Któremu z polityków najbardziej ufają Polacy? Andrzej Duda nie jest już samodzielnym liderem

46,7 proc. poparcia, tyle głosów potrzeba, by zostać w Polsce liderem rankingu zaufania polityków. Z sondażu IBRiS dla Onet.pl wynika, że na podium obok Andrzeja Dudy znalazło się miejsce dla Mateusza Morawieckiego.

Andrzej Duda pozostaje liderem rankingu zaufania do polityków. W najnowszym sondażu IBRiS dla Onet.pl prezydent ma 46,7 proc. poparcia. Dokładnie taką samą ocenę ankietowanych otrzymał w styczniu nowy premier. 

Z badania jasno wynika, że Mateusz Morawiecki dostał spory kredyt zaufania, bo jest to wzrost o 18 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego badania.

Inaczej wygląda sprawa braku zaufania. Andrzejowi Dudzie nie ufa 39 proc. badanych, a Mateuszowi Morawieckiemu 28,9 proc. Polaków

Komu jeszcze ufają Polacy? Tu nie ma nowych nazwisk. Byłą premier Beatę Szydło wskazało jako godną zaufania 40,9 proc. pytanych. Kolejnym politykiem w tym zestawieniu jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z 34,4 proc., a także prezes PiS Jarosław Kaczyński z 34,2 proc.

Z sondaż wynika, że Szydło i Kaczyński odnotowali wzrost zaufania. Jest to odpowiednio 7 i 5 pkt proc.

Lider opozycji, Grzegorz Schetyna może liczyć na zaledwie 16,9 proc. ocen pozytywnych. Osób, które nie ufają przewodniczącemu PO jest zdecydowanie więcej, bo aż 56,2 proc. ocenia Schetynę negatywnie. 

Podobne negatywne oceny zdobyli - Zbigniew Ziobro z wynikiem 56,5 proc. oraz  Jarosław Kaczyński z wynikiem 55,7 proc. 

Politykiem, któremu Polacy ufają najmniej jest niezmiennie Antoni Macierewicz. Szefa MON negatywnie ocenia 67,2 proc. ankietowanych.

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Budapeszcie

Więcej o:
Komentarze (190)
Któremu z polityków najbardziej ufają Polacy? Andrzej Duda nie jest już samodzielnym liderem
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 45 razy 37

  co to za społeczeństwo? dwa popychadła bez własnego zdania i bez możliwości podejmowania decyzji, spełniające zachcianki kaczego nawet takie które łamią prawo prowadzą ???? ludzie co wy macie w głowach?

 • pan.szklanka

  Oceniono 35 razy 27

  Nie powinno się w jednym zdaniu pisać "Duda" i "samodzielny".

 • sailor20170605

  Oceniono 34 razy 24

  Czyli osoby, które ewidentnie łamią prawo, łamią konstytucje, dokonały skoku na publiczną kasę i codziennie dokonują jej grabieży, które wykreowały dziesiątki Misiewiczów mają cały czas tak wysokie zaufanie. Nie ogarniam tego. Przypomina mi to troszkę odbicie Rzeczpospolitej w krzywym zwierciadle tuż przed zaborami.

 • pi.mi

  Oceniono 38 razy 24

  He he..
  Zegarek suwerenowi przeszkadzał, sałatka z ośmiornic za 38 PLN, ale gość, który dorobił się w sposób ewidentnie nieetyczny na akcjach milionów PLN - jest godny najwyższego zaufania.

  Logiki w tym żadnej.

 • stachkaz47

  Oceniono 30 razy 22

  Zapomnieliście dodać ojca NARODU Redemptorystę.
  Trzymajcie się za kieszenie

 • justsaying

  Oceniono 26 razy 22

  A w czym można zaufać Dudzie, chyba w tym ze podpisze wszystko co prezes podłoży. Bo zaufać nie można ze jest prezydentem wszystkich Polaków. Za ta stronniczość powinien zostać usunięty z urzędu. Nie można być prezydentem jednej partii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX