Reporter TVP Info rozmawia z senatorem PiS. Nagle dziennikarz wygłasza przemowę

Komisja Europejska zdecydowała dziś o uruchomieniu wobec Polski artykułu 7. Sprawę komentował dla TVP Info Jan Maria Jackowski z PiS, jednak rozmowa prowadzona przez dziennikarza TVP przybrała dość nieoczekiwaną formę.

Komisja Europejska rozpoczyna procedurę wobec Polski z artykułu 7 unijnego traktatu. Unijni komisarze na posiedzeniu w Brukseli zdecydowali o wysłaniu wniosku do krajów członkowskich o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. To pierwsza część artykułu 7 i nie dotyczy sankcji. O restrykcjach nikt nie mówi, bo do tego wymagana jest jednomyślność wszystkich krajów. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Decyzję KE komentował dziś w rozmowie z reporterem TVP Info Miłoszem Kłeczkiem senator PiS Jan Maria Jackowski.

Zobacz także: Widmo unijnych sankcji nad Polską. Oto słynna 'opcja atomowa'>>>

- Tak naprawdę te zarzuty, które są formułowane, są absolutnie merytorycznie nieuzasadnione, ustawy nie są sprzeczne z prawem i konstytucją. To wewnętrzna kompetencja Polski, w jaki sposób reformować własny wymiar sprawiedliwości. Zarzuty merytoryczne są nietrafione. Chodzi o działania polityczne, żeby Polskę wskazać do kąta i Polsce po prostu grozić, w przyszłości zmusić do spolegliwości - mówił Jackowski.

Komisja Europejska. Reporter TVP Info o decyzji KE

Rozmowa z reporterem TVP Info trwała około 8 minut. Pod koniec rozmowy szerszego komentarza udzielił jednak nie senator, a sam rozmawiający z nim dziennikarz. Monolog reportera trwał niemal minutę.

- Ten cały konflikt dotyczący reformy wymiaru sprawiedliwości, który przeniósł się z gruntu krajowego na grunt międzynarodowy, tak naprawdę osłabia pozycję opozycji. Osłabia pozycję opozycji, to może brzmieć śmiesznie, natomiast patrząc na słupki poparcia, Nowoczesna traci, Platforma Obywatelska bardzo traci, PiS zyskuje - stwierdził Miłosz Kleczek.

Zobacz także: Paskowy TVP Info znowu w formie. Oto najlepsze paski po decyzji KE wobec Polski>>>

- Mimo wszystko Platforma Obywatelska i Nowoczesna nie zmieniają retoryki, cały czas idą w zaparte, że należy na forum Unii Europejskiej rozmawiać o wymiarze sprawiedliwości w Polsce, że rzekomo jest łamana konstytucja, łamana praworządność - kontynuował reporter TVP Info.

- Dzisiaj rozmawiałem tutaj w Sejmie z Pawłem Rabiejem z Nowoczesnej i pytałem, czy jednak te sprawy nie powinny być dyskutowane w Polsce, w parlamencie, a nie przenoszone na grunt Brukseli czy też Komisji Europejskiej. Narracja Nowoczesnej pozostaje taka sama: podważane są w Polsce wartości europejskie - podsumował.

Widzowie TVP Info nie dowiedzieli się jednak, co o analizie dziennikarza myśli senator PiS. Rozmowa została zakończona ze względu na rozpoczynającą się konferencję Fransa Timmermansa.

Więcej o:
Komentarze (135)
Rozmowa w TVP o Komisji Europejskiej. Monolog reportera
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 53 razy 47

  Ale reżimowy reporter jest przecież bezstronny : chwali i rząd, i PiS, a atakuje i opozycję, oraz PO i Nowoczesną - wszystkich chwali i gani po równo, prawda mędrcu Jacku?...

 • szczotka_do_lamp

  Oceniono 39 razy 35

  widać, że mają wyszkolonych funkcjonariuszy propagandy, do sączenia przekazu dnia. normalnie udało imsię stworzyć nomenklaturę i własny pisowski styl. poloniści i politolodzy będą pisać opasłe tomiska z tych rządów

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 30 razy 30

  I co dalej? Polacy jak cioty będą dalej siedzieć w domach,
  aż Mały Szczerbaty Wódz wyprowadzi Polskę z Europy,
  i wprowadzi pijąc Sowietskoje Igristoje do ZSRR?

 • andrzej2310

  Oceniono 30 razy 30

  Na pisowską propagandę poza ludkami ze wsi nikt się nie nabiera, a tym bardziej w UE, hłe, hłe

 • jady51

  Oceniono 25 razy 25

  Propaganda PiSu taka jak w latach 50 w czasach głębokiej komuny. I ludzie tak samo durni, że dają się na nią nabierać.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 27 razy 25

  gumofilce z wiochy nie dostana dotacji, zajadą na Nowogrodzką spuścić konusowi lanie to bedziecie mieć pisiory "poparcie"
  Nowy prezencik dla złodzieja z Torunia - kilkanaście milionów poszło z UNIJNYCH PIENIĘDZY
  tutaj wam unia nie smierdzi????
  Spróbujcie nazio-pisiory wyprowadzić Polske z unii to dostaniecie taki łomot, że zwieracze puszczą

 • starblast

  Oceniono 25 razy 23

  Jak słyszę PISowskie kłamstwa w sprawie "reformy" wymiaru sprawiedliwości, Ziobrę który opowiada, jak to suweren chce żeby sądy działały sprawnie, a Bruksela wszystko niszczy. Smutne, że ludzie dają się zwodzić propagandzie TVPisowskiej. Jednak pomimo postępu technicznego, rozwoju edukacji ludzie są nadal idiotami. Umiejętne pranie mózgu społeczeństwu TVPis ma opanowane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX