Trwa ważna konferencja Nowoczesnej. Petru zwrócił na siebie uwagę. Duży nietakt

16.12.2017 16:55
Konferencja nowego zarządu Nowoczesnej nie poszła gładko. Ryszard Petru zachował się nietaktownie, nie dał dojść do słowa koleżance.

Nowoczesna wybrała w sobotę nowy zarząd partii. Decyzją Rady Krajowej powołani w jego skład zostali m.in. Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pihowicz. Nazwiska ogłosiła szefowa partii, Katarzyna Lubnauer na specjalnej konferencji prasowej. 

Zgrzyt na konferencji Nowoczesnej

Nie obyło się jednak bez małego zamieszania. Kiedy głos próbowała zabrać Gasiuk-Pihowicz, w słowo wszedł jej Petru.

- Jestem zwolennikiem zjednoczonej opozycji - powiedział i dodał, że w ramach zarządu odbędzie się dyskusja na temat tego "jak daleka ta formuła może być". Tylko spójrzcie na minę Kamili Gasiuk-Pihowicz, nie była zadowolona. Z Katarzyną Lubnauer wymieniły porozumiewawcze spojrzenia. 

Apel o zjednoczenie opozycji

Ryszard Petru nawiązał w ten sposób do apelu Grzegorza Schetyny. - Chciałbym zwrócić się z poważnym apelem do wszystkich partii opozycji demokratycznej o natychmiastowe zacieśnienie współpracy - mówił Schetyna. - Przede wszystkim zwracam się do koleżanek i kolegów z Nowoczesnej o jak najszybsze powołanie wspólnego prezydium naszych klubów parlamentarnych - apelował szef PO. Przeczytaj więcej na ten temat >>>

Co na tę propozycję przewodnicząca Katarzyna Lubnauer? - Nowoczesna jest partią, która ma swoją tożsamość i uważamy, że bardzo ważne jest abyśmy pokazali, że mamy swój program i swoje wartości, dlatego nie wyobrażam sobie, abyśmy mieli jedno prezydium z innymi partiami opozycyjnymi - skomentowała liderka.

Nowy zarząd Nowoczesnej

Wybór nowego zarządu Nowoczesnej był głównym celem sobotniego posiedzenia Rady Krajowej partii w Warszawie. Głosowanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Do zarządu weszli: Ryszard Petru, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Monika Rosa, Adam Szłapka, Mirosław Pampuch, Barbara Dolniak, Ewa Lieder, Witold Zembaczyński, Mateusz Sabat, Jacek Bury, Tadeusz Grabarek, Jerzy Meysztowicz i Joanna Scheuring-Wielgus. Przewodnicząca Nowoczesnej zapowiedziała na styczeń wybór swoich zastępców. 

Z miejscami w zarządzie partii pożegnali się Wadim Tyszkiewicz, Joanna Schmidt, Michał Pihowicz i Paweł Rabiej.

Sprawdź, czy rozpoznasz Polskę z kosmosu [QUIZ]
1/13To chyba najbardziej wyróżniająca się cecha konturu Polski. Na pewno wiesz, że jest to mierzeja:
Zobacz także
Komentarze (162)
Nowoczesna. Ryszard Petru przerwał Kamili Gasiuk-Pichowicz
Zaloguj się
 • jeziorak.pl

  Oceniono 47 razy 19

  Na miejscu pana Petru dalbym sobie na jakis czas spokoj, bo ma chwile obecna jest jak kula u nogi w tej partii. Gasiuk-Pihowicz to zyleta pod kazdym wzgledem i trzeba pozwolic jej dzialac.

 • geomk

  Oceniono 31 razy 17

  Pan Petru jest dla Nowoczesnej tym samym czym pan Schetyna dla Platformy. Grabarzem sympatii.

 • sobiepan11

  Oceniono 41 razy 11

  Tak mi go było trochę żal, ale teraz widzę, że to straszny dupek jest i postanowił, że albo partia będzie jego, albo partii nie będzie. Trzymam kciuki za Lubnauer bo to jedyna polityczka, która może stać się naszą Merkel i zapewnić nam dostatnie, spokojne i dobrze zorganizowane państwo. Nie chce mi się już oglądać polityki przypominającej piłkarskie mecze w polskiej lidze.

 • kac

  Oceniono 24 razy 8

  Klasę człowieka poznaje się po kilku sprawach, czy umie przegrywać, czy umie zachować się wobec kobiet i czy umie zapanować nad rozporkiem... Pan Petru....

 • szaja25

  Oceniono 31 razy 7

  Fajne babki, mają charyzmę ,mądrość, są twarde i wiedzą czego chcą, Rysiu nie pchaj kija w szprychy. Panie dobrze sobie radzą, tylko im pozwólcie działać.

 • dziadekjam

  Oceniono 27 razy 5

  Pierdu jest z tych co to ani wygrywać, ani przegrywać nie potrafią...

 • baj62

  Oceniono 7 razy 3

  Pani Katarzyno, pozbądż sie Panio tego narcyza i bufona przy pierwszej nadarzającej się okazji. Niech Pani sobie przypomni jak Miller zlikwidował udział posłów w sejmie z SLD.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 3

  Po zmianie przewodniczącego sondaże im trochę podskoczyły, to teraz im spadną. I to ma być opozycja która chce powstrzymać PiS? Przecież oni się zachowują jak jakaś palikociarnia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje