Morawiecki senior po expose syna. "Ma貫 dzieci - ma造 k這pot, du瞠 dzieci - du篡 k這pot"

- On by bardzo rogaty ch這paczek - m闚i w TVN24 Kornel Morawiecki o swoim synu, 鈍ie穎 zaprzysi篹onym premierze. Doda, 瞠 Mateusz jako dziecko "nie by jego marionetk", wi璚 nie b璠zie te marionetk prezesa PiS.

Rząd Mateusza Morawieckiego uzyskał wotum zaufania we wtorek krótko przed północą. Zgodnie z przewidywaniami 'za' jego udzieleniem było 243 posłów, 'przeciw' - 192, żaden z posłów nie wstrzymał się od głosu.

- Czułem radość i czułem ciężar pewnej odpowiedzialności - zwłaszcza jego odpowiedzialności, ale naszej, bo nie wszystko zależy od jego rządu, ale tak zasadniczo od nas, Polaków. Bardzo ładne powiedział, że my wszyscy nie jesteśmy ani biali ani czerwoni, że jesteśmy my, Polacy, biało-czerwoną drużyną - komentował w porannej rozmowie Kornel Morawiecki.

"Jakim dyktatorem jest pan prezes?"

Ojciec premiera mówił, że "wszyscy się osłabiamy tym sporem i to jest nasza zbiorowa wina". - Nie może być tak, że mój kolega z PO wychodzi na mównicę i kończy przemówienie słowami "precz z Kaczorem-dyktatorem". Jakim dyktatorem jest pan prezes? Czy łamane są jakieś prawa obywatelskie? Czy jest brak demokracji? Czy ktoś jest prześladowany? - pytał były opozycjonista.

Morawiecki senior powiedział, że jego syn w swoim expose "nie ujął poważnie relacji ze Wschodem, z Rosją". - Nie może być tak, że przez elity, przez media Polacy są nastawiani antyrosyjsko. I vice versa. To jest krzywda - stwierdził. Dodał, że Mateusz Morawiecki powinien był się "zwrócić do braci Rosjan".

"Siostry mówiły: co z ciebie wyrośnie?"

Prowadzący rozmowę pytał, czy nowy premier będzie marionetką prezesa PiS. - Moją marionetką jako chłopak nie był, a władza rodzicielska jest większa niż władza prezesowska. On był bardzo rogaty chłopaczek - śmiał się Morawiecki i dodał:

Siostry mówiły: co z ciebie wyrośnie? Tak że pocieszam wszystkie rodziców, którzy mają problemy. Ale też przypominam tę maksymę - małe dzieci - mały kłopot, duże dzieci - duży kłopot. Mam radość wielką, ale [zastanawiam się też] jak to będzie? Jak mu się to wszystko ułoży?

Morawiecki senior zauważył też, że syn jest mniej niż Beata Szydło związany z partią, która go wskazała na premiera. - To jest też jego słabość. Dobrze, jakby tę władzę przekuł w swoją siłą, bo wtedy jest większym otwarciem na społeczeństwo - mówił.

Dodał, że rozmowy o rekonstrukcji toczyły się od kilku miesięcy. Stwierdził również, że jeśli syn będzie złym premierem, to "jak najszybciej należy go zmienić". Poseł nie potrafił ocenić, czy zmiana na stanowisku premiera to także zapowiedź zmiany przywództwa w PiS, ale uważa, że "pewne fakty na to wskazują".

Niefortunna twarz zmian w sądownictwie

W drugiej części rozmowy Morawiecki przyznał, że przeszkadza mu Stanisław Piotrowicz jako twarz zmian w sądownictwie. - Nie chcę oceniać pana Piotrowicza, ale rzeczywiście uważam, że ktoś, kto był prokuratorem w stanie wojennym nie powinien być przewodniczącym komisji sprawiedliwości. Jest dobrym prawnikiem (...), ale sam fakt, że to jest twarz tych przemian, jest niefortunny - mówił.

Przyznał również, że jego partia Wolni i Solidarni dostała propozycję przejścia do klubu PiS, ale z tej propozycji zrezygnowano.

Wi璚ej o:
Komentarze (115)
Kornel Morawiecki komentuje expose syna
Zaloguj si
 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 23

  Sejm otoczony kordonem policji 瞠by 鈍intuchy w senacie mog造 noc przepycha niekonstytucyjne ustawy. A tatu Morawiecki deklamuje laurki pod adresem prezesa i chwali synka.
  Super jest..

 • kemor234

  Oceniono 24 razy 18

  Ha, ha, ha, ha. Szczerze si u鄉ia貫m.
  M鎩 syn jak by ma造, to sika w majtki ...

 • krzywelustro

  Oceniono 20 razy 16

  To najwi瘯szy mo磧iwy komplement dla lalkarza: uznanie, 瞠 lalka gra豉 tak dobrze, 瞠 a samodzielnie.

  Kaczy雟ki powinien pozbiera wszystkie mo磧iwe nagrody za animacje w teatrzykach kukie趾owych, a Teatr Lalek Guliwer w Warsaawie trzeba przemianowa na Teatr Lalek Kurdupel.

 • def11

  Oceniono 15 razy 13

  "Czy 豉mane s jakie prawa obywatelskie? Czy jest brak demokracji? Czy kto jest prze郵adowany?"

  A czy pan jest 郵epy czy do szpiku cyniczny ?!

 • czechy11

  Oceniono 15 razy 11

  Nie zn璚ajcie si nad stetryczalym megalomanem . Widzicie ze ju starego Morawieckiego ponios豉 u豉雟ka fantazja kt鏎a w ramach przero郾i皻ego ego zawiod豉 starego cz這wieka wy豉pywa zamordyst闚.

 • kl0ss

  Oceniono 14 razy 10

  Kornel, wychowa貫 syna na porz康nego bolszewika. Trocki i Dzier篡雟ki byliby z niego dumni.

 • dzynks

  Oceniono 12 razy 10

  W rodzinie Morawieckich od pokole zamiast smoczka u篡wano kawa趾a 鄴速ego sera. Przyci皻ego pod k徠em 13.76.

 • antoni1967

  Oceniono 14 razy 10

  "Mateusz jako dziecko "nie by jego marionetk", wi璚 nie b璠zie te marionetk prezesa PiS."

  Amnezja, czy g逝pota, a mo瞠 zwyk造 nepotyzm?

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX