Jest opinia biegłych w sprawie wypadku limuzyny z Beatą Szydło. Co ustalili? Tajemnica

Jest ekspertyza biegłych w sprawie wypadku rządowej limuzyny, którą jechała Beata Szydło.

Jest ekspertyza biegłych w sprawie wypadku rządowej limuzyny w Oświęcimiu - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Dokument otrzymał już specjalny zespół śledczych z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, który wciąż wyjaśnia przyczyny wypadku z lutego.

"Strony zostały powiadomione"

Eksperci z Instytutu Ekspertyz Sądowych imienia Jana Sehna w Krakowie przygotowali opinię, zwierającą między innymi rekonstrukcje zdarzenia.

Strony zostały powiadomione o możliwości zapoznania się z treścią opinii i złożenia ewentualnych wniosków i uwag. Z uwagi na dobro śledztwa żadne dodatkowe informacje, dotyczące sporządzonej opinii, na tym etapie postępowania przygotowawczego nie będą udzielane

- czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Wypadek Beaty Szydło

Do wypadku limuzyny z Beatą Szydło doszło 10 lutego w Oświęcimiu, gdy rządowa kolumna z pojazdem wiozącym ówczesną premier Beatę Szydło, wyprzedzała fiata seicento. Ranna została premier i dwaj funkcjonariusze BOR. 

Zarzut niemyślnego spowodowania wypadku usłyszał 21-letni kierowca fiata seicento - Sebastian K.

Przeczytaj też: 

Więcej o:
Komentarze (77)
Wypadek Beaty Szydło. Jest opinia biegłych
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 32 razy 30

  Bolszewia 2.0. Coś tak banalnego jak wypadek drogowy może być utajniany tylko w państwach Breżniewa i Hitlera. I teraz w Kaczystanie.

 • tilow3

  Oceniono 31 razy 29

  Pamiętam słowa Beatki - "postępowanie w sprawie na każdym etapie będzie transparentne" i to jest kwintesencja Państwa PiS. Słowa i tylko słowa! poza nim pustka. Suweren słucha i po jednej stronie nie może uwierzyć, że tak można bezczelnie kłamać, a z drugiej istnieją tacy, dla których słowa to wystarczający powód by ufać.

 • krynolinka

  Oceniono 32 razy 28

  Rejestrator przemówił ludzkim głosem w wigilię i wszystko wiadomo. Ale tylko ludzkim panom. Opinia publiczna się dowie tylko na ile lat skazano kierowcę. Oczywiście kierowcę seicento.

 • ironic77

  Oceniono 25 razy 25

  były trzy wybuchy... a nie! to nie ten raport!

 • wujojano

  Oceniono 24 razy 24

  A po co ujawniać? Się wymieni biegłych i tę właściwą opinię już się ujawni.

 • stefan99999

  Oceniono 23 razy 23

  Prosty wypadek drogowy. Winne nonszalancja i nie przestrzeganie procedur, czyli PiS w pigułce.

  Od blisko 10 miesięcy tylko kłamią i mataczą w sprawie. A BOR co miesiąc rozwala jakieś samochody, choć ostatnio coś z tonu spuścili.

 • lumpior

  Oceniono 21 razy 21

  To coś jak tajemnica wiary,spowiedzi? No to mamy tajemnicę PiSlamu.

 • polakadam

  Oceniono 18 razy 18

  To śledztwo jest tak tajne, jakby tu chodziło o jakiś "zamach"! A chodzi tylko o to, czy Broszka wydała polecenie nieużywania syren, czy nie .... Jeśli wydała, to kolumna jechała jako nieuprzywilejowana i łamała cięgiem wszystkie możliwe przepisy.. Źle się dzieje w państwie duńskim. Jeżeli rząd dopuszcza do choćby cienia wątpliwości w sprawie błahej, to jak chce obronić swoją wiarygodność w sprawach wielkich?. Jak można prowadzić śledztwo w sprawie wypadku drogowego przez tyle czasu? W wypadku tragedii smoleńskiej, opozycja domagała się diagnozy prawie natychmiast. Otrzymała ją. I cóż. Od siedmiu lat, ma wiedzę a po dwóch latach władzy, czeka na dogodny moment. Wydmuszki w rodzaju 96 miesięcznic, są po prostu obraźliwe dla Polek i Polaków. Po prostu wybory tuż, tuż. I tyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX