Zaskakujący ruch Schetyny. Szef Platformy ma propozycję dla Nowoczesnej i apeluje do premiera

Podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej w Warszawie Grzegorz Schetyna wygłosił bardzo mocny apel do całej opozycji demokratycznej. - To najtrudniejszy moment od 1989 - przekonywał polityk.

- Spotykamy się w momencie być może najtrudniejszym dla polskiej demokracji. W ogóle dla Polski w ostatnich od 1989 roku - rozpoczął swoje przemówienie podczas Rady Krajowej PO Grzegorz Schetyna.

- Chciałbym zwrócić się z poważnym apelem do wszystkich partii opozycji demokratycznej o natychmiastowe zacieśnienie współpracy - mówił Schetyna. Podkreślił, że ta współpraca ma obowiązywać "w Parlamencie, ale także poza nim".

- Przede wszystkim zwracam się do koleżanek i kolegów z Nowoczesnej o jak najszybsze powołanie wspólnego prezydium naszych klubów parlamentarnych - powiedział się Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wtedy każdy wniosek i inicjatywa będą konsultowane i składane wspólnie. - W ten sposób zwiększy się siła demokratycznej opozycji w Sejmie - zapewniał

Apel do Morawieckiego

Grzegorz Schetyna apelował też do premiera Mateusza Morawieckiego. - Panie premierze, proszę wyrwać się spod wpływu Kaczyńskiego. Proszę w poniedziałek opublikować wszystkie wyroki Trybunały Konstytucyjnego - powiedział szef PO.

Polityk przypomniał, że wyroki TK nie były publikowane przez Beatę Szydło przez wiele miesięcy. Tłumaczył, że oznaczało to wiele miesięcy łamania konstytucji. - Każdy dzień łamania konstytucji to chaos i kryzys ustrojowy w państwie - zapewniał Schetyna.

Szeroka współpraca

- Proponujemy wspólną walkę o uczciwe wybory samorządowe i parlamentarne, które PiS swoimi zmianami w ordynacji wyborczej właśnie przekreśla - mówił Schetyna.

Szef PO zachęcał też do zaproszenia do współpracy PSL, które nazwał "sprawdzonym partnerem". Z myślą o listach wyborczych do sejmików wojewódzkich zaproponował też współpracę z Unią Pracy i Demokratyczną Lewicą.

Więcej o:
Komentarze (269)
Rada Krajowa: Schetyna apeluje o wspólne prezydium opozycji
Zaloguj się
 • ziggybum

  Oceniono 51 razy 25

  Nooo, trolle najaktywniejsi od kilku dobrych miesięcy. Był rozkaz - Mobilizacja! Bronić nowego dupowatego premiera! Bronić Kurdupla! Bronić Du.ę! Bo sami nie dadzą sobie rady z tą słabą opozycją.

 • repres1

  Oceniono 29 razy 17

  Trole odczuły napływ gotówki?

 • obidient1

  Oceniono 37 razy 17

  Może wreszcie Polacy zaczną działać wspólnie przeciwko zgniliźnie PiS. Bandyckie metody PiS doprowadzą Polskę do całkowitego chaosu i podporządkują sobie społeczeństwo, czyli PRL bis. Tylko pierwszym sekretarzem będzie pan prezes z szarą eminencją ojcem z Torunia.

 • anekelea

  Oceniono 47 razy 17

  Ścisła współpraca PO-N-PSL jest dla opozycji jedynym ratunkiem. Skończcie wreszcie z tym partyjnym egoizmem i zróbcie coś wspólnie dla Polski! Szczególnie apeluję do PSL - schowajcie swoje ambicje, inaczej nie przetrwacie i przyczynicie się do zwycięstwa PiS.

 • vanad48

  Oceniono 22 razy 16

  Oj towarzysz Putin sypnął moniakami trollom....Piróg, Persson, tow. dyr....Jankowski, brakuje tylko J. Sobczaka....pewnie zaspał...ucząc się na pamięć kolejnego przekazu dnia

 • czechy11

  Oceniono 32 razy 14

  Zgniliznę PiS trzeba wyczyścić.

 • alex.schmid

  Oceniono 27 razy 11

  Tylko zjednoczona opozycja moze sie przeciwstawic PiSowi, zwlaszcza teraz gdy wyniki wyborow na 100% beda falszowane przez PiS-iorow - nie po to po tylu latach dorwali sie w koncu do wladzy, zeby teraz mieli ja oddawac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX