Awantura w Radiu Zet. Sellin do posłanki: Jest pani niezrównoważona. Ta nie wytrzymała

Niedzielne "Śniadanie w Radiu Zet" było pełne emocji. Zaczęło się od ostrej wymiany zdań między wiceministrem z PiS a posłanką Nowoczesnej. Później Joanna Scheuring-Wielgus pokazała swoją koszulkę.

Pierwsze spięcie pomiędzy politykami Nowoczesnej i PiS miało miejsce już na początku programu. Goście audycji rozmawiali wtedy o piątkowej demonstracji przed Pałacem Prezydenckim, w czasie której doszło do obrzucenia jajkami rządowych limuzyn.

- Okrzyki na Krakowskim Przedmieściu "Precz z Kaczorem - dyktatorem", to działa na ludzi emocjonalnie. Trzeba ukarać polityków odpowiedzialnych za wyprowadzanie na ulice niezrównoważonych ludzi - przekonywał Jarosław Sellin z PiS.

Przeciwko takiemu określeniu stanowczo zaprotestowała Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. - Niech pani pokaże koszulkę, w której pani przyszła do programu. Pani też jest niezrównoważona - odpowiedział jej wiceminister kultury.

"Jarosław Kaczyński jest tchórzem"

Wtedy Scheuring-Wielgus postanowiła pokazać swoją koszulkę, którą dotąd ukrywała pod marynarką. Na t-shircie znalazł się napis: "Jarosław Kaczyński jest tchórzem".

Tłumaczyła, że do założenia takiej koszulki zmusił ją przebieg piątkowej debaty w Sejmie o prezydenckich ustawach dotyczących Sądu Najwyższego oraz KRS.

Jarosław Kaczyński nie bierze odpowiedzialności za demolkę, którą robi. Boi się zostać premierem. Wysługuje się innymi ministrami i ludźmi do tego, żeby zniszczyć państwo prawa. Nie ma na to mojej zgody

- mówiła Scheuring-Wielgus. Sellin nie krył swojego zdegustowania zachowaniem posłanki - Jest pani dumna, tak? - pytał retorycznie wiceminister kultury. - Tak, jestem dumna - odparła bez wahania polityk Nowoczesnej.

A tak to wyglądało na wizji ("Śniadanie w Radiu Zet" jest też transmitowane w Polsat News):

- Jestem zszokowana, w jaki sposób traktują państwo opozycję. Wyłączacie nam mikrofon, kiedy zadajemy merytoryczne pytanie. Nie dopuszczacie nas do głosu i na posiedzeniu parlamentu, i na komisji - kontynuowała Scheuring-Wielgus.

Więcej o:
Komentarze (859)
Scheuring-Wielgus z koszulką o Kaczyńskim
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 259 razy 223

  "Jarosław Kaczyński jest tchórzem"

  przecież to wiadomo od zawsze, więc o co sellinowi chodzi?

 • mazzini890

  Oceniono 134 razy 114

  Więc niech Jarosław te odpowiedzialność weźmie.Uważa się za Piłsudskiego czy de Gaulle,a ale ci się nie kryli za innymi.Bohaterem nie zostaje się przez samo czytanie książek i gabinetowe intrygi.

 • bumelant999

  Oceniono 111 razy 103

  Te koniunkturalne kreatury bez kręgosłupów które na życzenie Kaczyńskiego demolują własny kraj pójdą siedzieć!

 • apolis

  Oceniono 112 razy 102

  W stalinowskiej Rosji też ci, którzy mieli inne zdanie na temat raju, w którym przyszło im żyć, mieli cierpieć na schizofrenię bezobjawową...

 • antoszek22

  Oceniono 112 razy 100

  panu ministrowi kóltóry pislamskiej należy przypomnieć że w nagrodę za rzucanie jajkami pan Kamiński został szefem CBA, a pan Morawiecki terrorysta w stanie wojennym współpracujący z terrorystami lewackimi z Niemiec którego organizacja przygotowywała zamach bombowe i podejmowała próby likwidacji milicjantów został honorowym marszałkiem Sejmu .
  Historia się kołem toczy panie Sellin obrońco żołnierzy wyklętych .
  Trzeba się zdecydować po której stronie stanąć .
  Tych co łamią prawo czy tych co bronią konstytucji .

 • ziggybum

  Oceniono 87 razy 83

  Prawda jest taka, że jak się PiSdzilcami pieścimy, głaskamy, szanujemy - to poparcie dla opozycji ani drgnie. Jak się zaczyna ich punktować, otwarcie wyśmiewać, atakować tak samo jak oni nas przez lata - tak jak było rok temu w sejmie - nagle poparcie dla opozycji wzrasta. Można dużo gadać o kulturze i umiarze - a prawda jest jaka jest. Na kulturę i spokój przyjdzie czas jak zrównamy PiS z ziemią.

 • swientyjacenty

  Oceniono 79 razy 75

  Zbliża się tragiczna rocznica stanu wojennego. Więc trzeba znowu, także Selinowi przypomnieć co robił Kaczyński 13 grudnia gdy od rana internowano opozycjonistów i przygotowywano pałowanie opornych. Otóż ten dzisiejszy mąż stanu, przypisujący sobie cudze zasługi w obaleniu komunizmu - spał do południa. Trzynastego grudnia spałeś do południa!

 • swientyjacenty

  Oceniono 82 razy 74

  Ale o neofaszystach, wygolonych łbach i hasłach pełnych agresji na demonstracjach niepodległościowych Selin ani słowa. O języku Kaczyńskiego - złodzieje, komuniści, gorszy sort, zdradzieckie mordy - Selin ani słowa. Jest po prostu takim samym politycznym tchórzem jak jego polityczny zwierzchnik. Bo skala agresji polityków PISu i zwolenników PISu świadczy tylko i tym, jak bardzo boją się przegranej i jak bardzo boją się odpowiedzialności za demolowanie polityki, Konstytucji, sądownictwa, szkolnictwa, kultury, wojska, samorządów i demokracji.

 • szary-petent

  Oceniono 79 razy 71

  Za 3 dni kolejna rocznica bohaterskiego chrapania prezesa tysiąclecia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX