Czarnecki nie przeprosi za "szmalcownika". Dymisji się nie boi. W jego obronie stanął premier

Premier Mateusz Morawiecki broni Ryszarda Czarneckiego, którego dymisji domagają się szefowie frakcji Parlamentu Europejskiego. Sam wiceszef PE w rozmowie z Polskim Radiem zapewnia, że nie zamierza wycofywać się ze skandalicznych słów o szmalcownikach.

Dymisji Czarneckiego domagają się przewodniczący frakcji w europarlamencie. Chodzi o słowa wiceszefa PE, które padły w rozmowie z portalem niezalezna.pl: - Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein.

Skandaliczne słowa Czarneckiego odnosiły się do wystąpienia europosłanki PO w dokumencie niemieckiej telewizji. Film dotyczył obecnej sytuacji w Polsce.

Morawiecki: "Czasami padają słowa trochę ostrzejsze"

Europosła wziął w obronę premier Mateusz Morawiecki. - Co do wypowiedzi (Ryszarda Czarneckiego – red.), czasami padają słowa trochę ostrzejsze, czasami mniej. Ja uważam, że pan przewodniczący Czarnecki oczywiście nie powinien tracić swojego stanowiska - cytuje szefa rządu TVP Info.

- Natomiast oczywiście ja bym w takiej sytuacji wskazał na niektóre wypowiedzi naszych oponentów, które są nie tylko daleko ostrzejsze, ale też niekulturalne - dodał premier.

"Dalszy ciąg ataku na Polskę"

W rozmowie z Polskim Radiem wiceszef PE zapowiedział, że nie planuje wycofać się ze swoich słów, nawet jeśli miałoby to skutkować odwołaniem ze stanowiska. Wręcz przeciwnie, twierdzi, że to dalszy ciąg "ataku na Polskę".

- Zawsze będę przedkładał interes własnej ojczyzny i własnego kraju nad karierę w jakiejkolwiek strukturze międzynarodowej. Dla mnie interes Polski i obrona tego interesu jest ważniejsza - powiedział Polskiemu Radiu. Czarnecki dementuje również, jakoby nazwał kogokolwiek szmalcownikiem.

- Za rzecz negatywną uważam, jeśli dziś politycy totalnej opozycji donoszą na własny kraj i bardziej bronią cudzych interesów aniżeli interes własnej ojczyzny - powiedział.

Ponadto europoseł uważa, że polska historia została zafałszowana. - Bo jest mowa o II wojnie światowej i mowa o Polakach, którzy kolaborowali z nazistami. Nagle Niemcy wyparowali z tej wizji historii II wojny światowej czterech przewodniczących - stwierdził.

 

"W UE rządy prawa to obowiązek." W czasie orędzia o stanie Unii przewodniczący KE odniósł się do Polski

Więcej o:
Komentarze (315)
Premier Morawiecki broni Ryszarda Czarneckiego za słowa o szmalcownikach
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 99 razy 85

  Richard XIV to najbardziej śliska menda polskiej polityki i jako taki już dekadę temu powinien był zniknąć z polskiej polityki... Zawsze mam odruch wymiotny jak tego gada słyszę czy widzę i obciążam tym TVN, którzy tego typa od lat lansują w swoich programach... Właśnie z powodu takich osobników 11 lat temu wyłączyłem telewizor i od tamtej pory robi on u mnie tylko i wyłącznie za projektor do filmów...

 • elenem

  Oceniono 86 razy 78

  Morawiecki moze sobie "uważać" co mu sie chce. To jest bez znaczenia.
  Wywalcie z Rady tego psubrata Czarneckiego !

 • martha.wise

  Oceniono 66 razy 58

  Panie Morawiecki, czasami padają trochę ostrzejsze słowa.
  Dzięki za pozwolenie.
  1, Przy pana zarobkach majątek pana, oficjalny powinien być większy. Gdzie są pieniądze?
  - wyprowadzone do raju podatkowego- jest pan złodziejem podatkowym, nie nadaje się pan na premiera,
  - wydał pan na pierdoły- jest pan rozrzutny, nie nadaje się pan na ministra finansów,
  - przegrał pan je na forexie - jest pan hazardzistą, nie nadaje się pan na jakiegokolwiek ministra, posła etc,
  2. Pana CV na Wikipedii ostatnio zaczęło się gwałtownie poprawiać, cuda wianki.- Jest pan oszustem.

  Dziękuję, że dzięki pisowcom zasady kultury wypowiedzi, poprawności politycznej już nie obowiązują i mogę w ramach moich wolności pisać co o panu na prawdę sądzę.

 • myszciarella

  Oceniono 58 razy 50

  Panie Czarnecki nie jest pan Polską, jedynie reprezentuje ją pan w Unii, więc gadanie o dalszym ataku na Polske jest idiotyczne....poza tym to PIS wprowadził do debaty politycznej brak ogłady , wyzywanie oponentów od najgorszych, więc ( tym razem do Morawieckiego) - tłumaczenie , że inni jeszcze gorzej , jest jak zachowanie przedszkolaka...." Ja wyzwałem, ale on mnie kopnął" - Żenada !!!!!

 • konigin

  Oceniono 56 razy 48

  "Natomiast ja bym oczywiscie w takiej sytuacji wskazal na niektore wypowiedzi naszych oponentow, ktore sa nie tylko daleko ostrzejsze, ale tez niekulturalne." No to dalej, Slajdowy z waskimi, falszywymi oczkami, zapodaj te wypowiedzi. Czemu tego nie zrobiles, zenado pisowska ?

 • fakiba

  Oceniono 59 razy 47

  Rysiu to szmata i premier też , warci siebie

 • zapomorski12

  Oceniono 46 razy 38

  Panie premierze Morawiecki, broniąc tego chamskiego europosła sam pan tylko się deprecjonuje. Trzeba mieć wyczucie, kiedy i kogo się broni. Sam pan sobie ubliżył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX