Komentarze (61)
Rekonstrukcja rządu. Greenpeace komentuje odwołanie Szyszki
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • robsonac222

  Oceniono 9 razy 3

  Henryk Kowalczyk:
  "Od początku mówiliśmy, że cześć kopalń trzeba zamykać z powody wyczerpania złoża. Ale w to miejsce trzeba budować nowe - mówił w 'Poranku Radia TOK FM' Henryk Kowalczyk. Minister przekonywał też, że np. energia odnawialna nie jest bezpieczna, bo jak przestaje wiać to jej nie ma"

 • tetradrachma

  Oceniono 6 razy 2

  Opozycja, powinna dogłębnie sprawdzić ew. powiązania tej kreatury z przemysłem meblarskim i kierownictwem Lasów Państwowych oraz także jej udział w budowie wiatrochronów na autostradach !

 • gazetalogin12

  Oceniono 5 razy 1

  Odwołanie to za mało. Szyszko powinien odpowiedzieć również karnie za dewastację Puszczy. Mam nadzieję, że sprawiedliwość starego dziada dopadnie, wcześniej czy później.

 • michalmos

  Oceniono 5 razy 1

  Mam do niego ogromny żal o to, co się stało z lasami pomorskimi w tamtym roku. I o to, że jego fatalna polityka leśna walnie przyczyniła się do tego, że była ta straszna burza, co powaliła setki hektarów lasu. Poza tym, że nie określił jasno zasad eksploatacji lasów i zasad współpracy organizacji tych nie leśnych z leśnictwem, np harcerstwa. Gdyby na teren obozu regularnie przyjeżdżało nadleśnictwo, które miałoby sygnały o zbliżającej się burzy, nie byłoby tego nieszczęścia i Olga z Joasią pewnie ćwiczyłyby dziś musztrę do 100-lecia niepodległości.

 • dawn-to-dusk

  Oceniono 5 razy 1

  Szczyt klimatyczny w Katowicach - bezcenne.
  Warszawa-Zdrój i Kraków-Zdrój zazdroszczą.

 • Ryszard Kawa

  0

  Żeby Polska była sprawiedliwa tak jak o sobie mówią to minister środowiska Jan Szyszko powinien za swój czyn ponieś karę. Sad powinien go pozbawić całego majątku a że jest w takim wieku to powinien siedzieć w wiezieniu do końca życia wcale nie powinien wyjść na wolność. Jak by byli sprawiedliwym krajem. Pamiętam taki artykuł w prasie jak sąd i rząd odniósł się do starszych ludzi którzy mieli około 80 lat. Na działce 1000 m kwadratowych gdzie stał domek i drzewo liściaste mogło mieć 60 lub 75 lat i ci ludzie ścieli te drzewo to gmina i sąd zażądali 100 000 zł kary grzywny za to że ścieli na własnej ziemi drzewo. To ile powinien dostać Szyszko jak Puszcza do narodu należy a nie do niego to co może robić wszystko co mu się rzewnie podoba co jest nietykalny. Jak sąd i rząd Polski szuka szacunku żeby go naród szanował i liczy się z narodem to Jan Szyszko powinien stanąć przed sądem i zostać skazany tak się domaga naród. Jak nie wierzy to niech zrobią ankietę czy ma być skazany Jan Szyszko i na ile i czy ma być pozbawiony majątku. A wybór należy do sądu i rządu jaki im da naród szacunek jak mają honor.

 • dar61

  Oceniono 2 razy 0

  '...ponosi osobistą odpowiedzialność za dewastację Puszczy...'
  Polemizowałbym.
  Dyrektorzy lasów państwowych i nadleśniczowie, jacy nie interweniowali, że wydane im polecenia ŁAMIĄ PRAWO w Polsce, też muszą być świadomi - karząca ręka ludu ich dosięgnie niebawem.

  ***
  Próbka ciemnoty, zwanej Redaktorem od Nagłówków i Le[a]dów:
  '...Zgodnie ze spekulacjami, ze stanowiskiem pożegnał się Jan Szyszko. Zdaniem Greenpeace Polska, był najgorszym ministrem środowiska w historii...' [PRZECINKOZA]
  >>> spekulacjami ze [...] Polska był... [BEZ PRZECINKA]

  Poza tym tu byk:
  '...- Poza kwestią Puszczy Białowieskiej, nowy minister będzie...' [PRZECINKOZA]
  >>> Białowieskiej nowy... [BEZ PRZECINKA]

 • eryn_7

  Oceniono 11 razy -5

  Cała ta organizacja (Greenpeace Polska) roi się od dyletantów w dziedzinie ochrony środowiska - tylko jeden z tytułem naukowym, i to chemik, a nie przyrodnik.

  A Szyszko?

  To specjalista w dziedzinie leśnictwa, z pokaźnym dorobkiem naukowym. Profesor leśnictwa, jest autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii.
  W działalności naukowej zajmuje się dynamiką liczebności populacji regeneracją systemów leśnych. W swoich badaniach jako wskaźniki (bioindykatory) zmian zachodzących w środowisku wykorzystuje chrząszcze z rodziny biegaczowatych (Carabidae). Jest dostarczycielem okazu, (odkrył nowy gatunek chrząszcza) na podstawie którego opisano dla nauki jeden z gatunków z rodzaju Trechusa. (Za wikipedią)

  Nie jest też nowicjuszem w polityce.
  W gabinecie Pawlaka pełnił funkcję dyrektora Krajowego Zarządu Parków Narodowych w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. (Zna się profesjonalnie na parkach narodowych i jaka najlepiej prowadzić politykę leśną w ich otulinach)
  W rządzie Jerzego Buzka był ministrem ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.

  Jak długo jeszcze bezrozumni zadymiarze finansowani przez zachodnie grupy interesu będą dyktować jaką polityke ma prowadzić Polska wobec swoich bezcennych zasobów naturalnych?

  Czy naprawdę pozwolimy, by grupa dyletantów doprowadziła do sytuacji, gdzie zabite przez korniki suche drzewa pozostawione w puszczy doprowadzą do niekontrolowanego pożaru mogącego zagrozić przetrwaniu żubrów, niedźwiedzi, rysia, wilka, łosia?

 • ferdkiepski

  Oceniono 13 razy -5

  Szyszko był najlepszym ministrem i zrobił najlepszą ustawę obecnej kadencji - ustawę o swobodzie wycinki drzew. Niestety, prezes ma kota a nie drzewa, więc tę najlepszą ustawę diabli wzięli. Tym samym nie mam już powodu, aby na PiS głosować. Resztę ich ustaw można spokojnie przerobić na papier toaletowy, podobnie jak wszystkie wszystkich poprzednich rządów.

 • Oceniono 14 razy -10

  Ministrem Środowiska powinien zostać Misiek Wybieralski, bo bardzo dba o ptactwo, a w szczególności o jajka.

  Skoro już mowa o jajkach...

  Jak idzie wyjaśnianie seks skandalu w Wybiórczej?

  Było łapanie Wybieralskiego za jajca, pijaństwo i seks???

 • wu-du

  Oceniono 18 razy -10

  To ta sama organizacja, która dostała sowity zastrzyk pieniędzy od Rosji aby nie bojkotować projektu Nord Stream na dnie Bałtyku?

 • jan_sobczak1

  Oceniono 13 razy -11

  Akurat opinia ruskich doopolizów i trolli z greenpeace nikogo nie obchodzi.

 • robert.kwi

  Oceniono 17 razy -11

  grinpis to najbardziej szkodliwa organizacja działająca na szkodę środowiska twierdząc co innego i jeszcze żebrają kasę na ulicy aby im za to niszczenie ktoś płacił, żenada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX