Macierewicz zostaje w rządzie. To zdjęcie i te miny mówią więcej niż oficjalne komunikaty

Antoni Macierewicz był regularnie wymieniany jako minister, który nie znajdzie się w rządzie Mateusza Morawieckiego. Na ponowne objęcie przez niego teki szefa MON miał nie zgadzać się prezydent Andrzej Duda. Najwyraźniej na Nowogrodzkiej nikt się tym nie przejął.

Konflikt na linii Pałac Prezydencki-MON trwa od wielu miesięcy. Antoni Macierewicz nie konsultował z Andrzejem Dudą zmian w armii, wiele tygodni trwała wymiana listów.

W końcu konflikt nabrał jeszcze większych rozmiarów, gdy podległa Macierewiczowi Służba Kontrwywiadu Wojskowego wzięła pod lupę generała Jarosława Kraszewskiego z prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Ostatecznie w piątek gen. Kraszewski stracił certyfikaty bezpieczeństwa, gwarantujące mu dostęp do tajemnic krajowych, NATO i unijnych.   

ZOBACZ TEŻ: Generał Jarosław Kraszewski traci ważne uprawnienia. "Policzek od Macierewicza dla Dudy"

Z Pałacu Prezydenckiego płynęły nieoficjalne sygnały, że Duda nie zgodzi się na to, by Macierewicz znalazł się w rządzie Mateusza Morawieckiego.

W poniedziałek media podawały, że los Macierewicza jest przesądzony, a na stanowisku szefa MON zastąpi go szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dowodem miały być słowa szefa MON, który w sobotę mówił na spotkaniu z klubami "Gazety Polskiej":

Proszę, możecie mnie dowolnie odwoływać. Ale jeżeli chcecie, aby armia polska była armią polską, a nie armią, która na rozkaz rosyjski oskarża własnych pilotów, że zabili własnego prezydenta, żeby ukryć zbrodnię dokonaną przez kogo innego, jeżeli chcecie ode mnie, abym ja promował i utrzymywał takich dowódców (...), to nigdy tego nie zrobię.

Pojawiały się też nieoficjalne doniesienia, że Macierewicza w rządzie nie chciał Morawiecki.

Ostatecznie prezydent Andrzej Duda powołał rząd w nowym-starym składzie.  

ZOBACZ TEŻ: Oto nowy - stary rząd. Rada Ministrów Mateusza Morawieckiego z tym samym składem, co poprzednia

Macierewicz zostaje w rządzie, porażka Dudy?

Na zdjęciach z uroczystości w Pałacu Prezydenckim wyraźnie widać, że - mówiąc delikatnie - panowie za sobą nie przepadają. Nie wiadomo czy to docelowy i ostateczny skład rządu, czy czeka nas wkrótce kolejna fala rekonstrukcyjnych spekulacji. 

"Ubeckie metody Macierewicza"

Niedawno, idąc Krakowskim Przedmieściem, tuż przed Pałacem Prezydenckim, Andrzej Duda postanowił odpowiedzieć komuś na ulicy na pytanie: - Panie prezydencie, co z panem Antonim? Dogadacie się jakoś panowie?

ZOBACZ TEŻ: To wcale nie jest wpadka Andrzeja Dudy. Niby przypadkiem akurat teraz wbił Macierewiczowi szpilę

Prezydent odparł, że "pan minister musi sobie parę rzeczy przemyśleć". Odszedł kilka kroków, ale wrócił i dodał: - Jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko.

W tle jest także kwestia tajnego aneksu do raportu z likwidacji WSI.

ZOBACZ TEŻ: Najbrutalniejsza wojna Macierewicza z Dudą. Wszystko przez legendę tego "świętego Graala"

Więcej o:
Komentarze (226)
Antoni Macierewicz zostaje w rządzie Mateusza Morawieckiego
Zaloguj się
 • aaz1

  Oceniono 56 razy 52

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  13 grudnia spał do południa- teraz wypoczęty drze Polskę na strzępy
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • glencok

  Oceniono 52 razy 46

  właśnie do końca straciłem szacunek do Morawieckiego jako polityka. Dał się zrobić premierem w zastępstwie kaczego i jeszcze dostał nieswoich ministrów. Żenada. Jak można na takie miernoty głosować?

 • faustxyz

  Oceniono 29 razy 25

  Agent Putina nie do ruszenia, tak samo Szyszko stary pijak od Rydza, banksterzy nienawidzą zwierząt i drzew, tylko kasa kasa, jeszcze więcej kasiory. Adrian to stary bezużyteczny kapeć, kopany po kątach przez szefa całej tej gangreny toczącej Polskę.

 • domarko1

  Oceniono 29 razy 25

  Ta pacynka już nawet nie zasługuje na nazywanie go Adrianem. Macierewicz górą, Putin zadowolony.

 • antoszek22

  Oceniono 23 razy 23

  O wiele ważniejsze od tych głupkowatych min było dziś przemówienie Adriana w TK .

  Powiedział, że państwo prawa jest mniej istotne niż interes wspólnoty .
  I dostał brawa od sędziów w tym Przyłębskiej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • xsawer

  Oceniono 27 razy 23

  -Drogi Jarosławie, zobacz co znalazłem w szufladzie.
  -Ależ Antoni, na żartach się nie znasz?

 • zd46

  Oceniono 20 razy 20

  Panie Prezydencie A.Duda......... szkoda slow, honor panski zamienil sie na papier toaletowy Macierewicza i pieluszke Kaczynskiego. Pan nie jest prezydentem ani Polakow ani Polski. Jakie to zalosne i smutne, kiedy slyszymy, trylko z ust Prezydenta: bo ja, ja bo, bo ja, ja, ja, ja, jaja, bo tylko ja, gdyby nie ja, a GDZIE MY, POLACY? Pan bez NAS jest wielkim nikim i .....do .........niczego. Chloptasiu, nie dorosles do panstwowej funkcji ale Kaczynski, wkrotce, wymierzy ci kopniaka w d...e az pogubisz narty i gogle. Modfl się o zdrowie, bo rozum cie opuscil na zawsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX