Szydło zmuszona do złożenia dymisji w partyjnej centrali, nie u prezydenta. "Cyrk na kółkach"

Decyzję o zmianie premiera ogłosiła rzeczniczka PiS przy ul. Nowogrodzkiej. "Beata Szydło jest chyba pierwszym premierem RP zmuszonym do złożenia dymisji w siedzibie partyjnej centrali, a nie - jak przystało - u Prezydenta" - czytamy w jednym z licznych komentarzy.

Premier Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji na ręce Komitetu Politycznego PiS - poinformowała rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek. Rezygnacja została przez Komitet przyjęta. Rzeczniczka dodała, że decyzja o tym, jaką funkcje będzie pełniła dotychczasowa premier, podejmie Mateusz Morawiecki.

PiS zdaje się zapominać, że zgodnie z Konstytucją dymisję przyjmuje prezydent. Również prezydent desygnuje premiera. To, że takie decyzje zapadają w zaciszu biur na Nowogrodzkiej, nie umknęło uwadze komentatorów. 

Dymisja w partyjnej centrali

"Nową świecką tradycją jest składanie przez premiera dymisji w centrali partyjnej. Brak było pani Szydło odwagi, żeby to zrobić w Sejmie. Tak jak wciąż brakuje odwagi prezesowi, by pokierować rządem. Jest nowy zderzak, bardziej błyszczący. Na ile miesięcy?" - napisał były szef MON Tomasz Siemoniak. 

"Przy okazji, Beata Szydło jest chyba pierwszym premierem RP zmuszonym do złożenia dymisji w siedzibie partyjnej centrali, a nie - jak przystało - u Prezydenta" - to z kolei Witold Głowacki z "Polski The Times". 

"Ciekawe: wg Konstytucji nie da się odwołać premiera bez dymisjonowania ministrów.
A tu proszę - premier rezygnuje, a ministrowie mają zostać. Nowatorstwo. Tym większe, że wszyscy na tę Konstytucję przysięgali" - zauważył Tomasz Skory z radia RMF FM.

Lista upokorzeń Beaty Szydło

"Z technicznych rzeczy. Konstytucja przewiduje złożenie dymisji na ręce partii a nie prezydenta?" - dziwiła się blogerka Kataryna.

"Do listy upokorzeń dochodzi fakt, że o rezygnacji premier informuje posłanka Mazurek, gdzieś pod siedzibą partii, twierdząc, że "premier złożyła rezygnację", po kilkudniowym czołganiu i dzisiejszym upokorzeniu. To jest cyrk na kółkach" - ocenił Michał Wróblewski z "Faktu".

Na Twitterze jednego z flagowych programów TVP Info pojawiła się informacja, że Beata Szydło "złożyła na ręce prezydenta RP swoją rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji". Chwilę później pojawiło się "małe sprostowanie" - "premier złożyła dymisję na ręce Komitetu Politycznego PiS. Prawo i Sprawiedliwość desygnowało Mateusza Morawieckiego na premiera RP".

Poznasz znanego Polaka po rozpikselowanym zdjęciu?
1/16Na zdjęciu jest:
Zobacz także
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
 • Czy w wybory wypada niedziela handlowa? Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w dniu wyborów samorządowych sklepy będą otwarte?
Komentarze (223)
Beata Szydło złożyła dymisję w centrali partyjnej, nie u prezydenta
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 68 razy 64

  Kto pamięta czasy PRL (PiSowskie trolle na tym forum to jednak w większości "dzieciaki"…) - pamięta także ten układ: premier premierem, rząd rządem, sejm sejmem - ale te naprawdę istotne decyzje i tak podejmuje Pierwszy Sekretarz Partii.

  Co prawda komuchy do pewnego momentu bardziej dbały o pozory - ale to chyba jedyna różnica.

 • czechy11

  Oceniono 53 razy 51

  Duda tez bedzie składał umiejętności w partyjnej centrali. Takie to obyczaje w PZPR PIS.

 • 270203mk

  Oceniono 43 razy 39

  Nieoficjalnie, Beata Szydło ma objąć stanowisko ambasadora w San Escobar.

 • xsawer

  Oceniono 34 razy 32

  Cyrk na kółkach to normalność, a my mamy do czynienia z burdelem na kółkach co już nie jest oczywistością.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 32 razy 28

  ADRIAN NIE PODPISUJ DYMISJI, BĘDĄ JAJA!BĄDŹ CHOĆ RAZ JAJCARZEM !

 • morenowa38

  Oceniono 26 razy 26

  Przed kim TA KOBIETA złożyła dymisję...???? :) Wciąż nie przeczytała Konstytucji...?

 • sil.m

  Oceniono 23 razy 23

  Cyrk i parodia. Krzyki PBS w sejmie .stek kłamstw z ust wylała wredna baba, mama księdza, zakłamana prezentując hipokryzję katolicką – to miłość do rodaków? Zmieniła nawet szefostwo stadniny pewnie z myślą, że może jakiś ogier na nią poleci. Próżne nadzieje. Jaro tylko w rączkę cmoknął i badyle wręczył - na zakończenie. Zaczęli się gryźć, pozagryzają się nawzajem na śmierć. Jest pytanie jak długo i jakim kosztem będzie trzeba naprawiać szkody wyrządzone Państwu i obywatelom przez tą sektę i jej guru-prezesa chorego z nienawiści do ludzi. POLSKA brzmi dumnie a nie „DURNIE” PiSowcy !!!! To my POLACY wypracowaliśmy ten SUKCES KRAJU, WSZYSCY POLACY w tym tez członkowie Pis-u za wyjątkiem życiowych nieudaczników i pasożytów z tej partii np. pan bezdzietny nazywający konkurentów politycznych „zgrają, najeźdźcami, animalni, zdradzieckie mordy” który cały czas żyje na koszt społeczeństwa w obstawie goryli . To jest ten worek kamieni którego powinniśmy się w pierwszej kolejności pozbyć. Chłystkami są ci co nie doceniają pracy swych rodziców i dziadków. Kto Polskę odbudował? Bliźniacy? Oni do wujostwa na Krym jeździli i tam u pionierów ich tożsamość patriotyczną kształtowano, a mama na zakupy do Paryża jeżdziła. Na Zachodzie prawo określa zakres władzy . Prezes i PIS realizują wschodni system władzy gdzie władza zawsze stoi przed i ponad prawem – a pan Terlecki jak pies wspólnie z innymi te poczynania aprobują. Demokracja to spór i kompromisy a nie dyktat jednej strony ,hipokryzja i szumnie powoływanie się na suwerena.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje