Nieoficjalnie: kolejni ministrowie żegnają się ze stanowiskami. Następcy? Są niespodzianki

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska pożegnała się ze stanowiskiem - podają nieoficjalnie dziennikarze. Cały czas pojawiają się kolejne nazwiska. Niektóre zaskakujące, jak w przypadku potencjalnego następcy szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Wszystko wyjaśni się we wtorek w południe.

Dziennikarz Onetu Andrzej Gajcy napisał na Twitterze, że miejsce Anny Streżyńskiej zajmie Piotr Nowak, dotychczasowy wiceminister finansów. Podobnie twierdzą dziennikarze portalu Money.pl i „Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ TEŻ:

Anna Streżyńska: Nie jestem politykiem. Staram się być fachowcem i zajmować tym, co umiem

Nie tylko Anna Streżyńska pożegnała się ze stanowiskiem?

Andrzej Gajcy w kolejnym wpisie stwierdził, że ze stanowiskiem pożegnał się też szef MSZ, Witold Waszczykowski. Nazwisko ministra spraw zagranicznych od kilku tygodni było wymieniane wśród osób, które przy okazji rekonstrukcji rządu najprawdopodobniej pożegnają się ze stanowiskiem.

Minister Waszczykowski w telewizji Republika powiedział: "Zadania, jakie były przed nami stawiane, zostały zrealizowane, szczególnie w kwestiach bezpieczeństwa.
Odbudowaliśmy naszą obecność na świecie, otwieramy kolejne ambasady i konsulaty". Dziennikarz "Newsweeka" Dariusz Ćwiklak zasugerował na Twitterze, że być może to pożegnanie Witolda Waszczykowskiego. "Testament Wieszcza. Znaczy Waszcza".

Szczerski nie zastąpi Waszczykowskiego?

Portal Wpolityce.pl informuje, że wbrew spekulacjom, ministra Waszczykowskiego nie zastąpi Krzysztof Szczerski, który ponoć woli pozostać szefem gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Wśród spekulacji pojawiła się za to kandydatura prof. Jacka Czaputowicza, który od września pracuje w MSZ na stanowisku podsekretarza stanu ds. prawnych i traktatowych. Taką informację podał portal Wpolityce.pl oraz TVP Info. Według nieoficjalnych informacji RMF FM, prof. Czaputowicz przyjął propozycję objęcia teki ministra.

Dziennikarz Onetu Andrzej Gajcy twierdzi też, powołując się na dwa niezależne źródła, że minister obrony narodowej Antoni Macierewicz pozostanie na stanowisku.

Rekonstrukcja rządu we wtorek w południe

Informacje o dymisji ministrów nie zostały potwierdzone przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Rekonstrukcja rządu odbędzie się we wtorek około południa - poinformował w poniedziałek wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. Informację potwierdziła rzeczniczka rządu, Joanna Kopcińska, a także Kancelaria Prezydenta.

"9 stycznia 2018 r. (wtorek) o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek Prezesa Rady Ministrów dokona zmian w składzie Rady Ministrów" - czytamy na Twitterze Kancelarii.

ZOBACZ TEŻ: Ostateczne odliczanie. Pewniaki i znaki zapytania - kto w rządzie Morawieckiego się ostanie, a kto wyleci

Do czego przyzwyczaiły nas dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości?

Więcej o:
Komentarze (445)
Anna Streżyńska zdymisjonowana - twierdzą dziennikarze
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 136 razy 112

  pis-komuna pozbywa się ostatniej fachowej osoby z rządu, pozostanie lepszy sort buraków zza stodoły

 • maciasek19

  Oceniono 109 razy 95

  Mam prośbę do dziennikarzy "gorszego sortu": przestańcie proszę tyle pisać o tej rekonstrukcji. Te roszady nic nie zmieniają. Wystarczy jutro krótka wzmianka o tym kto odszedł i kto nowy nadszedł. Ta medialna "sracz..a" jest na rękę Kaczyńskiemu i jego zakonowi bo odwraca uwagę o destrukcji RP.

 • dj.80

  Oceniono 92 razy 64

  Jedyna rozsądna osoba w tym wariatkowie.
  I tak długo wytrzymała.
  Ale da sobie świetnie radę. Na brak ofert pracy narzekać nie będzie.

 • puuchatek

  Oceniono 60 razy 46

  Czyli jedyna kompetentne osoba w tyn rządzie poleciała. Za to Antoni pewnie zostanie.

  Rekonstrukcja na całego…

 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 43

  Witek też dostał kopa.Janek od demolki lasów też. Ale na koniec dał takie nagrody swoim podwładnym,że głowa mała. Pięćdziesiąt tysięcy dla "sekretarza". Suweren to widzi ?

 • r4b

  Oceniono 55 razy 41

  Małgorzata Gosiewska się nada! Jest dobra w cyferkach. A co, cyfryzacja to nie cyferki? Co za różnica i tak jest dobra!

 • dawno.urodzony

  Oceniono 41 razy 37

  Suski...tylko Suski...
  on może być wszędzie, to tka prawdziwie przaśna twarz PiSu...

 • xsawer

  Oceniono 42 razy 34

  Idealistka myślała, że ucywilizuje bandę ludożerców.
  Niech się cieszy, że nie skończyła jako przekąska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX