Nagłe zmiany. Zaprzysiężenie rządu Morawieckiego później, Ziobro odwołuje konferencję

Jarosław Gowin zapowiadał w wywiadzie radiowym, że powołanie rządu Mateusza Morawieckiego odbędzie się o 14.30. Teraz Pałac Prezydencki informuje, że uroczystość będzie o 17.00.

Powołanie rządu Mateusza Morawieckiego odbędzie się w Pałacu Prezydenckim. Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy - informuje jego kancelaria.

Tymczasem Ministerstwo Sprawiedliwości odwołało konferencję zaplanowaną na godz. 11.15. Miała dotyczyć - jak zapowiadał resort - "projektu ustawy, która umożliwi pomoc dla zadłużonych i będzie przełomem w wychodzeniu z niewypłacalności".

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Do Polski wraca pilnie minister Witold Waszczykowski. Najnowsze informacje - czytaj więcej: ruszyła giełda nazwisk nowego rządu. Nieoficjalnie: Jeszcze dziś wymiana kilku ministrów >>>

Przypomnijmy: w piątek prezydent Andrzej Duda przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego.

Więcej o:
Komentarze (178)
Mateusz Morawiecki formuje nowy rząd
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 78 razy 70

  O 14.30 miał być rząd bez Antka. Ale na 15 Antoni umówił się z Prezesem, że pokaże mu w celu odświeżenia pamięci ksero zawartości pewnej teczki, która - jak się umawiali - jest bezpiecznie schowana, ale czasy dziś niepewne, z CIA nawet dokumenty wyciekają, wiec sam rozumiesz, Jarek, jak jest... Zatem o 17 będzie rzad z Antonim.

 • zielona-galazka

  Oceniono 60 razy 54

  Nie mój rząd, nie mój prezydent, nie mój prezes.
  Niech ida w PiS du.

 • inz.a.spoleczny

  Oceniono 48 razy 36

  Sądząc po odbiorze na Zachodzie, Morawiecki już przegrał. A rzekomo o poprawę notowań Polski u partnerów i sojuszników na Zachodzie chodziło. Szydło z Waszczykowskim, Błaszczakiem i Macierewiczem sprowadzili je na dno. Kolega z UK mówił mi, że w mediach Polska jest przedstawiana jako kraj faszystowski.
  Może lepiej jeszcze bardziej opóźnić uroczystość i powołać na to stanowisko kogoś innego?

 • siwywaldi

  Oceniono 39 razy 33

  Prezesa nie można dobudzić, czy kot dostał sraczki?

  A na poważnie, to czyżby szło o Antoniego, który czując smród koło dupy, coraz mocniej straszy Jarka, że naprawdę wyciągnie te pozyskane od służb kwity?
  Bo ten najważniejszy, to JAK WIEMY, temat załatwi nawet w nocy. Choćby i w piżamie.... :-))

 • kuba_wu

  Oceniono 37 razy 27

  Może w międzyczasie Morawiecki zdąży przekazać posiadane akcje i obligacje do jakiegoś funduszu. Troszeczkę nie halo jest gdy minister od gospodarki, a wkrótce premier, podejmuje decyzje wskutek których np. wzrasta kurs banków o 10%, a on sam dzięki temu przypadkiem przytula milionik czy dwa ekstra.

 • def11

  Oceniono 36 razy 26

  - halo łysy ?, o 14.30 prezes je śniadanie, może być na 17 tą - pani Basia

 • zielona-galazka

  Oceniono 29 razy 25

  Trwa przestawianie kulsonów.

 • justas32

  Oceniono 30 razy 24

  Szok i niedowierzanie. Widać Zęboslaw musiał oddać stolec i uroczystość się przesunęła ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX