Macierewicz musi odejść. Czy Morawiecki posłucha miażdżących wyników sondażu?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że do zapowiadanej od dawna rekonstrukcji rządu dojedzie po święcie Trzech Króli. Tymczasem jak wynika z badania Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN 59 proc badanych nie widzi w nowym rządzie Antoniego Macierewicza.

Pracownia zapytała czy szef MON powinien zostać zdymisjonowany. Zdecydowania większość - 59 procent pytanych powiedziała, że tak (to o 6 punktów procentowych mniej niż w poprzednim badaniu). Za tym, że powinien zostać na swoim stanowisku opowiedziało się 26 procent ankietowanych (wzrost o pięć punktów procentowych). Zdania na ten temat nie ma 15 procent badanych.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w daniach 21-22 grudnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1000 osób.

Morawiecki: Zmiany po Trzech Królach

W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że na zmiany na stanowiskach szefów resortów musimy poczekać jeszcze dwa tygodnie. - Jeżeli chodzi o rekonstrukcję rządu to po święcie Trzech Króli, w krótkim terminie po tej dacie, będziemy mogli poznać już wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów - mówił w środę na konferencji premier.

Na dymisję Antoniego Macierewicza raczej się nie zanosi. Pytany o ocenę działań wojsku szef rządu odpowiedział: Jestem zbudowany tempem zmian kadrowych w polskiej armii, w czasach III Rzeczpospolitej nigdy nie zachodziły w tak szybko. 

Do tej pory szef rządu wymienił najbliższych współpracowników w swojej kancelarii. Joanna Kopcińska zastąpiła Rafała Bochenka na stanowisku rzecznika rządu, Marek Suski został nowym szefem gabinetu politycznego premiera, a nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów został wiceszef MON Michał Dworczyk.

15 słów z PRL-u, które każdy powinien znać. Sprawdź swoją wiedzę!
1/15PGR-y należały do:
Zobacz także
 • Syryjski rebeliant, zdj. z 13 października z Idlib Szojgu o rosyjskiej interwencji w Syrii. "Zabiliśmy prawie 88 tysięcy rebeliantów"
 • Smog w Krakowie, 2018-10-20. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Smog w Katowicach, 2018-10-20. Sprawdź jakość powietrza w mieście
Komentarze (166)
Sondaż: Macierewicz powinien zostać zdymisjonowany
Zaloguj się
 • hristomoltisanti

  Oceniono 44 razy 42

  Nie żądajcie od kukiełek , by decydowały o zmianie lalkarza ! Ojciec Mateusz to może samodzielnie decydować o swoich prezentacjach w power poincie , a nie o odwoływaniu ruskich szpiegów !

 • 20portal

  Oceniono 40 razy 32

  Morawiecki nic nie może, bo robi tylko to na co zezwala prezes. A Macierewicz może zostać, bo ma chyba jakieś papiery na prezesa. W końcu od tylu lat zajmuje się Smoleńskiem.

 • polakadam

  Oceniono 40 razy 30

  Po jakim święcie trzech króli? Pisowcy nie umieją posługiwać się normalnym kalendarzem?
  Kogo obchodzi święto jakichś tam króli?

 • mcguirre

  Oceniono 34 razy 28

  Rozmowa Jarosława z Antonim: - Antoni muszę cię zwolnić. - Jarku, mam pokazać teczki ? - Antoni, przekonałeś mnie. Zostajesz.

 • vontomke

  Oceniono 31 razy 23

  "Morawiecki: Zmiany po Trzech Królach"

  Premier Wielkiego Katolifatu Wolski zaczął używać nowego kalendarza.

 • skromne-zero

  Oceniono 30 razy 22

  Maciorewicz, tak jak większość pislamowców, powinni zając się sprzątaniem ulic lub czyszczeniem kibli.

 • eslyn

  Oceniono 20 razy 18

  A co mnie obchodzi zmiana ministra takiego czy innego w rządzie przestępców?
  Miejsce PiS jest w kiciu, sami się zdelegalizowali wielokrotnie łamiąc prawo. O czym w ogóle mowa?

 • dobrylos

  Oceniono 21 razy 17

  No tak Towarzyszu Maciorewicz.Miały być polskie helikoptery ze Swidnika,Nowe wozy opancerzone z Bumaru,i łodzie podwodne....aha jeszcze trałowce z minami głębinowymi a mamy ledwie pare wyrzutni rakiet Patriot i szybkostrzelne dla żołnierzy nieprzetestowane pukawki.Dziekujemy za lata probagandy w sowieckim stylu.

 • baj62

  Oceniono 20 razy 16

  Możecie sobie życzyć, a decyzję podejmie Kaczor. Morawiecki zajmie się chrystianizacją Europy. co za szajs.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje