Tusk zaproponował spotkanie Mateuszowi Morawieckiemu. "Nie dostałem odpowiedzi"

Donald Tusk chciał spotkać się z Mateuszem Morawieckim w Brukseli. Nie dostał jednak odpowiedzi, a polski premier opuścił unijny szczyt wcześniej niż planowano.

Szef Rady Europejskiej powiedział w piątek, że chciał spotkać się z Mateuszem Morawieckim, jednak nie dostał odpowiedzi.

- Zaproponowałem w liście gratulacyjnym premierowi Morawieckiemu spotkanie. Liczyłem, że się spotkamy, ale nie dostałem odpowiedzi na tę sugestię. Mam nadzieję, że na przyszłych Radach Europejskich albo być może w Warszawie, jeśli dostałbym zaproszenie, będę miał okazję porozmawiać dłużej (z premierem Mateuszem Morawieckim - red.)  - powiedział Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Brukseli.

Szef Rady Europejskiej dodał, że udało mu się tylko uścisnąć dłoń Mateusza Morawieckiego i pogratulować mu wyboru na stanowisko prezesa Rady Ministrów.

Na Wigilię PiS czy do pilnych dokumentów?

W piątek Mateusz Morawiecki przedwcześnie opuścił unijny szczyt. Szef polskiego rządu nie wziął udziału w dyskusji o Brexicie i reformie monetarnej.  - Jestem przekonany, że musiał mieć jakieś bardzo, bardzo ważne powody – skomentował Donald Tusk.

Dziennikarze Radia Zet sugerowali inne powody. Danka Woźnicka napisała na Twitterze, że premier jako powód wcześniejszego opuszczenia szczytu podał ważne sprawy krajowe.

Wyjechałem wcześniej ze szczytu, bo w kancelarii czekają na mnie pilne, tajne dokumenty

– miał powiedzieć szef polskiego rządu.

Jej redakcyjny kolega Jacek Czarnecki stwierdził z kolei, że powodem decyzji Mateusza Morawieckiego miała być sejmowa Wigilia posłów PiS.

O 13.00 w Sejmie wigilia posłów PiS na którą zaproszony jest premier Morawiecki. By zdążyć, Premier skrócił pobyt na swoim pierwszym szczycie UE który zakończy się dopiero ok 13.30 a jego ostatnim punktem jest Brexit

- napisał Czarnecki na Twitterze.

Ostatecznie premier Mateusz Morawiecki nie pojawił się na Wigilii posłów PiS. Kancelaria Premiera nie skomentowała decyzji szefa rządu. Mateusz Morawiecki zrobił to sam: - Jest kilka tajnych dokumentów, które na mnie czekają i kilka spotkań, które będziemy musieli odbyć - powiedział na pokładzie samolotu.

Morawiecki przed czasem opuścił szczyt UE. "Tajne dokumenty w kraju" czy wigilia posłów PiS?

To po prostu quiz geograficzny. Sprawdź, czy znasz mapę świata
1/11Który półwysep jest na zdjęciu?
Zobacz także
Komentarze (224)
Donald Tusk chciał spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 53 razy 37

  Donald Tusk zaproponował spotkanie Mateuszowi Morawieckiemu. "Nie dostałem odpowiedzi"
  -----
  Kaczynski mu zabronil, dlatego UCIEKL WCZESNIEJ DO POLSKI:).

 • mopsek

  Oceniono 41 razy 31

  No wlasnie juz Morawiecki pokazal, co mysli o UE i dlatego uciekl przed rozmowa z Tuskiem, to tylko tyle na temat tego pana i jego pogladzie na wazne sprawy Polski w Brukseli, tajne papiery nie mogly lezec, bo kot prezesa by je podrapal. A ten pan chcial Marcona uczyc francuskiej historii, ze naprawde smiac czy plakac sie chce, ze w polsce tacy aroganscy politycy sa. Ale w Watykanie to bedzie caly czas na kleczkach, albo i nie bo to nie JP2 jakis inny pamazaniec.

 • a.k.traper

  Oceniono 35 razy 29

  Dostał sms, że niech tylko spróbuje się spotkać z Tuskiem to Szydło na gwaizdkę znowu premierem a on szzeregowy członek, czyli nic wielkiego, to pacynka.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 38 razy 24

  Zaraził się pisią kulturą zbyt często przebywając w domu schadzek przy Nowogrodzkiej

 • msjgen

  Oceniono 25 razy 21

  Nawet mój pies ma swój rozum i nie koniecznie wraca na gwidznięcie. Mateuszek to coś innego. Obsikał Brukselę i wrocił do swojego Pana. Taka była misja. Teraz dostanie swoją miskę i może Pan go poklepie, a może nie. No wiecie jak trzeba uderzyć psa to kij się zawsze znajdzie.

 • 4head

  Oceniono 35 razy 21

  Cóż, małostkowy jak jego nadęty, mały mentor - ważniejsza partia niż dobro Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje