Trwa ważna konferencja Nowoczesnej. Petru zwrócił na siebie uwagę. Duży nietakt

Konferencja nowego zarządu Nowoczesnej nie poszła gładko. Ryszard Petru zachował się nietaktownie, nie dał dojść do słowa koleżance.

Nowoczesna wybrała w sobotę nowy zarząd partii. Decyzją Rady Krajowej powołani w jego skład zostali m.in. Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pihowicz. Nazwiska ogłosiła szefowa partii, Katarzyna Lubnauer na specjalnej konferencji prasowej. 

Zgrzyt na konferencji Nowoczesnej

Nie obyło się jednak bez małego zamieszania. Kiedy głos próbowała zabrać Gasiuk-Pihowicz, w słowo wszedł jej Petru.

- Jestem zwolennikiem zjednoczonej opozycji - powiedział i dodał, że w ramach zarządu odbędzie się dyskusja na temat tego "jak daleka ta formuła może być". Tylko spójrzcie na minę Kamili Gasiuk-Pihowicz, nie była zadowolona. Z Katarzyną Lubnauer wymieniły porozumiewawcze spojrzenia. 

Apel o zjednoczenie opozycji

Ryszard Petru nawiązał w ten sposób do apelu Grzegorza Schetyny. - Chciałbym zwrócić się z poważnym apelem do wszystkich partii opozycji demokratycznej o natychmiastowe zacieśnienie współpracy - mówił Schetyna. - Przede wszystkim zwracam się do koleżanek i kolegów z Nowoczesnej o jak najszybsze powołanie wspólnego prezydium naszych klubów parlamentarnych - apelował szef PO. Przeczytaj więcej na ten temat >>>

Co na tę propozycję przewodnicząca Katarzyna Lubnauer? - Nowoczesna jest partią, która ma swoją tożsamość i uważamy, że bardzo ważne jest abyśmy pokazali, że mamy swój program i swoje wartości, dlatego nie wyobrażam sobie, abyśmy mieli jedno prezydium z innymi partiami opozycyjnymi - skomentowała liderka.

Nowy zarząd Nowoczesnej

Wybór nowego zarządu Nowoczesnej był głównym celem sobotniego posiedzenia Rady Krajowej partii w Warszawie. Głosowanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Do zarządu weszli: Ryszard Petru, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Monika Rosa, Adam Szłapka, Mirosław Pampuch, Barbara Dolniak, Ewa Lieder, Witold Zembaczyński, Mateusz Sabat, Jacek Bury, Tadeusz Grabarek, Jerzy Meysztowicz i Joanna Scheuring-Wielgus. Przewodnicząca Nowoczesnej zapowiedziała na styczeń wybór swoich zastępców. 

Z miejscami w zarządzie partii pożegnali się Wadim Tyszkiewicz, Joanna Schmidt, Michał Pihowicz i Paweł Rabiej.

Więcej o:
Komentarze (162)
Nowoczesna. Ryszard Petru przerwał Kamili Gasiuk-Pichowicz
Zaloguj się
 • jeziorak.pl

  Oceniono 47 razy 19

  Na miejscu pana Petru dalbym sobie na jakis czas spokoj, bo ma chwile obecna jest jak kula u nogi w tej partii. Gasiuk-Pihowicz to zyleta pod kazdym wzgledem i trzeba pozwolic jej dzialac.

 • geomk

  Oceniono 31 razy 17

  Pan Petru jest dla Nowoczesnej tym samym czym pan Schetyna dla Platformy. Grabarzem sympatii.

 • sobiepan11

  Oceniono 41 razy 11

  Tak mi go było trochę żal, ale teraz widzę, że to straszny dupek jest i postanowił, że albo partia będzie jego, albo partii nie będzie. Trzymam kciuki za Lubnauer bo to jedyna polityczka, która może stać się naszą Merkel i zapewnić nam dostatnie, spokojne i dobrze zorganizowane państwo. Nie chce mi się już oglądać polityki przypominającej piłkarskie mecze w polskiej lidze.

 • kac

  Oceniono 24 razy 8

  Klasę człowieka poznaje się po kilku sprawach, czy umie przegrywać, czy umie zachować się wobec kobiet i czy umie zapanować nad rozporkiem... Pan Petru....

 • szaja25

  Oceniono 31 razy 7

  Fajne babki, mają charyzmę ,mądrość, są twarde i wiedzą czego chcą, Rysiu nie pchaj kija w szprychy. Panie dobrze sobie radzą, tylko im pozwólcie działać.

 • baj62

  Oceniono 7 razy 3

  Pani Katarzyno, pozbądż sie Panio tego narcyza i bufona przy pierwszej nadarzającej się okazji. Niech Pani sobie przypomni jak Miller zlikwidował udział posłów w sejmie z SLD.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 3

  Po zmianie przewodniczącego sondaże im trochę podskoczyły, to teraz im spadną. I to ma być opozycja która chce powstrzymać PiS? Przecież oni się zachowują jak jakaś palikociarnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX