Jan Szyszko stracił stanowisko ministra środowiska. Jest komentarz Greenpeace Polska

We wtorek odbyła się długo wyczekiwana rekonstrukcja rządu. Zgodnie ze spekulacjami, ze stanowiskiem pożegnał się Jan Szyszko. Zdaniem Greenpeace Polska, był najgorszym ministrem środowiska w historii.

Greenpeace w komentarzu przesłanym do redakcji Gazeta.pl informuje, że „z nadzieją przyjmuje przyjmuje odwołanie skompromitowanego Jana Szyszki z urzędu Ministra Środowiska”. Organizacja zabrała też głos w sprawie jego zastępcy. „Testem dla nowego ministra będzie kwestia Puszczy Białowieskiej, ale również to, w jaki sposób Polska przygotuje się do szczytu klimatycznego w Katowicach”.

Jan Szyszko najgorszym ministrem

Przedstawiciele Greenpeace, międzynarodowej organizacji  pozarządowej działającej na rzecz ochrony środowiska, skomentowali wtorkowe zmiany w polskim rządzie. Przedstawiciele organizacji surowo oceniają odchodzącego ministra Jana Szyszkę.

- To koniec rządów najgorszego ministra środowiska w historii wolnej Polski. Jan Szyszko ponosi osobistą odpowiedzialność za dewastację Puszczy Białowieskiej i masową wycinkę drzew w całym kraju, ale lista jego przewin wobec przyrody jest bardzo długa -  powiedział Bohdan Pękacki, dyrektor programowy Greenpeace Polska.

Henryk Kowalczyk pod lupą Greenpeace

Organizacja poinformowała, że będzie przyglądać się pracy następcy Jana Szyszki. We wtorek w ramach rekonstrukcji rządu na stanowisko ministra środowiska został powołany Henryk Kowalczyk.

-  Liczymy na to, że czym prędzej porzuci drogę niszczenia, jaką podążał minister Szyszko, a zacznie chronić polską przyrodę w interesie wszystkich Polek i Polaków - powiedział Pękacki. - Naprawa tego, co zepsuł Szyszko jest bardzo pilna i powinna zacząć się od zaraz - zaapelował.

Bohdan Pękacki podkreślił, że nowy minister na wstępie ma trudne zadanie.

- Poza kwestią Puszczy Białowieskiej, nowy minister będzie musiał szybko zmierzyć się z kwestią polityki klimatycznej. Polska jest gospodarzem tegorocznego szczytu klimatycznego. Jednak kontynuowanie linii wytyczonej przez Szyszkę prowadzi do kompromitacji naszego kraju i jest niezmiernie szkodliwe - podsumował dyrektor programowy Greenpeace Polska.

ZOBACZ TEŻ: To prawdziwe trzęsienie ziemi w rządzie. Oto nazwiska nowych ministrów

Więcej o:
Komentarze (61)
Rekonstrukcja rządu. Greenpeace komentuje odwołanie Szyszki
Zaloguj się
 • 99venus

  Oceniono 26 razy 18

  Szyszko nie był ministrem Środowiska tylko ministrem dewastacji środowiska.Likwidacja szkód dokonaych bezrozumnością Szyszki to praca kilkau pokoleń (podobnie jak z usuwaniem skutków deformy oświaty).Mam nadzieję,że ze względu na swój wiek nie będzie miał już szansy na żadną aktywną działalność łacznie z mordowaniem zwierząt.To jeden z najbardziej antypatycznych i tępych biurokratów jakich widziałem.

 • kocurimysza

  Oceniono 23 razy 15

  Najwiekszy SZKODNIK DRUKARZ SZYSZKO wreszcie Padl .

 • remo29

  Oceniono 15 razy 13

  Szyszko był ministrem swojego środowiska.

 • pab-blo

  Oceniono 17 razy 13

  Wreszcie nadszedł koniec ministra od wycinania drzew i wybijania zwierząt. Jakże pięknie zaczął się ten Nowy Rok!

 • alpepe

  Oceniono 13 razy 11

  ale jeszcze nogą przepchnięto polowania jak za dawnych czasów, pan poluje, cham niech się z chaty nie wychyla!

 • farruca7

  Oceniono 15 razy 11

  Dla puszczy białowieskiej za późno. W sensowność jego następcy też nie wierzę.
  Idźcie do diabła wy piśdziorskie kreatury!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX