To był trudny dzień dla Beaty Szydło. Teraz podsumowała wszystko jednym wpisem

Beata Szydło żegna się ze stanowiskiem premiera. Na Twitterze podziękowała wyborcom. Jej miejsce ma zająć, namaszczony przez PiS, Mateusz Morawiecki.

Beata Szydło opuściła siedzibę PiS. Wcześniej komitet polityczny partii przyjął jej rezygnację i wyznaczył Mateusza Morawieckiego na nowego premiera. Dziś pełni on funkcję wicepremiera. 

Zobacz zdjęcia: tak Beata Szydło opuszczała Nowogrodzką. Czy to uśmiech?

Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję

- napisała Beata Szydło na Twitterze.

Beata Szydło zmuszona do złożenia dymisji w partyjnej centrali, nie u prezydenta. "Cyrk na kółkach" >>>

Beata Szydło dostanie "eksponowane stanowisko"

- Chcemy, by Beata Szydło pełniła ważną, eksponowaną funkcję w rządzie - mówiła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Według nieoficjalnych informacji Beata Szydło ma zostać wicepremierem do spraw społecznych. W końcu sukces PiS-owskiego programu 500 plus to też jej dzieło.

Beata Mazurek nie chciała ujawnić szczegółów głosowania Komitetu Politycznego PiS. Dziennikarze ustalili, że za Morawieckim głosowało 30 osób, 2 przeciw, a 1 się wstrzymała. 

- Sytuacja krajowa i międzynarodowa powoduje to, że przed nami kolejne wyzwania. Ewoluują więc nasze dotychczasowe działania, stoją przed nami inne zadania. To wymaga korekty nie tylko zmian ministrów, ale i kierownictwa - przekazała dziennikarzom Mazurek.

A co z ministrami? Spekulowano przecież o dymisji m.in. Witolda Waszczykowskiego. Wygląda na to, że na konkrety znów trzeba będzie poczekać. Politycy PiS zdradzili tylko, że decyzje dotyczące ministrów mają zapaść w styczniu. Z kolei wotum zaufania dla rządu Morawieckiego ma być głosowane w najbliższy wtorek (12 grudnia). 

Beata Szydło zdegradowana. Śledź naszą relację na żywo >>>

Laurka dla Beaty Szydło

W komunikacie po posiedzeniu komitetu politycznego PiS stwierdzono, że Beata Szydło odegrała szczególną rolę przy osiąganiu sukcesów w - jak wyliczono - sferze społecznej i ekonomicznej, na niwie oświaty i kultury oraz na polu bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego państwa i polityki zagranicznej.

Wykazała się Ona ogromną sprawnością polityczną, niezwykłym talentem medialnym, wyjątkową determinacją i odwagą, a także niezwykłą pracowitością

- oceniły władze PiS. Komitet polityczny złożył też "gorące podziękowania Pani Premier Beacie Szydło".

Żywimy ogromny szacunek dla dokonań Pani Premier oraz darzymy Ją wielką sympatią, jaką zaskarbiła sobie swoją pracą dla Polski

- napisano w końcowym komunikacie.

Poznasz znanego Polaka po rozpikselowanym zdjęciu?
1/16Na zdjęciu jest:
Zobacz także
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
 • Czy w wybory wypada niedziela handlowa? Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w dniu wyborów samorządowych sklepy będą otwarte?
Komentarze (306)
Beata Szydło odchodzi. Premierem Mateusz Morawiecki
Zaloguj się
 • tyfus.wolski

  Oceniono 92 razy 82

  Dzięki Bogu, bo pretensjonalny, nosowy głos tej pokrzykującej chłopki zagrodowej zamęczył Polaków.

 • zsm-5

  Oceniono 63 razy 57

  Sołectwo czeka. Krowy stęskniły się. Kierowcy powiatu oświęcimskiego odetchną z ulgą.

 • azteci

  Oceniono 47 razy 41

  Jeszcze TS i emerytura....

 • krynolinka

  Oceniono 47 razy 39

  Największym chamstwem jest popieranie kogoś rano kto wieczorem jest odwoływany. Przez tych co rano kwiatki dawali Idźcie się ..

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 46 razy 38

  Wróci na wioskę gdzie będzie działać w folklorystycznym klubie. Przynajmniej dostała za darmo drogę do swojego domu.

 • stemp10

  Oceniono 33 razy 27

  Trochę się już zmęczyłem jej prymitywnym zachowaniem takim jeszcze gomólkowskim. Za wszystko zło zapłacimy my i przyszłe pokolenia, niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje