Mateusz Morawiecki ma ambitny cel. "Chcemy rechrystianizować Europę. To moje marzenie"

Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu na Telewizji Trwam. Rozmowa o polskim górnictwie płynnie przeszła w marzenia o "rechrystianizacji Europy".

Kiedy Mateusz Morawiecki w TV Trwam został zapytany o przyszłość polskiego górnictwa nikt chyba nie spodziewał się, jak skończy się ten wątek rozmowy.

- Jesteśmy między młotem a kowadłem. Polityka klimatyczna UE połączona z polityką największych państw świata, w zestawieniu z naszym miksem energetycznym powoduje, że mamy niewielkie pole manewru. Nie możemy powiedzieć Unii, że "nas wasza polityka klimatyczna nie obchodzi" - mówił desygnowany dziś premier.

Za chwilę dodał:

Chcemy przekształcać Europę, ją z powrotem, takie moje marzenie, rechrystianizować, bo niestety w wielu miejscach nie śpiewa się kolęd, kościoły są puste i są zamieniane na muzea. To wielki smutek - stwierdził Mateusz Morawiecki.

A potem znów wrócił do tematu węgla: - Generalnie w zgodzie ze środowiskiem z Górnego Śląska, z Zagłębia odchodzimy powoli od węgla, w tempie, żeby polska gospodarka nie ucierpiała. Niestety UE podkręca cele emisji CO2, zmusza nas do wykonania bardzo dużych modernizacji w naszych elektrowniach i elektrociepłowniach. Tę kołderkę, która jest za krótka, staramy się tak ułożyć, żeby było jak najmniej szkody dla górnictwa i gospodarki - mówił Morawiecki.

Więcej w naszej relacji NA ŻYWO >>>

To już oficjalne. Morawiecki desygnowany na premiera, dymisja Szydło przyjęta

Więcej o:
Komentarze (487)
Mateusz Morawiecki chce rechrystianizować Europę
Zaloguj się
 • caius1

  Oceniono 82 razy 70

  Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia.
  To tak a propos "rechrystianizacji". Morawiecki zapewne chce "rechrystianizacji" w stylu podlaskiej wsi, gdzie ksiądz proboszcz jest Panem Bogiem.
  NiePiS

 • krynolinka

  Oceniono 72 razy 58

  Gdzie oni ich robią. Bo wolałabym unikać tego miejsca. To może być zaraźliwe..

 • justas32

  Oceniono 59 razy 57

  Panie Mateuszu - Europy nie da się re-chrystianizować. Po pierwsze bóg nie istnieje. Oni wiedzą to już od 250 lat, my jak zawsze jesteśmy zacofani, ale ta wiadomość również tutaj zaczyna się przebijać. W Europie liczba wierzących to ok. 15 %, u nas 45 - 95 %. Żeby przekonywać - trzeba mieć do czego - a przedmiot kultu realnie nie istnieje. Żeby przekonywać - trzeba mieć jakieś argumenty - a Pan ich nie ma, bo takie nie istnieją - więc może się Pan totalnie skompromitować swoją głupotą. No i żeby przekonywać to trzeba być Kimś żeby inni go słuchali. Z całym szacunkiem - ale w kwestiach wiary czy istnienia boga - Pan jest nikim, Jarosław Kaczyński jest nikim, a Polska jako nosiciel prądów umysłowych nie liczy się na świecie i nikt nas nie chce słuchać - bo nie mamy nic do powiedzenia. Jeżeli chce Pan skompromitować siebie i swój kraj - to proszę, śmiało. Pana polityczny mentor ma w tym niezłą wprawę ...

 • jed67

  Oceniono 46 razy 42

  Gdy myślę, że oni osiągnęli już szczyt głupoty zawsze znajduje się ktoś, kto mi uświadamia jak bardzo się myliłem

 • kuba161048

  Oceniono 39 razy 35

  Ktokolwiek znajdzie się w tym radio od razu głupieje . W tym coś jest.

 • hanka2016

  Oceniono 36 razy 34

  Będą chodzić (WOT czy ONR?) i sprawdzać czy śpiewamy kolędy i daliśmy na tacę?

 • jo1952

  Oceniono 40 razy 34

  Następny bigot w rządzie.Mesjasz i kolędownik,na którego Europa nie czeka,bo kraje cywilizacji zachodniej mają swój punkt widzenia na rozdział sacrum i profanum.A prawo,które w Polsce jest już niczym ma swoje źródła w prawie rzymskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX