Szef PiS w Nowym Sączu z zarzutem - miał podszywać się pod kobietę. Teraz zaprzecza i atakuje

Biuro PiS (zdjęcie ilustracyjne)

Biuro PiS (zdjęcie ilustracyjne) (Fot. Krzysztof Hadrian / Agencja Gazeta)

Lokalny działacz PiS usłyszał zarzut dotyczący podszywania się pod inną osobę i działania na jej szkodę. Leszek Langer zaprzecza oskarżeniom i twierdzi, że to kobieta od dawna atakuje jego.

Jeszcze przed weekendem Leszek Langer zapewniał, że nie był przesłuchiwany i nie usłyszał zarzutów, a jedynie "składał zeznania w sprawie" - podaje portal sadeczanin.info. Jednak wg tego i innych lokalnych mediów polityk usłyszał zarzut dotyczący stalkingu - a konkretnie podszywania się pod inną osobę lub wykorzystania jej danych w celu wyrządzenia szkody.

Langer jest lokalnym działaczem PiS. Zaledwie w zeszłym tygodniu członkowie partii ponownie wybrali go na przewodniczącego miejskich struktur PiS-u w Nowym Sączu - podawało Radio RDN. Polityk jest też szefem Urzędu Pracy, a wcześniej był pełnomocnikiem ds. osób niepełnosprawnych.

Langer miał wykorzystywać dane Emilii Brown, szefowej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NOX - opisuje "Gazeta Krakowska". Polityk miał założyć stronę internetową pod jej nazwiskiem i zamieszczać tam szkalujące ją treści i nieprawdziwe informacje.

Sama szefowa fundacji (mieszkająca w Wielkiej Brytanii) była tym zaskoczona - szczególnie, że Langer jako urzędnik sam zajmował się pomaganiem osobom niepełnosprawnym. 

"Przypominam o domniemaniu niewinności"

Po tym, jak informacja o zarzutach pojawiła się w mediach, Langer przesłał do lokalnych serwisów oświadczenie, w którym zaprzecza oskarżeniom i sam przedstawia się jako ofiara ataków ze strony kobiety.

W oświadczeniu przytoczonym m.in. przez sadeczanin.info polityk pisze, że "Pani B. słynie z ataków politycznych na polityków Prawa i Sprawiedliwości, a która obecnie za cel ataków obrała sobie mnie." Całą sprawę przypisuje "utarczce politycznej" i podkreśla, że kobieta "obrażała go" i "pisała nieprawdę na jego temat".

Szef lokalnego PiS-u twierdził, że "nie ukrywał siebie jako autora strony", zaś w jej treści miały znaleźć się "ogólnie dostępne w internecie informacje". "Moim celem nie było podszywanie się pod dane tej Pani" - pisze polityk. I zarzuca, że "sytuacja jest wręcz odwrotna": 

"To Pani Emilia B. na założonych jeszcze przed 2015 rokiem przez siebie stronach internetowych, aktywnych do dziś, (www.demokracja-na-fali.pl oraz www.fundacja-nox.org) porównuje mnie i moją działalność do działalności nazistowskiej."

Mężczyzna nazywa zarzut "absurdalnym" i prosi o "stonowanie oceny w tej niezręcznej sprawie, przypominając o domniemaniu niewinności". "Liczę na szybkie zakończenie sprawy, albowiem jestem niewinny i nie mam sobie nic do zarzucenia" - kończy. 

Na pewno wiesz, gdzie znajdują się te państwa, ale czy poznasz je tylko po konturze?
1/13Zacznijmy od czegoś łatwego. Na grafice zaznaczono kontur:
Zobacz także
 • Syryjski rebeliant, zdj. z 13 października z Idlib Szojgu o rosyjskiej interwencji w Syrii. "Zabiliśmy prawie 88 tysięcy rebeliantów"
 • Smog w Krakowie, 2018-10-20. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Smog w Katowicach, 2018-10-20. Sprawdź jakość powietrza w mieście
Komentarze (81)
Szef PiS w Nowym Sączu z zarzutem - miał podszywać się pod kobietę. Teraz zaprzecza i atakuje
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 30 razy 28

  Mysle, ze tego rodzaju cechy, zasady, moralnosc, ma na mysli Morawiecki i cala ta partia.
  To owe cechy sa pierwszym kryterium w kwestii przynaleznosci do tej sekty:).

 • dyskootantka

  Oceniono 29 razy 27

  Założył stronę z jej nazwiskiem ale jego celem nie było podszywanie się. Trudno o większe zakłamanie. Oni to mają we krwi. Jak cię złapią za rękę, mów, że nie twoja ręka.

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 26

  Zero zaraz prokuratora wymieni i sprawę się umorzy

 • x50e6

  Oceniono 23 razy 21

  Bardzo słusznie porównuje.
  Działasz w PiS, więc prowadzisz działalność podobną do nazistowskiej.
  Na przykład: w zakresie propagandy TVPiS bije Goebbelsa na głowę.

 • chi-neng

  Oceniono 22 razy 20

  Zaczely sie tajemnicze, ciche, nikomu nie slyszane i nie znane wymiany!
  Niczym pomnikarstwo i nazwy ulic, rond, parkow, skwerkow etc… na sitwe Kaczynskich.

 • pan.szklanka

  Oceniono 17 razy 17

  Co tam lokalny działacz.
  Rzecznik partii podszywa się pod kobietę.
  Niejaki Mazurek.

 • chi-neng

  Oceniono 25 razy 17

  Lajdactwo, kretactwo. oszustwa maja we krwi, jak jeden maz; ten ktory ich wiedzie -JK.

 • vito60

  Oceniono 17 razy 15

  Ta pani pisała pod swoim nazwiskiem, pisludek tradycyjnie założył fałszywe konto. ,, Nie mam sobie nic do zarzucenia, robiłem to dla partii !"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje