie nawet dobrze się stało jak się stało i projekt nie przeszedł do fazy omawiania i dyskusji politycznej. Na to PIS liczył, stąd głos na tak Kaczyńskiego czy Pawłowicz.

 • mjs05

  Oceniono 10 razy 4

  A artykułu wynika, że we wszystkich kwestiach Giertych ma rację. Zarzucanie prawnikowi, że kłamie i manipuluje, a następnie przyznawanie, że jednak pisze prawdę jest dość ekstrawaganckie...

  Najciekawszy jest ten fragment:
  "Zapis ustawy brzmi: "Zakazuje się umieszczania treści i organizowania zgromadzeń przeciwnych przepisom niniejszej ustawy w odległości mniejszej niż 100 m od podmiotów leczniczych, w szczególności szpitali ginekologicznych i położniczych, a także placówek edukacyjnych, takich jak szkoły i przedszkola". Giertych na potrzeby swojego wpisu nie nadmienia, że zwolennicy zakazu aborcji umieszczają w okolicach szpitali banery z drastycznymi obrazami.
  Co więcej, już dziś sądy przychylają się do tego, że instalacje z rozszarpanymi płodami są niezgodne z prawem. Sąd w Rzeszowie skazał działacza anti-choice (czy też pro-life) na karę grzywny, a w uzasadnieniu podano, że "okoliczności czynu i wina obwinionego nie budzą wątpliwości"."

  Czyli drastyczne obrazy są zakazane już na gruncie obecnego prawa, ale na wszelki wypadek zakażmy wszystkim krytykowania ustawy. Zamordyzm w najczystszej postaci. Dobrze się stało, że ten bubel odrzucono po pierwszym czytaniu. Obawiam się jednak, czy niektóre zapisy ustawy Nowackiej nie zainspirują PiS-u (np. zakaz demonstrowania za aborcją w promieniu 100 metrów od placówek leczniczych i edukacyjnych, zakaz rozpowszechniania twierdzeń zachęcających do aborcji w przypadkach ją dopuszczających).

 • x50e6

  Oceniono 14 razy 4

  Giertych ma poglądy konserwatywne i ma do nich prawo w demokracji. Wystarczy to prawo uszanować. Natomiast z bolszewickim pisiorstwem walczy skutecznie, jednocząc się przy tym z ludźmi o zupełnie obcych mu poglądach. Dziwne, że polactwo-cebulactwo tego nie rozumie.

 • Andrzej Brzozka

  Oceniono 10 razy 4

  Giertych pamiętamy wszechpolakow i dinozaury. Nie udawaj lepszego, bo nigdy nim nie byłeś.

 • endrju1521

  Oceniono 26 razy 4

  Po co te rozważania ? ? ? ?

  Płodu nie ma w konstytucji ! ! ! !

  Art. 38.

  Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi (!!)

  prawną ochronę życia.

  CZŁOWIEKOWI , nie embrionowi ! ! ! ! ! !

 • jot9

  Oceniono 5 razy 3

  W podtytule piszecie o projekcie ustawy, w treści: o ustawie. Zdecydujcie się, bo to jest jednak spora różnica, zwłaszcza, jeśli ma to być artykuł merytoryczny.

 • q-ku

  Oceniono 5 razy 3

  ależ Gazeta też manipuluje - w tym artykule
  "Manipulacja. Zapis ustawy brzmi: "Zakazuje się umieszczania treści i organizowania zgromadzeń przeciwnych przepisom niniejszej ustawy w odległości mniejszej niż 100 m od podmiotów leczniczych, w szczególności szpitali ginekologicznych i położniczych, a także placówek edukacyjnych, takich jak szkoły i przedszkola". Giertych na potrzeby swojego wpisu nie nadmienia, że zwolennicy zakazu aborcji umieszczają w okolicach szpitali banery z drastycznymi obrazami. "
  A autorka nie nadmienia, że przepis dotknie także każdego innego autora lub manifestanta, który będzie wieszał umiarkowane i niedrastyczne plakaty i protestował pokojowo
  Przepis projektu tu nie rozróżnia

 • Jarek Jasiński

  Oceniono 5 razy 3

  Roman Giertych to taki folklor polityczny. Podobnie jak niejaki Korwin Mikke, nigdy nic nie znaczył i nigdy nie będzie.
  Ot, puścił bąka i ma nadzieje, że ktoś go zauważy.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 7 razy 3

  kto wierzy w Giertycha niech sobie przypomni jego chore pomysły z czasów kiedy był pomiotłem Kaczyńskiego i współtworzył 4 RP.

  Każdy człowiek ma wahania ideologiczne i poglądowe, niemniej tacy jak Romuś to poyeby zadeklarowane i są niereformowalni. Zorientowani wyłącznie na swoją psychopatyczną wizję świata

  Dopuśccie go do władzy to będzie bardziej radykalny od całego PiSu

 • belferka131313

  Oceniono 13 razy 3

  URODZIŁAM TYLE ile razy byłam w ciąży tzn. dwoje. Uważam ,że aborcja jest zła, ale to nie ja i nie żaden facet ma decydować , czy kobieta ma urodzić , tylko ona sama. Przecież zadna ustawa nie nakazuje aborcji. A nikt nie ma prawa grzebać w sumieniu drugiego człowieka. Jęsli kościół i te staruchy z pro life tak wrzeszczą przeciw aborcji uszkodzonych płodów to proponuję , by kościół zorganizował sieć ośrodków opiekuńczych dla tych urodzonych niepełnosprawnych do końca życia, i na własny koszt się nimi opiekował. Pokazywali w TV 50 letnią kobietę , która od 30 lat opiekuje się rośliną , którą urodziła. Mąż odszedł,bo nie mógł na to patrzeć , a to w jego rodzinie była ta wada genetyczna. Roślina ma 30 lat waży z 70 kg i jest dużym chłopem, którego trzeba dźwigać. Jak myślicie , kiedy kobieta nie wytrzyma i zabije jego i siebie? To jest święta inkwizycja a nie ratowanie życia

 • kniazwitold

  Oceniono 13 razy 3

  Romankowi jakiś biskup usiadł na głowie po urodzeniu, albo skrzywdził go proboszcz jak był ministrantem.

 • mesik50

  Oceniono 15 razy 3

  Napisał po prostu językiem zrozumiałym dla ludzi bez wykształcenia prawniczego. Może to skróty myślowe, ale tak zrozumiałam zapis o karaniu.

 • six_a

  Oceniono 21 razy 3

  guru demokracji i praworządności, któremu zawdzięczamy wskrzeszenie trupa onr i należących do niego tępych troglodytów przy okazji każdego święta, nawet jakichś 3 króli. wracaj no na ziemię.

 • tomtg123

  Oceniono 4 razy 2

  Zwolenników liberalizacji jest wg sondaży około 40%.
  Za status quo - 45%.
  Za zaostrzeniem - niecałe 10%.
  Reszta (kilka procent) nie ma zdania na ten temat wcale.

  Pomysł pani Nowackiej mniej-lub bardziej poprze 40% Polaków.
  Ale przeciwko pani Godek jest prawie 90% Polaków.

  No to co się bardziej opłaca, czy obrona istniejącego kompromisu przed Godek (co spotka się z poparciem 90% wyborców) , czy szarża na liberalizację - jednak bez poparcia większości, ani w społeczeństwie, ani w Sejmie, przy podzielonej w tej sprawie opozycji ...?

  Która strategia jest korzystniejsza w kontekście zbliżających się wyborów ?
  Wg mnie Giertych ma to 100% racji.

  W 2015 Gazeta Wyborcza dzięki akcji " promujemy w ostatniej chwili Zandberga" utorowała Kaczyńskiemu drogę do samodzielnej większości sejmowej.
  Stan, jaki mamy w Sejmie, to w dużej mierze zasługa tego typu pożytecznych idiotów i idiotek jak pani m.in. pani Wiktoria Beczek, ludzi których przepełnia Wielka Idea, ale policzyć do 460ciu to już nie potrafią. Naiwniacy pełni dobrych chęci.

  Dziś widzę, ze niektórym przychodzi do głowy pomysł na powtórkę - tym razem promujemy Zandberga i Nowacką z hasłami, które zjednoczenie opozycji wykluczą, bo opozycja nie jest jako całość skrajną ideologiczną lewicą.
  No to jak się ten pomysł przebije, to Kaczyński może otwierać szampana.

 • equidad

  Oceniono 4 razy 2

  Jest jedna rzecz, której nie znoszę, nieważne kto i w imię czego ją wprowadza: zakazu wypowiadania własnego zdania. Dla mnie ceną wolności jest konieczność znoszenia poglądów wyrażanych przez innych, nawet jeśli są skrajnie odmienne od moich i wydają mi się bezdennie głupie.
  Nie wypowiadając się odnośnie samego faktu liberalizacji bądź zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, uważam, że fundamentem funkcjonowania społeczeństwa i demokracji jest możność swobodnego wypowiadania się obu stron tego sporu.

 • extragender

  Oceniono 6 razy 2

  Ej Seba - nie lubimy już Giertycha?

 • 99venus

  Oceniono 6 razy 2

  Kruchta zawsze z człowieka wyjdzie.

 • realistas

  Oceniono 6 razy 2

  Wyszedł moher z Giertycha.

 • karta00077

  Oceniono 4 razy 2

  Ten głupek pogubił się wraz z urodzeniem :-(

 • undaa

  Oceniono 14 razy 2

  I CZEMU PAN TAK BEZCZELNIE KŁAMIE, Panie Giertych?! (cz. II komentarza)
  10) "Czy rzeczywiście wprowadzenie aborcji u rodzących kobiet jest zgodne z poglądami posłów PO i Nowoczesnej?"
  No mam nadzieję, skoro kreujecie się na partie proeuropejskie. Bo widzicie, Europejki mają prawo do aborcji, co najmniej do 12 tyg. ciąży (tak jak to jest w naszym projekcie zapisane), a w niektórych krajach nawet dłużej.

  11) Ostatnich dwóch akapitów przed podpisem nawet nie skomentuję, bo to taki stek totalnych bzdur, że zabrakło mi słów. A to się bardzo rzadko zdarza.

  12) Projekt "Ratujmy Kobiety" NIE JEST radykalny. Obecny stan prawny jest radykalny. I w '93 większość społeczeństwa i część polityków o tym wiedziało. Potem przez 20 lat przyzwyczailiśmy się do tego piekła kobiet, nauczyliśmy się omijać bestialskie prawo. Ale dzisiaj się budzimy. Poparcie dla liberalizacji rośnie. POLKI DOMAGAJĄ SIĘ PRZYWRÓCENIA NAM GODNOŚCI, PODMIOTOWOŚCI i BEZPIECZEŃSTWA

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 16 razy 2

  Pan Gertycha zwietrzył szanse

 • aga.k.ch

  Oceniono 10 razy 2

  Ze skrajności w skrajność. Z jednej strony autorzy projektu przeciwsyawiają się narzuceniu światopoglądu skrajnej prawicy ale sami chcą karać wìęzieniem za głoszenie poglądów dalekich od lewicowych. W temacie aborcji zawsze będzie obszar dyskusyjny (czy 12tygodnowy zarodek to już człowiek, czy są na to dowody naukowe). Czy nsprawdę prawo musi narzucać ludziom ich światopogląd? Czy społeczeństwo nie ma prawa do wyrażania własnego zdania bez strachu o swoją wolność? Czy tak wygląda demokracja?

 • hersz_grycmann

  Oceniono 10 razy 2

  Karalność aborcji powinna dotyczyć TYLKO KATOLIKÓW - na ich uparte żądanie.
  Nie-katolicy powinni mieć jednak możliwość dobrowolnego poddania się karze, po uprzednim zgłoszeniu się do prokuratury po odbiór skierowania do Zakładu Karnego.
  Swoboda aborcji dla nie-katolików spowoduje, ze oni sami wyginą na własne życzenie i problem zniknie.

 • damkon

  Oceniono 9 razy 1

  z ciekawości przeczytałem oba teksty i ten autorstwa Beczek i ten Giertycha, żeby tak na prawdę się przekonać, który zawiera więcej półprawd i manipulacji. Wnioski nasuwały się same już w zasadzie po przeczytaniu samego wstępu do tekstu o rzekomej manipulacji popełnionej przez Giertycha. Jednak, to właśnie Giertych pisze merytorycznie, choć z przekąsem, natomiast niejaka Wiktoria Beczek, której się zapewne nie spodobał jego tekst na siłę próbuje uzasadnić manipulację Giertycha nie zauważając, że cały jej tekst to jedna wielka a przy okazji nieudolna manipulacja. Romana Giertycha można lubić lub nie, zgadzać się co do głoszonych przez niego poglądów bądź nie zgadzać, jednak z pewnością nie można powiedzieć, że w swoim tekście posłużył się narzędziami manipulacji, czego niestety nie można powiedzieć o autorce tego tekstu.

 • aa1000

  Oceniono 5 razy 1

  Szanowna publiczności.
  Tako rzecze podpora prawna pana Tuska, który mieni się bycie liberałem i demokratą.
  Taka jest niestety ideologia POPiSu.

 • gazeta-za-10

  Oceniono 5 razy 1

  Czytelnicy gazety czekają na stanowisko M. Stuhra. Dywagacje Romka niech cytuje inna gazeta.

 • antyruski

  Oceniono 3 razy 1

  Cóż, wylazł z Giertycha stary endek, jak jego ojciec i dziad - Jędrzej Giertych, stary antysemita, który poparł na emigracji stan wojenny, a ojciec Maciej - europarlamentarzysta, wierzy, że dinozaury żyły razem z ludźmi, więc nie ma się co dziwić oszołomstwu renowatora ONR (o czym na Wikipedii nie ma już ani słowa, a było - taki sprawny prawnik--wnuczek). Ciekawe, czy będzie ma jaja, żeby mnie zaskarżyć, bo pewnie z wypiekami na policzkach śledzi wpisy w mediach...

 • mozart

  Oceniono 9 razy 1

  Romek nigdy się nie wyrzekł poglądów swoich przodków.

 • hens

  Oceniono 3 razy 1

  Domniemanologia stosowana:
  Czy to bydlę zgwałciło Panią............Nie
  Ale pewnie chciał.............................Nie
  Ale mógł..............Widzi Pani,.......... jednak jest winny !

 • mapi7

  Oceniono 5 razy 1

  Giertych to katol skalany pracą w pierwszy pisowskim rządzie! Był i jest beznadziejny!

 • mm0427

  Oceniono 3 razy 1

  Roman Giertych - założyciel Mlodzieży Wszechpolskiej, mecenas rodziny Donalda Tuska, sprzyja Kaji Godek działaczce ONR?

 • animus88

  Oceniono 13 razy 1

  Akapit o osobie małoletniej, to kompletny absurd autorki tego artykułu. Widzę, że pani Beczek jest purystką w kwestii stosowania odpowiednich pojęć z siatki prawnej. Dodam tylko, że gdyby chwilę pomyślała, to wtrącenie o nieletnim nie byłoby potrzebne bo każda osoba małoletnia poniżej 17 r.ż. zawsze będzie nieletnim jeśli stanie przed sądem karnym, ale to mniej ważne.

  Ważne jest to droga pani, że przepisy przewidują, iż do przeprowadzenia zabiegu medycznego u małoletniego poniżej 16 r.ż. potrzebna jest zgoda rodziców, a między 16, a 18 r.ż zgoda zarówno rodziców, jak i dziecka. Oznacza to mniej więcej tyle, że ustawa "Ratujmy kobiety" stałaby w sprzeczności z innymi przepisami, a wtedy dla własnego bezpieczeństwa i tak żaden lekarz nie dokonałby aborcji na życzenie 15 latki, bo nie byłby pewny swojej przyszłości.

  Jako zwolennik opcji aborcji na życzenie, uważam że pozwalanie na usuwanie ciąży przez 15 latki ,bo mają takie widzimisię jest już przesadą. Po to półki na stacjach i w aptekach są pełne prezerwatyw, żeby z nich korzystać. Po to też jest ginekolog, żeby przepisywać tabletki anty (jeszcze nigdy w swoim otoczeniu nie słyszałem, żeby jakakolwiek kobieta miała problem z ich zakupem). Robienie z aborcji opcji "po" jest przegięciem, bo jednak seks pewne konsekwencje ze sobą niesie i może warto tych młodych ludzi nauczyć jakiejś konsekwencji, zamiast pozwalać im na pójście na żywioł ,a później zabawę w skrobanie "bo mogę".

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 1

  Koński, sorry, OŚLI ŁEB!
  PiSia jego mać!

 • dar61

  0

  Można się nie zgadzać, można krytykować, mecenasie - ale w tym dziele trzeba być uczciwym.
  Wiem, że polityka skaża i uczy manipulacji duszami człeczymi, mecenasie, ale już mecenas powinien się z tego wykurować, wszak tyle lat, tyle lat!...

  ***
  Red. Wiktorio Beczek, ratujże swe pokłady ortografii póki czas:
  '...opłacana przez podatników aborcję...'
  >>> aborcjA

  '...12. tydzień życia płodu, to granica, powyżej której...' [PRZECINKOZA]
  >>> płodu to granica... [BEZ PRZECINKA]

  '...Co więcej wiedza medyczna ustaliła...' [ANTYPRZECINKOZA]
  >>> Co więcej, [PRZECINEK] wiedza...

  '...Legalna aborcja z pewnymi wyjątkami w późniejszej ciąży, w niektórych...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> aborcja, [PRZECINEK] z pewnymi wyjątkami...

  '...W przypadkach, gdy zachodzi uzasadnione...'
  >>> W przypadkach gdy... [BEZ PRZECINKA - zasada COFANIA PRZECINKA]

  '...W przypadkach, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest następstwem czynu zabronionego przerwanie ciąży jest dopuszczalne...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> W przypadkach gdy [...] zabronionego, [PRZECINEK] przerwanie ciąży jest dopuszczalne

  '...W razie braku zgody, o dopuszczalności przeprowadzenia zabiegu decyduje...' [PRZECINKOZA]
  >>> zgody o dopuszczalności... [BEZ PRZECINKA]

  '...Z kolei w przypadku pacjentek w wieku 16-18 lat, konieczna jest zgoda...' [PRZECINKOZA]
  >>> w wieku 16-18 lat konieczna... [BEZ PRZECINKA]

  '...przekonywania, aby jej nie wykonano oraz karę więzienia za...'
  >>> nie wykonano, [PRZECINEK] oraz... [no to co, że to cytat?]

  '...fizycznej bądź wandalizmu lub kto pomawia...'
  >>> wandalizmu, [PRZECINEK] lub kto...

 • japka_putina

  Oceniono 2 razy 0

  Wiktorio, łżesz jak pisior. Nieładnie.

 • kann2

  Oceniono 8 razy 0

  Nosz kurczę. Gdyby nie Gietych, nie pomyślałabym nawet, że projekt ustawy propagowany przez "Ratujmy kobiety" może być tak idiotyczny

  Art. 269d. Kto rozpowszechnia, również w internecie, twierdzenia, nieznajdujące oparcia w
  aktualnym stanie wiedzy ani badaniach naukowych, o przebiegu lub konsekwencjach
  medycznych stosowania antykoncepcji lub zabiegów przerywania ciąży, mające na celu
  odwiedzenie od jej stosowania lub od wykonania lub poddania się zabiegowi, bądź też
  napiętnowanie osób, które go wykonały lub się mu poddały, podlega grzywnie, karze
  ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do lat 2.

  No to co to jest, jak nie domaganie się kary więzienia za poglądy???
  PO i Nowoczesna karzą posłów za głosowanie przeciwko tak idiotycznemu prawu? Przecież każdy rozsądny człowiek powinien wyśmiać taki projekt.

 • notremak

  Oceniono 6 razy 0

  Panie Giertych, a kto stworzył faszystowską, nazional-katolistische Młodzież Wszechpolską, forpocztę ONR?!
  No to maul halten, czyli morda w kubeł!

 • zec

  Oceniono 6 razy 0

  Z dedykacją tym, którzy uwierzyli, że Romek się ucywilizował. Głównie redakcję GW mam tutaj na myśli.

 • plorg

  Oceniono 6 razy 0

  "Legalna aborcja z pewnymi wyjątkami w późniejszej ciąży, w niektórych wypadkach umożliwia zabijanie dzieci w dniu porodu, o ile nie zostaną jeszcze urodzone.

  Nieprawda. ... Przerwanie ciąży bez ograniczeń ustawa dopuszcza tylko w przypadku, gdy upośledzenie lub choroba uniemożliwia płodowi samodzielne życie, tj. dziecko umrze zaraz po porodzie."

  Ten tekst skierowany jest do kretynów nie będących w stanie zrozumieć czytanego tekstu.
  G. pisze "Nieprawda", a nastepnie potwierdza, że to prawda.

 • jan700

  Oceniono 4 razy 0

  Jeżeli widzimy, że myśliwy w lesie składa się do strzału, ale naszym zdaniem sylwetka do której celuje to nie dzik ale człowiek, mamy obowiązek natychmiast i skutecznie mu przeszkodzić !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX