Szydło bronił przed opozycją szeregowy poseł. "Udało mu się ani razu nie wymienić jej nazwiska"

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości opuścili salę plenarną tuż po tym, jak premier Beata Szydło wygłosiła przemówienie ws. wniosku PO o wotum nieufności. Szefową rządu bronił na sejmowej mównicy poseł PiS Marcin Horała.

- Za co chcecie mnie odwołać? Za to, że Polacy godnie żyją? To wam przeszkadza? - grzmiała na sali sejmowej premier Beata Szydło w trakcie debaty na temat wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla szefowej rządu. CZYTAJ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO>>>

Zobacz także: 'Czy leci z nami pilot?', 'Tak po ludzku to mi jej żal'. Gorzkie komentarze po wystąpieniu Beaty Szydło>>>

Zaraz po tym, jak premier zakończyła swoje przemówienie, opuściła Sejm i wraz z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim udała się na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Opustoszały też fotele innych członków rządu, a także posłów PiS. W rezultacie wystąpienia przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, a także sprawozdawców innych klubów i kół, słuchali głównie posłowie Platformy Obywatelskiej.

"Zasłużyła ona obronę kogoś więcej"

Oświadczenie w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości składał poseł partii Marcin Horała, który nie pełni w ugrupowaniu żadnej ważniejszej funkcji.

- Ten rząd służy Polsce, robi to skutecznie. Słyszeliśmy, że nie da się wprowadzić programu 500+. To rząd PiS pokazał, że te pieniądze są i można przekazać je Polakom. Miliony Polaków wydobywają się z biedy. Słyszeliśmy, że Polacy muszą pracować ponad siły powyżej 60. roku życia. PiS pokazał, że można przywrócić wiek emerytalny - przekonywał Horała.

"Rozumiem, że wniosek o #Wotumnieufności jest dziś wyjątkowo niewygodny dla PiS, ale wyjście wszystkich posłów partii rządzące podczas przemówienia G. Schetyny, to okazanie braku szacunku nie tylko politycznemu konkurentowi, ale pokazanie, że dla PiS państwo to my!" - komentował na Twitterze dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

"Z całym szacunkiem dla posła Horały, ale premier Szydło zasłużyła na obronę kogoś więcej z PiS, niż trzecioligowego posła. Takiego despektu partii rządzącej dla własnego premiera jeszcze w Sejmie nie było" - zauważył Nizinkiewicz.

"Panu Horale, broniącemu w imieniu PiS rządu Beaty Szydło, udało się ani razu nie wymienić jej nazwiska, a nawet nie wypowiedzieć słowa "premier". Bronią i się wstydzą" - komentował były ambasador RP w Kanadzie Marcin Bosacki.

Więcej o:
Komentarze (121)
Debata nad wotum nieufności wobec Beaty Szydło. Marcin Horała bronił szefową rządu
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 24 razy 16

  " Słyszeliśmy, że nie da się wprowadzić programu 500+. To rząd PiS pokazał, że te pieniądze są i można przekazać je Polakom. "

  Jednym ukraść, żeby drugim przekazać i zyskać w ten sposób poparcie to tylko pisdzielstwo potrafi, to trzeba uczciwie przyznać.

 • Piotr

  Oceniono 18 razy 14

  Dzisiaj po raz kolejny posłowie PiS pokazali jak głęboko w d... mają polskich obywateli oraz że są tylko maszynką do głosowania i oklaskiwania Kaczyńskiego. Ta tragifarsa z wychodzeniem i wchodzeniem pisowców tuż przed głosowaniem, a potem biało-czerwony bukiet dla Szydło były żałosne i typowo pisowskie.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 20 razy 14

  Gdzie to "godne życie"? Może w Warszawce na etacie w spółce skarbu państwa - bo normalni ludzie klepią biedę. Fikcją jest zlikwidowane bezrobocie - po prostu pół miliona starszych ludzi poszło na wcześniejsze głodowe emerytury - bo i tak nie mogli znaleźć żadnej pracy. Owszem, znajdzie się robota za 1200 przy układaniu towaru na półkach, ale dla ludzi z wykształceniem pracy nie ma żadnej. Firmy nikogo nie przyjmują, a jeśli już, to na warunkach uwłaczających godności (tyra po 14 g / dobę za minimum kasy). Osoby młode są odsyłane z kwitkiem, bo bez doświadczenia - a starsi z doświadczeniem "bo za starzy". Może tam, w Warszawce żyje się inaczej na państwowym korycie, ale pozostałe 30 mln Polaków nie ma tak lekko. Dodatkowo wszystko podrożało i faktycznie każdy ma mniej niż przez poprzednie 8 lat rządów PO. Miedzy bajki wiec pisdowcy włóżcie sobie brednie, jakoby żyło się lepiej .. Ruszcie dupę na prowincję, która was karmi - a zobaczycie skalę biedy.

 • tomtg123

  Oceniono 12 razy 12

  Kurcze, szkoda że opozycja ma taki kiepski refleks. Prawidłowa reakcja na słowa posła Horały jest wg mnie oczywista - któryś z posłów opozycji powinien podziękować mu zza wystąpienie i przypomnieć, że mowa była o "premier Beacie Szydło", bo najwyraźniej poseł PiS wstydził się wypowiedzieć te 3 słowa.

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 12

  Troszeczkę grzeczniejszy Tarczyński. Ale widać, że z dnia na dzień coraz mocniej się pręży żeby głębiej się wkręcić w pewien otwór ciała pana naczelnika. Nie tylko w sejmie, ale głównie na różnych antenach. Niedługo obatela zdetronizuje..

 • pipistrello_in_giro

  Oceniono 15 razy 11

  " Słyszeliśmy, że nie da się wprowadzić programu 500+. To rząd PiS pokazał, że te pieniądze są i można przekazać je Polakom. "
  To, że przekazaliście dzieciorobom (bez względu na ich zarobki) pieniądze zabrane np. tym którzy byli za biedni, by mieć drugie dziecko, nie znaczy że się da. Ja wiem, że liczycie, że jak wszystko dupnie, to wy już u władzy nie będziecie i chwacko zwalicie winę na następców.

  A tym się różnicie od poprzedników, że oni nie twierdzili, ze nie da się wręczyć pieniędzy, bo to każdy jełop potrafi, tylko że nie ma to uzasadnienia ani moralnego (każde rozdawnictwo jest demoralizujące), ani ekonomicznego, bo to musi mieć konsekwencje, zwłaszcza w biednym kraju.

  A godniej to zapewne żyje się czterem córkom Jackowskiego.

  Bo akurat ja odczuwam zdecydowany drastyczny spadek realnego wynagrodzenia, choć krezusem nie jestem, żeby mnie PiS miał mieć na celowniku, nigdy nie było mnie stać na auto nawet ze środkowej półki. Stawki wynagrodzenia (ustalane przez ministerstwo) aktualnie mam na poziomie roku 2004.
  Więc niech mnie ta przekupa spod Oświęcimia nawet nie rozśmiesza.

 • stachkaz47

  Oceniono 15 razy 11

  Powiedzieli swoje i wyszli-taka kultura KACZA.
  Co będą słuchać motłochu..

 • biesczad1

  Oceniono 16 razy 10

  Opozycja powiedziała, za co chce odwołać marionetkową premier - a PiS powie, za co chce odwołać Szydło?...

 • Tomasz Mak

  Oceniono 10 razy 8

  "Ten rząd pokazał, że można." Można zjeść trującego grzyba, można walną głową w ścianę, można wiele innych rzeczy. Tylko po co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX