Szef PiS Jarosław Kaczyński nie pojawił się na zaprzysiężeniu rządu. Są pierwsze domysły

Szef PiS Jarosław Kaczyński nie wziął udziału w uroczystości powołania nowych ministrów. Pojawiają się pierwsze domysły co do powodu jego nieobecności w Pałacu Prezydenckim.

Dziennikarz Onetu Kamil Dziubka ocenił, że nieobecność prezesa PiS ma wymiar symboliczny. Jego zdaniem oznacza, że nowy skład rządu jest autorskim pomysłem premiera Mateusza Morawieckiego, którego prezes darzy dużym zaufaniem.

Część użytkowników Twittera dopytywała, czy prezes PiS był obecny na zaprzysiężeniu rządu Beaty Szydło.

Na poprzednich uroczystościach w pałacu Kaczyński był 

Na stronie internetowej Prezydenta RP można sprawdzić, że Jarosław Kaczyński był w Pałacu Prezydenckim podczas desygnowania na urząd Beaty Szydło. 

Jarosław Kaczyński podczas desygnowania Beaty Szydło na urząd premieraJarosław Kaczyński podczas desygnowania Beaty Szydło na urząd premiera Kancelaria Prezydenta RP

Prezes PiS obecny był również 8 grudnia, gdy stanowisko premiera obejmował Mateusz Morawiecki:

Zaprzysiężenie premiera MorawieckiegoZaprzysiężenie premiera Morawieckiego Kancelaria Prezydenta RP

"Kaczyński nie chciał być twarzą tego kompromisu"

Według prof. Kazimierza Kika przyczyna nieobecności Kaczyńskiego na wtorkowym zaprzysiężeniu jest inna, niż wskazuje Dziubka. W rozmowie z "Polską The Times" politolog twierdzi, że prezes PiS nie chciał firmować kompromisu uderzającego w Antoniego Macierewicza.

- Jarosław Kaczyński jest bardzo dobrym politykiem i - jak się okazuje – dyplomatą. Wiadomo, że bez niego nie mogło być żadnego kompromisu. Nie chciał być twarzą tego kompromisu, bo naruszał on interesy jednego z jego najbliższych współpracowników, pana Macierewicza. Czas triumfu dla Jarosława Kaczyńskiego jeszcze nie nadszedł - przekonuje prof. Kik.

ZOBACZ TEŻ: To prawdziwe trzęsienie ziemi w rządzie. Oto nazwiska nowych ministrów

Więcej o:
Komentarze (175)
Zaprzysiężenie rządu bez Jarosława Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 26 razy 26

  Przedstawienie mające na celu przekonać odbiorcę o podmiotowości Morawieckiego i decyzyjności na stanowisku premiera. Niech nikt się nabrać nie da.

 • vito60

  Oceniono 25 razy 23

  Co wymyśli telewizja Kurskiego, by skomentować odejście tak świetnie przez nich ocenianych ministrów? Przecież przez 2 lata byli najlepsi.

 • robsonac222

  Oceniono 21 razy 19

  Lekarstwa przestały działać i ujawniła się prawdziwa morda?

 • gg7887

  Oceniono 17 razy 17

  Jarek został z kotem bo już niedługo pociągnie, wie że dni ma policzone i nie da rady być premierem, ściemnia tylko z Żoliborza i Nowogrodzkiej ale te pobyty w szpitalach niestety z coraz poważniejszych powodów, wie że teraz Antek ze swoimi rewelacjami nie przebije współczucia dla umierającego i pozwolił sobie na taką zagrywkę

 • artutek

  Oceniono 21 razy 17

  eeeejjj, przecież to jest dalej gra. Macierewicza nie ma ale P. minister Błaszczak ma sam w armii być ? - Antoni będzie dalej sterował z drugiego rzędu tak jak JK steruje premierem tym czy tamtym . Usunęli oszołomstwo w cień bo idą wybory i trzeba część elektoratu )zdegustowanego do niektórych Panów) odzyskać . Są dobrzy w tym mieszaniu a opozycja swoimi wojenkami tylko im pomaga - ŻAL

 • ggchmiel

  Oceniono 18 razy 16

  Bo właściciel rządu i prezydenta nie musi się pojawiać na przedstawieniu jego pacynek. A dziennikarzom dziwię się, że podnieca ich kto za kogo. Wiadomo przecież, że tylko Jarosław. Starczy za wszystkich.

 • kacykmoralny

  Oceniono 25 razy 15

  jak zawsze chowają świrów przed wyborami

 • czechy11

  Oceniono 14 razy 14

  Chowanie przed wyborami. Nic to nie da. Będzie porządne lanie w wyborach dla towarzyszy z PZPR PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX