Ojciec Mateusza Morawieckiego o nocnej rozmowie. "Syn prosił mnie o błogosławieństwo"

Mateusz Morawiecki ma wkrótce objąć stanowisko premiera. Jego ojciec, Kornel Morawiecki, zdradził, o czym rozmawiali w noc po tym, kiedy PiS zdecydował, że to on zastąpi na stanowisku premiera Beatę Szydło.

- Rozmawiałem z synem w nocy, prosił mnie o błogosławieństwo na ten nowy, trudny czas. I ważny czas dla Polski. Nie dawałem mu żadnych rad - przyznał w rozmowie z dziennikarzami Kornel Morawiecki, ojciec przyszłego premiera.

Kornel Morawiecki, który jest posłem koła Wolni i Solidarni został przyłapany w Sejmie przez dziennikarzy przed rozpoczęciem piątkowych obrad. Wszyscy chcieli się dowiedzieć jak skomentuje nominację dla swojego syna. 

- To dobra zmiana. Jak pana Mateusza Morawieckiego zastąpi inny premier, to też będzie dobra zmiana. Chciałbym, żeby każdy kolejny premier był lepszy od poprzedniego - mówił ojciec przyszłego szefa rządu. - Byłem bardzo dumny z tego, że był doradcą premiera Donalda Tuska - podkreślił Morawiecki.

Dodał, że w związku z desygnacją Mateusza Morawieckiego jego koło nie planuje przystąpienia do Zjednoczonej Prawicy.

Mateusz Morawiecki za Beatę Szydło

Decyzję o tym, że Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło PiS ogłosił w czwartek wieczorem. Rzeczniczka partii przekazała, że pani premier złożyła rezygnację, która została przyjęta. Szydło ma zostać w rządzie. Oficjalnie wiadomo tylko, że ma objąć stanowisko "eksponowane". Według nieoficjalnych informacji będzie to stanowisko wicepremiera bez teki.

Mateusz Morawiecki - takiego premiera nigdy Polska jeszcze nie miała >>>

Jak Jarosław Kaczyński tłumaczył członkom PiS zmianę premiera? Tu znów mamy tylko przecieki z zamkniętego spotkania. Prezes miał na nim mówić, że Beatę Szydło "trzeba całować po rękach i nogach" za jej zasługi. Roztoczył też wizję kolejnych funkcji, jakie mogłaby objąć, w tym prezydenta - donosił reporter Radia ZET.

A co w najbliższych dniach? Wszystko wskazuje na to, że przekazanie władzy Mateuszowi Morawieckiemu odbędzie się w błyskawicznym tempie. Już w piątek może desygnować do prezydent Andrzej Duda, w poniedziałek zaprzysiężenie, we wtorek expose nowego premiera... Dowiedz się więcej na temat planów Mateusza Morawieckiego na najbliższe dni >>>

Więcej o:
Komentarze (167)
Mateusz Morawiecki prosił ojca o błogosławieństwo
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 28 razy 28

  Zamiast błogosławieństwa konstytucję trzeba było dać..

  p.s
  "Byłem bardzo dumny z tego, że był doradcą premiera Donalda Tuska"

  no to wtopili :)

 • szaja25

  Oceniono 20 razy 16

  Zawsze wszystkie decyzje zapadają nocą, to wiele mówi o tych chłopakach z ferajny.

 • janko_buszewski

  Oceniono 21 razy 15

  szkoda że Polacy nie wpadli na genialny w prostocie pomysł, żeby na premiera RP powołać od razu Jezusa Chrystusa króla Polski - kilka egzorcyzmów i cudów i nie trzeba by było prosić o żadne błogosławieństwo

 • bmarten

  Oceniono 16 razy 14

  Ostatni partyzant III RP i jego świętojebliwy synek. I tego się trzymajmy - jak mawiał gospodarz Anioł.

 • szaja25

  Oceniono 20 razy 14

  Wszystkie stanowiska dla synka zawsze załatwiał Kornel, taka to kariera Mateuszka.

 • hamsterx

  Oceniono 17 razy 13

  to jeszcze prokuratura nie zajęła się "głosowaniem na cztery ręce " w wykonaniu ojca wicepremiera i poślicy z klubu KuPiS 15 ???

 • takaprawda2015

  Oceniono 14 razy 12

  Tatuś przestępca co łamie prawo będzie błogosławił swojego synka. Dobrze do dla POLSKI nie wróży.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX