Komentarze (381)
Marek Biernacki, Joanna Fabisiak poza PO. Nowoczesna w kryzysie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • spyderman2

  Oceniono 7 razy 7

  Biernacki niby taki doświadczony a się nie kapnął że to tylko projekty? lepiej takich gamoni pozbyć się z partii, i tak późno. nich idzie do pisiorów

 • 20portal

  Oceniono 10 razy 6

  Wyszło na jaw ile mend jest ukrytych w szeregach tzw. opozycji.
  Kobiety powinny ich stłuc parasolkami na kwaśne jabłko.
  Jakby dzień po tym haniebnym głosowaniu ktoś szukał autorki "płomiennego" wystąpienia w Sejmie, to musiałby pojechać do zimowego kurortu, gdzie wyjechała "odpocząć".
  Tak to jest z obecna "opozycją".
  Ubrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni.
  Dlatego ci ludzie powinni pójść WON!
  Społeczeństwo powiedziało "sprawdzam" i ma swój wynik.
  OHYDA.
  Grunt, że Dżesiu Schietyna bardzo zadowolony z siebie.

 • curious

  Oceniono 10 razy 6

  Biernacki wyp.... Twoje miejsce jest u boku Gowina. Katolicki fanatyku! Nie zagłosuję na PO dopóki takie typy jak Bierecki będą w tej partii!

 • doradca02

  Oceniono 6 razy 6

  Marek Biernacki to taki Saryusz -Wolski wersja light. nawet fizjonomia zbieżna

 • real_marek

  Oceniono 6 razy 6

  Ja widzę same pozytywy tej sytuacji. Kaczyński ma problem z antyaborcyjnymi fundamentalistami i Kościołem, który będzie musiał sam rozwiązać. PO i N. będą musiały się w końcu zdeklarować, czy są kryptofaszystami udającymi liberalną lewicę. Może wreszcie ktoś autentycznie liberalno-lewicowy zajmie należne mu miejsce na scenie politycznej. Dziś Polska jest chyba jedynym państwem świata, gdzie w parlamencie są wyłącznie partie prawicowe.

 • lumpior

  Oceniono 8 razy 6

  Biernackiego miejscem jest zakon i to ścisły a nie sejm,polityka.

 • hefajstos1

  Oceniono 8 razy 6

  Niech Biernacki , Fabisiak i ci, którzy wiernie służą kościołowi, a nie obywatelom, idą do PiS i tam startują z list wyborczych. Dosyć tego zakłamania.

 • flemming

  Oceniono 5 razy 5

  Kompromitacja Schetyny i Lubnauer oraz tego kociaka z PSL. Nie zpominajcie o PSL - głosowali w 100 proc. za PiS-eM i tą Godek.

 • panbies

  Oceniono 5 razy 5

  PiS od dawna podkupuje posłów z "totalnej opozycji" a raczej "totalnego dna" a Schetyna i Lubnauer nic nie widzi nic nie słyszy.
  Jełopy na kierowniczych stanowiskach:D

 • plutoniczna

  Oceniono 5 razy 5

  smutne ale polityczni opotruniści zawsze płyną tam gdzie są konfitury.
  A konfitury są zawsze przy władzy.

  polecam artykuł na:
  crowdmedia.pl/dzis-wszyscy-jestesmy-w-pis-ie-a-jutro-obrazki-z-polskiej-polityki/

 • jaan-ka76

  Oceniono 7 razy 5

  W Polsce aborcja miała i ma się dobrze. Wystarczy poczytać statystyki co się działo w latach 60 i 70. Liczba aborcji zaczęła się zmniejszać wraz z dostępnością antykoncepcji. Jednak z uwagi na brak edukacji seksualnej aborcji w Polsce jest nadal dużo porównując np. z krajami skandynawskimi. Z powodów ideologicznych i hipokryzji nikt nie analizuje przyczyn, a dyskusja nad edukacją z góry została przerwana. A najbardziej przegrani będą Ci rodzice, którzy będą zmuszeni do urodzenia dzieci z wadami letalnym, a nie mam tu na myśli zespołu downa bo są większe wady, a potem będą zmagać się samotnie z ogromną, wielopostaciową traumą. Najbardziej potępiają antykoncepcję mężczyźni, którzy nic nie wiedzą o płodności, a sprawy antykoncepcji wzięły w ręce ich partnerki nie informując ich o sposobach jakie stosują. Bo gdyby Ci ortodoksi wiedzieli, że okres płodności kobiety to kilkanaście dni w cyklu to może bardziej odpowiedzialnie podchodziliby do małżeńskich obowiązków lub do "spontanicznego" seksu.

 • jacmenos

  Oceniono 5 razy 5

  w takich okolicznościach mówi się o "wbiciu gwoździa do wieka trumny " ...

 • cehaem

  Oceniono 5 razy 5

  Lepiej, jesli kolesie typ Biernacki sie z PO pozegnaja. Moze wreszcie zostanie Platforma i przestanie byc Plebania.

  Zreszta smieszne bylo, ze parunastoosobowy konserwatywny beton robil w PO co chcial. Przypominam skandal przy glosowaniu nad zwiazkami partnerskimi.

 • alejagwiazd

  Oceniono 5 razy 5

  troche pozno PO sie spostrzegla jak wazne jest glosowanie w kwestiach swiatopogladowych. Biernacki fabisiakowa a tomczak blokowali karte praw podstawowych , zwiazki partnerskie a teraz chca wsadzac kobiety do kicia. Sama jestes sobie winna platformo

 • tadjan

  Oceniono 5 razy 5

  biernacki z dymania suwerena zrobił sobie zawód..... i tak robi od 20 lat!

 • jpy1

  Oceniono 5 razy 5

  I to wszystko przed wyborami samorządowymi. Co za banda idiotów.

 • mupetman

  Oceniono 5 razy 5

  Był TK, były sądy, była ordynacja wyborcza, a tu "głupią" aborcją PiS rozwalił opozycję. Oczywiste było, że PiS 'pokaże ludzką twarz' i prześle projekt do dalszej dyskusji, bo to nic nie kosztuje, a zyski, jak widać, mogą być ogromne. Nie myślałem, że "wam kury szcz... prowadzać, a nie politykę robić" bardziej będzie się odnosić do opozycji, niż do PiS... rośnie część społeczeństwa, która nie będzie miała na kogo głosować. Mam nadzieję, że pojawi się "nowy Palikot", mądrzejszy o doświadczenia starego oraz 'totalnej opozycji'...

 • prawdziwy.polak.patriota

  Oceniono 5 razy 5

  Jak widać, to co jest, to jest ..uj wielki a nie żadna opozycja. Czy w końcu doczekamy się partii lewicowo - liberalnej nieskalanej koniunkturalnym knowaniem z polskim KK, na którą będzie można zaglosować?

 • kryweg

  Oceniono 5 razy 5

  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Projekt przyjęty do rozpatrywania przez komisję jest tak ostry, że boi się go sam prezes. On wie, co go czeka w najbliższym czasie. Wątpię szczerze, że szybko będzie rozpatrywany. Kolejny "Czarny Marsz" to mu przeszkodzi i zniszczy dobre samopoczucie. Zdrowie również, a ma je dość słabe.

 • moni_la

  Oceniono 5 razy 5

  Nie jestem zwolenniczką dokonywania aborcji ale pytam,patrząc na tych staruszków siedzących w ławach sejmowych kto im daje prawo do decydowania o młodych kobietach.Oni nie mają zielonego pojęcia co znaczy mieć swiadomośc że urodzi się dziecko kalekie a matka całe swoje życie musi na nie patrzeć i myslec co sie z nim stanie jak jej zabraknie.CIEMNOGROD

 • rikol

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekawe, co na to polskie feministki? Czy dalej będą popierać w ciemno Nowoczesną? Ciekawi mnie, kiedy powstanie partia odzwierciedlająca poglądy społeczeństwa, które w większości chce liberalizacji dostępu do aborcji.

 • kapitan23j

  Oceniono 10 razy 4

  Polska - pierwszy kraj na świecie w którym upadła opozycja.

 • Oceniono 4 razy 4

  Marek Biernacki niech przejdzie do PIS tam nie będzie miał swojego światopoglądu tylko światopogląd Kaczyńskiego i partii

 • ewulka987

  Oceniono 6 razy 4

  Marek Biernacki już dawno powinien być wywalony z PO, bo jak się reprezentuje średniowieczne poglądy i "całuje pierścień Głodzia" a w materiałach wyborczych tym się nie chwali to oszukuje on postępowych wyborców PO, powinien dawno temu odejść razem z Gowinem .

 • hanzal

  Oceniono 6 razy 4

  A teraz trochę realizmu.
  TO MY WSZYSCY DAJEMY KOŚCIOŁOWI WŁADZĘ. nie politycy.
  Politycy grają takimi kartami jakie są na stole.

  Politycy podlizują się klerowi i biskupom bo KK ma realną (choć słabnącą) władzę - rząd dusz.
  Polityk się tego uczy już na poziomie gminnym - nie da się zostać burmistrzem bez życzliwości proboszcza - bo wystarczy że zacznie ludziom na mszy gadać i plany polityczne legną w gruzach. Nawet SLD - programowo ateistyczny musiał się z KK dogadywać żeby KK nie zbojkotował wstąpienia do UE.

  na koniec cytat klasyka - wciąż aktualny

  "...każdy rząd w Polsce, chce czy nie chce, będzie się uginał pod naciskiem kleru,
  dopóki ciemnota i bierność ogółu będzie czyniła ten kler realną lub fikcyjną potęgą.
  Dopóki w Polsce będzie można wykrzykiwać wzniośle: "Bóg i religia", tam gdzie w gruncie
  chodzi o władzę i pieniądze, dopóty kasta wyodrębnionych z życia dzikusów będzie
  regulatorem najdonioślejszych spraw społeczeństwa, z jego największą szkodą.
  Są bakterie, które zabija się światłem." - Tadeusz Boy-Żeleński

 • lukturko

  Oceniono 6 razy 4

  Zamiast do Nowoczesnej trzeba było się do kółka różańcowego zapisać. To naprawdę takie trudne rozdzielenie swojego światopoglądu od spraw różnorodnego światopoglądowo państwa? Jaka jest różnica między zakazem a możliwością wyboru? Co zmieniają Boskie przykazania, czy groźby kary zapisane w kodeksach, jeżeli nie wyniosło się podstawowych zasad przyzwoitości z domu? Ze szkoły?

 • Kasia Orl

  Oceniono 6 razy 4

  Czas najwyższy aby przestac reanimować trupa

 • komunikat.4

  Oceniono 4 razy 4

  Tumiwisizm próbują zasłaniać "wartościami" . Kpina ci posłowie winni być wyrzuceni z sejmu . Niestety poseł to taka nietykalna świnia.

 • spyderman2

  Oceniono 4 razy 4

  pisi nierząd totalny orzekł że straszydło uderzyła w drzewo 30km/h a pancerne audi do kasacji. tylko pisi sutener sie na to nabierze

 • iwonnkaa

  Oceniono 4 razy 4

  To był projekt OBYWATELSKI..........a nie ich prywatny.Kopa i wion.......okaże sie przy urnach wyborczych

 • tadjan

  Oceniono 4 razy 4

  my obywatele możemy zrobić w weekend coś dobrego dla malutkich dzieci...... zamiast watykańskim złodziejom na tace, możemy dać pieniążki na WOŚP.

 • ksks3

  Oceniono 4 razy 4

  szkoda że do dziś władze PO i Nowoczesnej nie bardzo wiedzą kogo mają w swoich szeregach Co w liberalnych ugrupowaniach robią katoliccy fundamentaliści lub tchórze bojący się swojego proboszcza. Ale jak widać władzom partii nie potrzebni są ludzie ideowi i myślący a lizodupy wysługujące się partyjnym władzom !

 • dyst2

  Oceniono 6 razy 4

  Pokazaliscie jacy naprawde jestescie.
  Nigdy wam tego nie zapomnimy.
  Idzcie do diabla.

 • kac

  Oceniono 4 razy 4

  Niech obie te partie w końcu jasno i jednoznacznie się zadeklarują czy chcą być partiami lewicowymi. Nie można być trochę chadecją a trochę lewicą, to jest albo - albo.

 • notremak

  Oceniono 4 razy 4

  Za późno! Z rozsadzającym partie katolstwem na usługach episkopatu trzeba się było rozstać dużo wcześniej. Grzecznie rozstać się, zamiast prowadzić jakieś "rozmowy wyjaśniające" (to zresztą ogromna wina Tuska, bez żartów).
  Przedwczoraj PO i Średniowieczna kolejny raz strzeliły sobie w stopę przez oszołomów, tracąc nawet te nędzne resztki wiarygodności.

 • wo151

  Oceniono 6 razy 4

  Skandal i głupota, że pisowskiego taliba Biernackiego trzymano w PO tak długo

 • zezowatyfafik

  Oceniono 9 razy 3

  Dajcie już spokój. Urodziliście się w 2015 czy co? Macie krótką pamięć? PO i większość jej wyborców NIGDY nie stanowili stronnictwa liberalnego. To zwykłe kołtuństwo, które dla dowartościowania się potrzebowało projektować na własny użytek rozmaitych chamów, mohery, homo sovieticusów, roboli, Lepperów, Januszów, Grażyny, Sebów, by widzieć siebie jako nowoczesnych, zaradnych, "normalnych". Ale nie wprowadzali tu żadnej cywilizacji, a typową bananową republikę, w której umowy o pracę stały się luksusem, obcy kapitał nie płacił podatków, na pokaz urządzało się igrzyska i puszczało szybki pociąg, który PR-owo obsługiwał cywilizacyjne fantazje kołtuństwa. Zapomnieliście już, że przez 8 lat rządów nie byli w stanie przegłosować tego, co zrobiłaby każda partia liberalna? Ani związków partnerskich, ani liberalizacji aborcji, ani wsparcia dla zielonej energii, a in vitro wypluli z siebie na ostatniej prostej. Odwracali się od inicjatyw obywatelskich, kłaniali się w pas kościelnej komisji majątkowej, sprzedali się mafii reprywatyzacyjnej, podwyższenie wieku emerytalnego głosowali w oblężonym parlamencie, nie chcieli rozmawiać z nauczycielami, pielęgniarkami, górnikami.
  Jeżeli ze strachu przed PiS głosował na nich jakiś potencjalny elektorat lewicy, to prędzej przejmie się go powiedzeniem gorzkiej prawdy o Schetynie i jego ludziach niż wzywaniem PO i jej bratniej partii do tego, by się zrehabilitowały. Zrehabilitować może się ktoś, po kim się czegoś można było spodziewać. Po tym sprzedajnym kołtuństwie nigdy się niczego nie spodziewałem i wszelkie socjalliberalne partyjki, które mogłyby teraz stworzyć Scheuring-Wielgus z Nowacką skończą tak jak poprzedzające je efemerydy, którym wydawało się, że istnieją masy rozczarowanych PO liberalnych wyborców i postępowych czytelników "Wyborczej". W przeciwieństwie do niemieckiego język polski zna rozróżnienie na obywatela i burżuja.
  \-Łukasz Moll

 • konfuziussagt

  Oceniono 7 razy 3

  Dokonujacy ZAMACHU STANU w Polsce Kosciol
  rzucil w postaci zaostrzenia przepisow antyaborcyjnych
  kosc niezgody,
  aby oslabic i rozbic demokratyczna opozycje.
  Nie dajcie sie bandytom rozrobic.

  Zaklamany Kosciol troszczy sie o zarodki a niszczy zywych ludzi,
  W szczegolnosci na ogromna skale ma na sumieniu
  przestepcza dzalalnosc z wykorzystaniem dzieci.

  Jak wiara jest wam do szczescia potrzebna,
  to wierzcie w Boga a nie w Kosciol.

  Koscioly to demoralizacja, dewiacja,
  pasozytnictwo, zaklamanie, podlosc i nienawisc.
  Z Bogiem ani Ewangelia nie maja nic wspolnego.

  W Irlandii udalo sie zwyrodnienie
  kosciola katolickiego zdemaskowac.

  Pedofilia, okrucienstwo,
  pazernosc, zadza i arogancja wladzy, zacofanie
  i ogromna skala zbrodni,
  w symbiozie i kolaboracji z faszyzmem w szczegolnosci.

  Nie badzcie glupcami.
  Dla otrzezwienia poczytajcie w internecie
  o pedofilii i zbrodniach na DZIECIACH
  zawinionych przez kosciol katolicki w Irlandii.

  A to tylko wierzcholek gory lodowej.
  Kosciol placi za milczenie
  i wspiera dyktatury, oplata mafijnymi mackami
  struktury wladzy, aby nie dopuscic do ujawniania
  skali swej przestepczej dzialalnosci.

  Obudzcie w sobie instynkt samozachowawczy.

 • tom-pek

  Oceniono 9 razy 3

  PO to wychodzi z kryzysu ...oni w kryzysie byli jak rządzili zresztą wtedy tez byli opozycją.....kupa kombinatorów cfaniaków i układowiczów....zaorac to i nowych uczciwych ludzi na miejsce złotych zegarków osmiorniczek i kamieni kupa

 • laik1234

  Oceniono 7 razy 3

  Marek Biernacki i kilku z nim nie kryło swych betonowych poglądów i dlatego pasują do liberałów jak wół do karety a PO wreszcie będzie partią liberalną.

 • 600ps

  Oceniono 7 razy 3

  Tacy poslowie co nie przestrzegaja dyscypliny partyjnej nie maja w parti nic do szukania. Prywatne poglady nikogo w parti nie interesuje i powinni glosowac jak wyborcy oczekuja a nie na korzysc parti pissu.

 • ciotkaklotka222

  Oceniono 7 razy 3

  Wszyscy ,którzy w Nowoczesnej mają zacofane poglądy,powinni spieprzać (w)PIS(du) !!!

 • Wojciech Smak

  Oceniono 5 razy 3

  Co raz gorzej się dzieje w tej Polsce. Na każdym kroku nienawiść i zapalczywość ! Dokąd to wszystko zmierza ! Gdzie w tym wszystkim jest dobro kraju dobro narodowe.! Gdzie te stare dobre czasy za rządów KRÓLA Edwarda Gierka. Gdzie są ci ludzie z lat 80-ty

 • japka_putina

  Oceniono 7 razy 3

  Czy w końcu moglibyśmy się umówić co do tego, że sprawa aborcji nie jest tak prosta, by można było powiedzieć, że cywilizowany człowiek jest za pełną wolnością aborcji, zacofany prymityw jest całkowicie przeciw bez względu na wszystko, a pomiędzy nimi jest próżnia?

 • apep54

  Oceniono 3 razy 3

  Nie podzielasz poglądów partii,z nadania której za pierdzenie w stołek sejmowy zbierasz diety --musisz się liczyć ,że cię wy...rzucą na zbity. Zajmij się uczciwą pracą. Masz wybór.-Reprezentujesz interes wyborców,albo klauzula "sumienia".

 • Oceniono 3 razy 3

  Następny przykład,że potrzebna nowa zupełnie inna opcja,te partie wszystkie łącznie z rządzącą nadają sie do kosza,żadna nie jest przyjazna wyborcom,robią co pasuje im nie nam.

 • elasteena

  Oceniono 5 razy 3

  Należy ukrócić nadużywanie słowa "sumienie". Sumienie dotyczy WŁASNYCH decyzji lub spraw, które nas dotyczą. Nie można sumieniem tłumaczyć narzucania innym ludziom własnego światopoglądu.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 3 razy 3

  dla przypomnienia

  cała wierchuszka PIS - razem z Jarosławem Kaczyńskim

  głosowała ZA

  i jeszcze jedno

  to nie było głosowanie za USTAWĄ, ale proste głosowanie o DOPUSZCENIE projektu do dyskusji w sejmie

  i to jest skandalem, że tak średniowieczne, prymitywne, nieokrzesane osoby zasiadają w tak liberalnych partiach jak PO czy Nowoczesna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX