Policyjne forum pyta: Za co podziękujecie odchodzącemu szefowi MSWiA? "Za odejście"

"Nie ma za co dziękować, zrobił maksymalny bajzel" - brzmi jeden z komentarz na facebookowym forum policyjnym. Autorzy strony zapytali, za co policjanci mogą podziękować odwołanemu szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi.

Po trwających tygodnie spekulacjach poznaliśmy zmiany w rządzie PiS. Najwięcej komentarzy - szczególnie na prawicy - wywołało odwołanie Antoniego Macierewicza. Na stanowisku szefa MON zastąpił go Mariusz Błaszczak. Jego zaś - jako ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Joachim Brudziński.  

Przy okazji zmiany kierownictwa MSWiA Internetowe Forum Policyjne zapytało swoich użytkowników o to, za co policjanci mogą podziękować odchodzącemu ministrowi. Najpopularniejsza odpowiedź? Krótka:  Za odejście.

W wielu komentarzach powtarzało się "podziękowanie" za odejście z MSWiA. Były też jednak inne. "Za mierniki odbytych służb - dzięki temu rozp***li system 12h służby; 
Za usunięcie wielu dobrych policjantów; Za modę na postępowania za byle co" - czytamy jednym z komentarzy. 

Inny komentujący na policyjnym forum pisze, że dziękuje ze "nominację inspektora Maja na stanowisko Komendanta Głównego Policji. Takiej szopki jak wtedy przed kamerami nie widziałem nigdy wcześniej. Te wielkie zdziwienie po co komendantowi głównemu policji jest łazienka, telewizor i kable do mikrofonu w sali narad".

Inni komentujący piszą wprost: "Nie ma za co dziękować, zrobił maksymalny bajzel w MSWiA, a teraz czeka to samo MON". "Zdecydowanie jeden z najgorszych ministrów MSWiA" - pisze inna osoba. 

Więcej o:
Komentarze (127)
Policyjne forum pyta: Za co podziękujecie odchodzącemu szefowi MSWiA? "Za odejście"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 51 razy 51

  a lepsze jest to, że szefem Policji został złodziej butów...
  Taka "odnowa moralna" narodu

 • g.lesio

  Oceniono 36 razy 34

  Nie wiem z czego się cieszyć - przecież przyszedł teraz Brudziński.
  Ten gość jest jeszcze bardziej tępy od Błaszczaka a w dodatku jest głupi i uparty jak osioł.
  To zmiana z cyklu - zamienił stryjek siekierę na kijek.
  Tak wygląda w praktyce w Polsce dobra zmiana.

 • warszawa1967

  Oceniono 31 razy 31

  "Jojo" ministrem😁 To trochę tak, jakby " Masę" zrobić ministrem sprawiedliwości 😂

 • tilow3

  Oceniono 28 razy 26

  Jestem ciekaw, jak poczują się policjanci mając za zwierzchnika zwykłego bandytę. Jak teraz działać będzie ta instytucja? Jojo - na czele policji, nieprawdopodobne.

 • def11

  Oceniono 29 razy 25

  Ale Kulson płacze

  p.s.
  a wojsko - z deszczu pod rynnę

 • zraluk7

  Oceniono 25 razy 23

  Obawiam się, że zmiana na Brudzińskiego oznacza, że po okresie łagodnych represji wobec protestujacy przeciwko władzy teraz przejdziemy do etapu przemocy fizycznej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX