Elżbieta Witek odwołana. Początek przemeblowania w Kancelarii Premiera

Elżbieta Witek nie jest już członkiem rządu. Prezydent na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał posłankę ze składu Rady Ministrów. To początek zmian w kancelarii zapowiadanych przez nowego premiera.

Elżbieta Witek od listopada 2015 r. była ministrem-członkiem rządu oraz szefową gabinetu politycznego premiera. Do stycznia 2016 r. pełniła również funkcję rzecznika prasowego Rady Ministrów, wówczas zastąpił ją na tym stanowisku Rafał Bochenek.

To czwarta kadencja posłanki w Sejmie - oprócz obecnej, zasiadała również w Sejmie V, VI i VII kadencji. Elżbieta Witek została odwołana z rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego.

"Fakt" informował wcześniej, że w poniedziałek dojdzie do dymisji trzech ministrów, a premier Mateusz Morawiecki ma wprowadzić do rządu czterech nowych polityków. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Rząd Mateusza Morawieckiego

Tydzień temu prezydent Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na prezesa Rady Ministrów oraz pozostałych członków Rady Ministrów. Skład rządu wówczas zmienił się niewiele. Mateusz Morawiecki został premierem i nadal pozostanie ministrem rozwoju i finansów.

Morawiecki uzyskał wotum zaufania. 'Wiecie, dlaczego głosowanie przenieśli z godz 1 na 23?' [PODSUMOWANIE]>>>

Jego poprzedniczka Beata Szydło została trzecim wicepremierem - obok Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego i Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

20 faktów o II wojnie światowej, które każda wykształcona osoba powinna znać!
1/20Które państwo zaatakowało Polskę w 1939 r., obok Niemiec i ZSRR?
Zobacz także
 • Wybory samorządowe 2018. PKW podała frekwencję na godz. 17. Rekordowy wynik w Warszawie
 • Niż znad Skandynawii sprowadzi silny wiatr nad północną Polskę Pogoda na cztery dni: słoneczny poniedziałek, później uwaga na porywisty wiatr i deszcz
 • Wybory samorządowe 2018 frekwencja. Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję na godzinę 17:00 Wybory samorządowe 2018 frekwencja. Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję na godzinę 17:00
Komentarze (230)
Mateusz Morawiecki odwołał Elżbietę Witek
Zaloguj się
 • brave48

  Oceniono 56 razy 54

  czyli dostanie dwukrotną odprawę za dwukrotne odwołanie (2x 40 tys.)?
  może o to chodziło w tej całej 'rekonstrukcji?!

 • marc.pl

  Oceniono 50 razy 48

  Kamień spadł mi z serca gdy dzisiaj dowiedziałem się że poseł Suski ma wejść w skład rządu "dobrej zmiany" - jest to pisowski gejzer intelektu z zawodu perukarz. Już się nie martwię o przyszłość naszego kraju.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 37 razy 33

  A w czym Elżbieta Witek przeszkadzała szeregowemu posłowi Kaczyńskiemu? Była kaczystowska do bólu.

 • chi-neng

  Oceniono 32 razy 32

  Pamietam ja w momentach 'tryumfu'...
  Ciekawa jestem jak sie czuje po tej wiesci dzisiaj?!

 • miromaz

  Oceniono 33 razy 29

  Nie kumam tego Narodu. Jeszcze do niedawna patrzyliśmy wszyscy na Zachód jako coś do czego dążymy, co chcemy mieć u siebie, coś co nas wyrwie z niewoli Wschodu, da nam kasę na odbudowę kraju i wesprze swoim demokratycznym prawem. A teraz robimy wszystko aby uciec od tego zgniłego Zachodu jak najdalej, że zasady tam panujące są złe, kompletnia nam nie odpowiadają a zasady Wschodu są nam milsze, lepsze i bardziej prawe.
  Czy ten Naród dostał głupawki czy też jest głupi i daje sobą tak prostacko manipulować?
  Kolejna Paniusia od "niczego" która brała dużą kasę za nic, dostanie sowitą odprawę i zostanie wysłana do Zarządu spółki państwowej by brać jeszcze większą kasę też za nic.

 • hellus2

  Oceniono 33 razy 29

  Zaklad , ze za kilka tygodni wyplynie jako prezes lub na innym "intratnym" stanowisku w spolce skarbu panstwa ?

 • niemoher

  Oceniono 32 razy 28

  Główny bankster prawaków po prostu wprowadza w życie pisowską brednię, że kobieta przed świętami powinna stać w kuchni i lepić pierogi, a nie pracować, a już broń Boże protestować.

  Na osłodę dorzucił tapirowi odprawę - przyda się na karpia i choinkę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje