Wielka wtopa "Naszego Dziennika". Piszą o zatrzymaniu, którego nie było. Chodzi o doradcę Dudy

Michał Królikowski, wiceminister w rządzie PO-PSL, miał zostać zatrzymany w związku z podejrzeniami o udział w mafii paliwowej, która wyłudzała VAT. Taką informację podał "Nasz Dziennik". Szybko zdementowali ją sam wiceminister oraz prokuratura.

Zdaniem dziennikarza "Naszego Dziennika" Michałowi Królikowskiemu miały zostać postawione zarzuty "prania pieniędzy" w związku z działalnością mafii paliwowej. Oprócz niego, przed wymiarem sprawiedliwości miał zostać postawiony także inny adwokat, który przyznał się do winy.

Jak doniósł "Nasz Dziennik", jeden z zatrzymanych adwokatów miał nawet wyrazić skruchę oraz zobowiązać się "do zwrotu ponad 5 mln zł na rzecz Skarbu Państwa" - pisała gazeta.

Redakcja "Naszego Dziennika" o zatrzymaniu poinformowała zarówno w dzisiejszym wydaniu papierowym, jak i na swojej stronie internetowej. - Z sieci to dzieło zniknęło. Na szczęście jest papier - napisała na Twitterze dziennikarka zajmująca się polityką, Agnieszka Burzyńska. 

- Telefony odbiera. W areszcie byłoby raczej ciężko - napisał Krzysztof Berenda, dziennikarz RMF FM.

"Zatrzymany" wiceminister: jadę do pracy

Zaskoczony tą informacją jest sam Michał Królikowski, który o swoim "zatrzymaniu" dowiedział się od dziennikarzy. -  Nic o tym nie wiem, właśnie jadę samochodem do pracy - cytuje byłego wiceministra Wirtualna Polska. 

Michał Królikowski: chcę odszkodowania

Wiceminister w rządzie PO-PSL zapowiedział, że będzie domagał się sprostowania i odszkodowania w związku ze zniesławiającą publikacją "Naszego Dziennika". Jednocześnie zaprzeczył wszystkim doniesieniom. - Nie byłem nawet przesłuchiwany w tej sprawie - przyznał na antenie Polsat News.

"Adwokat Michał Królikowski nie został ani zatrzymani ani aresztowany" - ogłosiła prokuratura. 

Michał Królikowski - doradca Dudy, wróg "dobrej zmiany"

Michał Królikowski jest profesorem prawa i adwokatem. Dla obozu "dobrej zmiany" jest jednak przede wszystkim byłym wiceministrem sprawiedliwości w rządzie koalicji PO-PSL. Społecznie doradzał prezydentowi Andrzejowi Dudzie ws. reformy sądownictwa. Co prawda, jak stwierdził rzecznik prezydenta w Radiu ZET, "prof. Królikowski nie jest autorem prezydenckich ustaw o KRS i SN i nawet nie wie jak one wyglądają. Nie pisał ich, zgłosił swoje uwagi", to jednak miał wpływ na kształt ustaw o Sadzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Polecamy też:

Więcej o:
Komentarze (131)
Michał Królikowski zatrzymany? B. wiceminister dementuje
Zaloguj się
 • zeldox

  Oceniono 43 razy 37

  To nie jest żadna "wtopa" tylko KŁAMSTWO. Za takie rzeczy w normalnej gazecie redaktor traci pracę a gazeta przeprasza na pierwszej stronie. W normalnym kraju pomówiony idzie do sądu i wygrywa odszkodowanie.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 35 razy 31

  Ale swoje osiągnęli. Ciemnogród miał to kupić i pewnie kupił. Oto cała filozofia tej gadzinówki.

 • agulaga2

  Oceniono 34 razy 30

  Ludzie to kupują, ludzie to czytają, ludzie na nich głosują. Środek Europy XXI wiek.

 • nicpon007

  Oceniono 28 razy 26

  Nasz Nocnik kontratakuje!

 • mlodypsz

  Oceniono 27 razy 25

  Wiarygodność taka jak w TVPiS no chyba że już uprzedzają fakty. ŻENADA jak wszystko co związane jest z PiS.

 • bro2001

  Oceniono 26 razy 22

  Juz kiedys krazyly podobne dowcipy, ze do Watykanu przyszla z moskwy depesza kondolencyjna przed strzalami do Jana Pawla II.
  Nie sadzilem, ze dozyje czasow, kiedy to dowcipem nie bedzie.

 • marchwianka.0

  Oceniono 24 razy 20

  To jest ten katolicki głos od Rydzyka w twoim domu??? Kłamstwo, donosicielstwo i mściwość???

 • cezar85

  Oceniono 22 razy 20

  nie został aresztowany?

  żaden problem

 • homo_lupus

  Oceniono 21 razy 19

  a taki katolicki był i konserwatywny... Królikowski przecież, nie "Rydzykowe Izwiestia".

  Ciekawe, czy podniesie teraz świętokradczą rękę na capo di negri capi i pośle go z torbami za potwarz, czy pokornie nadstawi drugi policzek przyklękając z jednoczesnym obłapieniem za nogi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX