Pierwszy felieton Macierewicza w TV Trwam po dymisji. "Ma on charakter szczególny"

Antoni Macierewicz zapewnił, że będzie wspierał zarówno rząd, jak i nowego ministra obrony narodowej w dziele kontynuacji zmian zapoczątkowanych w polskiej armii. Pierwszy raz od dymisji nagrał swój felieton dla telewizji o. Rydzyka.

Na samym początku swojego wideofelietonu w TV Trwam Antoni Macierewicz zaznaczył, że ma on "charakter szczególny".

Były szef MON podkreślił konieczność kontynuacji reformy korpusu oficerskiego, dalszej modernizacji polskiej armii oraz pogłębiania programu wychowania patriotycznego żołnierzy.

- Zrobię wszystko, żeby wspierać rząd, żeby wspierać pana ministra Błaszczaka, żeby wspierać tych wszystkich, którzy te zmiany będą kontynuowali - powiedział Antoni Macierewicz.

 

Katastrofa smoleńska "tragedią całego wolnego świata" 

Powołany dziś na szefa podkomisji smoleńskiej, podkreślił również "konieczność wyjaśnienia" tragedii z 10 kwietnia 2010 r. i wskazania za nią odpowiedzialnych.

- Tragedia, jaka dotknęła wówczas naród polski, jest tragedią także całego wolnego świata - powiedział. - Bez jej wyjaśnienia i wskazania nigdy nie będziemy pewni i bezpieczni, że rzeczywiście mamy gwarancję polskiej niepodległości - dodał. - Nie wolno nam dopuścić, by ta zbrodnia uszła płazem. By naród dowiedział się, kto jest odpowiedzialny, nawet jeśli polski wymiar sprawiedliwości nie będzie mógł ich dosięgnąć - zaznaczył.

Antoni Macierewicz podziękował również "za wszystkie wyrazy solidarności i wsparcia w związku z zakończeniem misji ministra obrony narodowej". Mówił o tysiącach wiadomości z wyrazami "troski i podziękowania."

Co ustaliła Komisja Millera, która jako pierwsza badała katastrofę?

Komisja Millera, która badała katastrofę smoleńską, ustaliła, że przyczyną było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania - konsekwencją było zderzenie samolotu z drzewami. Członkowie komisji podkreślali, że ani rejestratory dźwięku, ani parametrów lotu nie potwierdzają tezy o wybuchu na pokładzie samolotu, którą forsował Antoni Macierewicz. Ponadto w raporcie wskazano m.in. na błędy rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku.

Antoni Macierewicz spotkał się z dziećmi i nagrał specjalny odcinek "Teleranka"

Więcej o:
Komentarze (93)
Pierwszy felieton Macierewicza w TV Trwam po dymisji. "Ma on charakter szczególny"
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 35 razy 29

  a czemu antek do sądu nie poszedłeś po książce Piątka że jesteś w kontaktach z rosyjskim wywiadem, że miałeś kontakty z ubecją? Pytam bo czysty polityk by poszedł i wygrał i zmazał taka potwarz.

 • chi-neng

  Oceniono 27 razy 23

  Nie moge ani patrzec, ani sluchac tego monologu 'artysty ze spalonego teatru', bo mna wprost otrzasa ta ziejaca obluda i falsz!

 • substorm

  Oceniono 26 razy 22

  Jeden z najczarniejszych postaci polskiej sceny politycznej i tak afiszowany przez rydzyka. To pokazuje jak zlo idzie w parze.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 27 razy 19

  Pozostaje pytanie: gdzie i za ile kasy podatnika wyląduje Antoś i czemu to nie są Tworki?...

 • napletekgandalfa

  Oceniono 22 razy 18

  Widać w nim, dobrą szkołę ЧК i Dzierżyńskiego.

 • crowley_666

  Oceniono 22 razy 18

  Jeszcze tylko obiad i może pociągiem wracać do Moskwy!!

 • gapcio2010

  Oceniono 24 razy 18

  Takie cos to tylko dla odbiorcow tv trwam. Trwam w pychopatii nieuleczalnej......

 • jezierskiadam

  Oceniono 22 razy 16

  1) Samolot lecący na wysokości kilku metrów, uderza jednym skrzydłem w brzozę.

  2) Uzyskuje "moment obrotowy". (śruba)

  Żeby samolot wszedł w śrubę, wystarczy muśnięcie skrzydłem. Kto był na pokazie akrobacji lotniczych, ten widział, że wejście w śrubę jest powodowane przez niewielkie odchylenie lotki sterowniczej umieszczonej na jednym ze skrzydeł samolotu.

  3) Samolot, który musnął skrzydłem brzozę, obraca się i uderza skrzydłem w podłoże.

  Samolot leci bardzo nisko. Po ¼ albo po ¾ obrotu zahacza skrzydłem o podłoże. To zahaczenie wystarcza, żeby końcówka skrzydła oderwała się od kadłuba.

  4) Skrzydło zagłębia się w bagno.

  Podłoże jest miękkie (bagniste). Dlatego nie będzie krateru. Bagno szybko powraca do stanu równowagi.

  5) Wskutek zagłębienia skrzydła następuje obrót samolotu (inna płaszczyzna obrotu) – Koziołkowanie.

  6) Samolot uderza dziobem w podłoże.

  Uderzenie samolotu w podłoże powoduje, że części stykające się z podłożem zostają wyhamowane, a reszta samolotu nadal pędzi do przodu.

  7) Różne części samolotu (jedno ze skrzydeł, dziób, reszta samolotu) mają różne prędkości i pędy skierowanie w różnych kierunkach. Przy takim zderzeniu z ziemią, na samolot działają wielkie siły w kilku kierunkach. Te siły powodują rozerwanie samolotu.

  8) Następuje rozpad samolotu na wiele części. W tym przypadku samolot rozpadł się na tysiące części.

  9) Znajdujące się na pokładzie samolotu przedmioty ruchome, nie związane z podłożem, takie jak sztućce, kieliszki i temu podobne, mają energię kul karabinowych i poruszając się w różnych kierunkach, mielą ciała pasażerów.

  Przeczytaj również: >>> Czy musimy dorżnąć watahę Macierewicza

  Adam Jezierski.

 • fakiba

  Oceniono 25 razy 15

  W knuciu Antka nikt nie wyprzedzi , w tym jest mistrzem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX