Jeden z ostatnich sondaży roku: PiS i długo, długo nic. Ale jest też spora niespodzianka

45,7 proc. - takie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowali ankietowani w sondażu pracowni Estymator przeprowadzonym dla portalu DoRzeczy.pl.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, z niemaldwukrotnie mniejszym poparciem - 23,4 proc. Ostatnie miejsce na podium przypadło Kukiz'15, który mógłby liczyć na 8,3 proc. poparcia.

Za podium: Nowoczesna – 6,9 proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,5 proc. Sporym zaskoczeniem jest fakt, że powyżej progu wyborczego znalazł się kompletnie niewidoczny w mediach Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,4 proc.

Jeśli taki byłby wynik wyborów, PiS mogłoby liczyć na 265 miejsc w Sejmie (obecnie 237), PO 121 (obecnie 136), Kukiz'15 – 35, Nowoczesna – 19, PSL – 11, a SLD – 8. 

Badanie pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl. przeprowadzono w dniach 27-28 grudnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 dorosłych osób. W wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaką partię będą głosować. 

Poznasz, która to polska komedia? Kadry z filmów
1/15Jaki tytuł ma ta polska komedia?
Zobacz także
 • Wybory samorządowe 2018. Jaka będzie pogoda w dniu głosowania?
 • Wybory samorządowe 2018. Lista kandydatów - Warszawa Wybory samorządowe 2018 - kandydaci Warszawa
 • Psalm 'Pan miłuje prawo i sprawiedliwość' "Pan miłuje prawo i sprawiedliwość" - usłyszą wierni w kościołach. To zbieg okoliczności
Komentarze (445)
Sondaż dla DoRzeczy.pl: duże poparcie dla PiS, SLD powyżej progu
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 67 razy 35

  PiS - czyli wielkie, wielkie NIC. Idealnie oddające sieczkę w umysłach Polaków.

 • krynolinka

  Oceniono 64 razy 34

  I jeszcze jedno. Niech się doRzeczy ogarnie i następny sondaż ma być ponad 50 % bo się skończą zlecenia na reklamy od rządowych spółek.

 • jael53

  Oceniono 51 razy 31

  Sondaże sobie, a nastroje sobie. Na prowincji ludzie klną na drożyznę. I ciężko klną na coraz gorsze warunki w służbie zdrowia. Na to np., że w mieście wojewódzkim i przypisanym do niego powiecie w święta miał dyżur tylko jeden pediatra. Rozumiem, że mimo to znowu wybraliby tych, którzy im te luksusy zapewnili.

 • elzbietttta

  Oceniono 37 razy 23

  Rozmawiałam z taksówkarzem. Zastanawiał się, skąd takie sondaże, bo on od początku przejęcia władzy przez PiS miał tylko jednego pasażera popierającego to ugrupowanie. Reszta była - mówiąc dyplomatycznie - więcej niż krytyczna.

 • raddy

  Oceniono 39 razy 23

  Wierzę, że Karnowscy są w stanie pobić te wyniki. W ich sondażu PiS będzie miał ponad 50%, a PO nie wejdzie do Sejmu.

 • miszogun

  Oceniono 41 razy 23

  Tak... Tylko dlaczego w wyborach uzupełniających PiS dostaje w d'pę?

 • arwena2010

  Oceniono 30 razy 18

  sondaż przeprowadzony przy drzwiach w Schronisku Brata Alberta oraz przy wejściu do zachrysti w Kasinie Małej. W sondażu udział wzięła Reprezentatywna grupa osób duchownych(25%) oraz uczestniczek Nieszporów Niedzielnych o godz 05,30( 50%) pozostałe 25 % w schronisku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje