Kazik wspiera "dobrą zmianę"? "Skąd nagle pęd i ogromna chęć bronienia zmurszałych sądów?"

- Życzyłbym sobie i Polsce pokoju ducha i zgody - powiedział Kazik Staszewski w RMF FM. Artysta przyznał, że najbardziej martwią go społeczne podziały, które sprawiają, że on sam nie potrafi wyraźnie opowiedzieć się po jednej ze stron.

Kazik w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM nie ukrywał, że zdaje sobie sprawę, jak trudno będzie w Nowym Roku spełnić życzenia pokoju ducha i zgody narodowej. 

Na pytanie, dlaczego nie zaangażował się po jednej ze stron politycznego sporu w Polsce, odkąd władzę objął PiS, Kazik odpowiedział, że nie czuje teraz, żeby jego wolność była zagrożona.   

"Obecna władza nie przeszkadza bardziej niż poprzednia"

Tym pytaniem Mazurek nawiązał do słów Tymona Tymańskiego, który w zeszłym roku zarzucił jemu i Muńkowi, że siedzą cicho, choć kiedyś mieli zęby, a on sam "grzmiał jak z ambony".

Bardzo mnie irytuje i trudno mi się jakby pogodzić z tym coraz bardziej rozwierającym się dychotomicznym podziałem, który mamy na stanie. Wobec powyższego, ja się nie mogę zdecydowanie opowiedzieć po tej czy po innej stronie, ponieważ ja bym chciał, żeby jakakolwiek władza w jak najmniejszym stopniu przeszkadzała mi w życiu.

- stwierdził Kazik. Co więcej, powiedział, że obecna władza "nie przeszkadza bardziej niż poprzednia", a do tego podniesiono mu, jak i innym artystom kwotę ulgi podatkowej.

To jest mocno odczuwalne w kieszeni. Natomiast umówmy się, bardzo wiele sporów, o które ludzie się kłócą, to jest kreacja masmediów i w ogóle takich rzeczy. Ja nie oglądam telewizji.

 - ocenił założyciel zespołu Kult.

Prowadzący poranek w RMF FM przypomniał Kazikowi, że w zeszłym roku był on atakowany za brak poparcia dla masowych protestów w obronie sądów Polsce.

Skąd nagle taki pęd do obrony sądów? - Kazik pyta

- Ja byłem w Afryce, ty byłeś w Warszawie i wszyscy cię atakowali, żebyś powiedział, czy bronić sądów, czy bronić Polski. Czy bronić demokracji czy Polski. Bo teraz masz taki wybór, stary: albo bronisz demokracji albo Polski, nic po środku - prowokował muzyka Mazurek.  

- No tak, ale dajmy na to ja ostatnio przeczytałem w jeden dzień książkę, zresztą dziennikarki "Gazety Wyborczej" pt. "Polska odwraca oczy", gdzie jest jednoznaczne określenie, że te sądy były jednak nie za fajne za jeszcze niedawnych lat. Skąd nagle taki pęd i taka ogromna chęć bronienia tej zmurszałej struktury w ogóle i tak dalej. Ja tylko pytam - zastrzegł Kazik Staszewski odpowiadając na zaczepkę Roberta Mazurka.

Więcej o:
Komentarze (512)
Kazik: Ta władza nie przeszkadza bardziej niż poprzednia
Zaloguj się
 • main_coon

  Oceniono 150 razy 102

  Kazik, z całym szacunkiem, ale jest różnica między reformowaniem i naprawianiem "zmurszałej struktury" a wprowadzaniem do tej struktury swoich ludzi, po to tylko, by ręcznie sterować wymiarem sprawiedliwości. Jeśli tej różnicy nie zauważasz, to chyba się starzejesz, a Tymon miał rację.

 • abuszak

  Oceniono 109 razy 83

  No właśnie, jak nie 500+ to ulga podatkowa dla chałturników. Kazik właśnie zjadł kiełbasę wyborczą.

 • manekin1

  Oceniono 94 razy 74

  "Bo artysta syty nie ma nic do powiedzenia. Chce picia i jedzenia. Nie chce nic zmieniać."
  Las Maquinas de La Muerte K. Staszewski

 • lodzermensz1

  Oceniono 88 razy 68

  Cóż Kazik, grunt że jest kiełbasa (czyli ulgi podatkowe), a do tego święty spokój.
  Jeżdżę sobie czasem do putinowskiej Rosji. Mam tam przyjaciół i znajomych, z którymi sobie rozmawiam. I mogę z czystym sumieniem napisać, że u Putina władza też nie przeszkadza obywatelowi zanadto. W niektórych kwestiach jest tam nawet więcej wolności niż u nas. Wszystko do momentu, w którym obywatel tej władzy podpadnie. Jeśli nie angażuje się w politykę i działalność społeczną to znacząco niweluje możliwość podpadnięcia. W ten sposób wychowuje się społeczeństwo konformistów.
  Kazik czułby się tam równie dobrze jak tutaj, najwyraźniej...
  Prawda jest taka, żeś się zestarzał i masz wszystko w du...pie. Może jeszcze na starość zostaniesz prawilnym katolikiem, jak to się wielu zdarzyło?

 • krynolinka

  Oceniono 76 razy 56

  Czyli wszystko w porządku bo dostał talon na malucha i klucze do M-3..
  Acha i wizę do Stanów żeby zagrać do kotleta.
  Zybertowicz proponuje zorganizować Maszynę Bezpieczeństwa Narracyjnego, widać że szefa tej instytucji PiS już znalazł.
  Duży Kazio.

 • acide94

  Oceniono 78 razy 54

  "Wszyscy artyści to prostytutki
  w oparach lepszych fajek, w oparach wódki"
  Jeżeli Kazik nie widzi różnicy między pis a opozycją, top znaczy że jest albo cyniczny, albo głupi.

 • ssc1

  Oceniono 52 razy 42

  No tak, on też dostał swoja "kiełbasę" i siedzi cicho..... smutne jak łatwo kupić ludzi...

 • ronino72

  Oceniono 47 razy 37

  Kazik dostał więcej z kwoty wolnej, tak jak inni łapówkę 500+ i bosko i już wladza pasuje. To mi śmierdzi konformizmem.

 • def11

  Oceniono 46 razy 34

  W 20 minut możesz konstytucję przeczytać i powinieneś wiedzieć po której stronie ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX