Podpalacz biura Beaty Kempy z zarzutem o charakterze terrorystycznym. Grozi mu 15 lat

Prokuratura postawiła Sebastianowi K., który podpalił biuro poselskie minister Beaty Kempy, zarzut czynu o charakterze terrorystycznym. Drugi zarzut dotyczy posiadania i produkcji marihuany. Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej naczelnik wydziału, prokurator Robert Tomankiewicz, pierwszy zarzut dotyczy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Podejrzany w nocy z 12 na 13 grudnia wybił szybę w drzwiach i podpalił wnętrze biura poselskiego Beaty Kempy w Sycowie na Dolnym Śląsku. Prokurator Tomkiewicz podkreślił, że pożar w kamienicy, w której mieści się biuro, mógł zagrozić życiu 15 mieszkańców budynku.

Prokuratura uznała, że czyn zarzucany Sebastianowi K. miał charakter terrorystyczny, gdyż kierował się on motywami politycznymi. Jak zeznał, podpalił biuro Beaty Kempy, gdyż należy ona do ugrupowania współtworzącego koalicję rządową. Chciał też wyrazić swoją dezaprobatę wobec koalicji, a także zmusić rząd i parlamentarzystów koalicji do zaniechania określonych działań, w szczególności działań legislacyjnych związanych z reformą wymiaru sprawiedliwości i organizacją wyborów.

Podczas przeszukania mieszkania Sebastiana K. policjanci ustalili, że produkował on tam marihuanę. Postawiono mu więc zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów, ale powiedział, że nie chciał wyrządzić krzywdy mieszkańcom kamienicy, w której znajduje się biuro poselskie. Za czyn o charakterze terrorystycznym grozi mu do 15 lat więzienia, a za produkcję marihuany od trzech lat więzienia.

Do podpalenia biura Beaty Kempy w jej rodzinnym mieście, Sycowie, doszło trzy dni temu. Pożar, który został szybko ugaszony, zniszczył wnętrze biura.

Więcej o:
Komentarze (173)
Podpalacz biura Beaty Kempy z zarzutem o charakterze terrorystycznym. Grozi mu 15 lat
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 39 razy 29

  Atak na biuro Kempy terroryzm, atak na muzułmański ośrodek wybrykiem chuligańskim..Policja świetnie sobie radzi z interpretacją oczekiwań władzy, komu jaki zarzut postawić. Baner faszystowski margines, białe róże zagrożeniem nietykalności pana prezesa.

 • matylda1001

  Oceniono 31 razy 25

  Zdecydowanie nie pochwalam ale rozumiem. Miliony ludzi rozumieją że kto wiatr sieje ten zbiera burze.

 • justas32

  Oceniono 23 razy 21

  Za 2 miliony złotych jestem skłonny zeznać że widziałem rzucającego Donalda Tuska, a puszkę podawał mu Władimir Putin. Prosze tylko o poważne propozycje finansowe ...

 • def11

  Oceniono 28 razy 20

  Terrorystycznym ?! Po pierwsze nikomu nic się nie stało, a po drugie ja bym się pokusił o ocenę, że w samoobronie działał, patriota.

 • kamuimac

  Oceniono 20 razy 16

  "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny."

  vivat PRL 2.0

 • acide94

  Oceniono 21 razy 13

  A ja bym temu facetowi kwiaty kupił.

  Swoja drogą, Kempa i mentalność, i aparycję ma typowej handlarki skarpetkami z Chin, horyzonty umysłowe Polski powiatowej, a Polska powiatowa z intelektu nie słynęła nigdy, no - w każdym razie przyjdzie czas że i Kempa usłyszy swoje zarzuty, poważniejsze niż ten facet.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX