Posłowie wyrzuceni z Platformy zabierają głos. Niczego nie żałują, ale sami mają żal

Joanna Fabisiak. Marek Biernacki oraz Jacek Tomczak - to trójka posłów PO, która w czwartek pożegnała się z partią. Tak zdecydował zarząd Platformy Obywatelskiej. Co na to sami zainteresowani?

Fabisiak, Biernacki oraz Tomczak zagłosowali w środę za projektem "Zatrzymaj Aborcję" oraz przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety". Dzień później zarząd PO podjął decyzję o wykluczeniu całej trójki z partii za złamanie dyscypliny klubowej.

Marek Biernacki - za rządów PO-PSL koordynator ds. służb specjalnych - powiedział, że o usunięciu z PO usłyszał od dziennikarzy. Dodał, że nie żałuje swojego postępowania, ponieważ zawsze głosował według swojego sumienia. - Każdy ma poglądy, ale nie można łamać kręgosłupa ludziom - tłumaczył Biernacki.

Na pytanie, czy będzie się odwoływał, poseł Biernacki odparł, że "jest jeden zarząd klubu, za jakiś czas będzie nowy zarząd klubu".

W podobnym tonie wypowiedział się również Jacek Tomczak. Na Twitterze zdążyła już odpowiedzieć mu Agnieszka Gozdyra z Polsat News.

"Wyrzucony poseł Tomczak biada, że to łamanie kręgosłupa. Pan poseł nie ma problemu z kręgosłupami kobiet, zmuszanych do rodzenia ciężko upośledzonych płodów" - napisała dziennikarka.

Będą kary także dla nieobecnych

Zarząd PO podjął również w czwartek jednomyślną decyzję w sprawie tych posłów, którzy mimo rekomendacji klubu nie uczestniczyli głosowaniach dotyczących obu projektów ws. aborcji, chociaż byli obecni w Sejmie.

Zarząd skierował do prezydium klubu wniosek o ukaranie ich zgodnie z katalogiem kar zawartym w regulaminie klubu. Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował, że sprawy będą badane indywidualnie i prezydium podejmie decyzje wobec każdego z posłów adekwatnie do jego argumentacji.

Więcej o:
Komentarze (217)
Fabisiak, Biernacki, Tomczak wyrzuceni z PO
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 68 razy 56

  Najwyraźniej posłanki i posłowie PO i Nowoczesnej jeszcze nie zrozumieli, że nie reprezentują siebie, ale wyborców. Nie sądzę, żeby przystępując do Nowoczesnej lub PO uczciwie powiedzieli swojej partii i potencjalnym wyborcom, że mają poglądy zbliżone do PiS. Trochę uczciwości przydałoby się. Teraz możecie przystąpić do PiS i Kukiza.

 • sztucznypolak

  Oceniono 51 razy 43

  No ku... (przepraszam, ale trudno sie powstrzymac), chodzilo o skierowanie do komisji projektu obywatelskiego. Zaglosowanie przeciw to chamskie lekcewazenie swoich wyborcow!
  Ci ludzie powinni zrezygnowac z poslowania.

 • hefajstos1

  Oceniono 58 razy 42

  Panie Biernacki, do PiSu z sumieniem, które pozwala tysiącom kobiet być traktowanymi jak bezwolne inkubatory.
  To był projekt obywatelski, a pan należy do partii mieniącej się obywatelską.

 • emadox1327

  Oceniono 28 razy 26

  A może by jakąś klauzulę sumienia podpisać przed zgłoszeniem swojej kandydatury na posła?
  Wtedy wyborcy by wiedzieli z KIM mają do czynienia!

 • marc.pl

  Oceniono 28 razy 24

  Obawiam się że w PO i Nowoczesnej jest wielu ukrytych takich Gowinów którzy słyszą płacz dzieci w słoiku ze spermą. Jednak my Polacy odstajemy od normalnego świata, jesteśmy jacyś dziwni gdyż mamy fanatyzm religijny wpisany w genach.

 • bigark

  Oceniono 24 razy 20

  Czy jest możliwe, że te szumowiny agłoszą swój akces do PiS-u? Co na to Kaczyński, glosujacy inaczej? KIEDY WRESZCIE POSEŁ WYBRANY DO JEDEJ PARTII I Z NIEJ WYP... NIE BĘDZIE SIĘ MÓGŁ PRZENOSIĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ, jak np, jakiś Gów.n?

 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 30 razy 20

  Misiaczki, w kolejce do niedointernowanej dziewicy się ustawić, na koanach o audiencję prosić. ŻYWO!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX