Premier Szydło w Radiu Maryja. Nagle dzwoni Tadeusz z Torunia i mówi o "złych duchach"

- Trzymajmy się pana Boga, zasad, nie podlizujmy się za wszelką cenę tym, którzy dadzą nam jakieś dotacje. Na tym się przyszłości nie zbuduje - tak o. Tadeusz Rydzyk mówił premier Beacie Szydło w trakcie audycji Radio Maryja.

Premier Beata Szydło była gościem programu "Rozmowy niedokończone" w Telewizji Trwam i Radiu Maryja. W trakcie rozmowy do studia mogli dzwonić też widzowie i zadawać szefowej rządu pytania, mówić o swoich problemach.

W pewnym momencie do "Rozmów niedokończonych" zadzwonił ojciec Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. Nie miał do premier Szydło żadnych pytań, za to pozwolił sobie na krótki wykład.

- Jak patrzę na to, co w tej Unii Europejskiej się dzieje, co robi cały ten nurt liberalno-libertyński, co już zrobili z poszczególnymi państwami narodami, to naprawdę Polska jest wyspą normalności, Bożej normalności - stwierdził Rydzyk. Dodał jednak, że "te niszczące siły dochodzą też do Polski".

Dyrektor Radia Maryja w trakcie wypowiedzi skrytykował też prezydenta Andrzeja Dudę. 

- Gdy myślę o rządach, gdy przyszła "dobra zmiana", to myślałem, że będzie wszystko razem. Z całym szacunkiem, ale jak zobaczyłem, jak pan prezydent wetuje różne ustawy, [to zastanawiałem się - red.] czy to tylko polityczne gry, czy to jest rzeczywiście? - grzmiał ojciec dyrektor. 

"Niemcy zazdroszczą, że prezydent i premier klękają"

Tadeusz Rydzyk miał również dla szefowej rządu rady. - Trzymajmy się pana Boga, zasad, nie podlizujmy się za wszelką cenę tym, którzy dadzą nam jakieś dotacje. Na tym się przyszłości nie zbuduje. Buduje się przyszłość na prawdzie o Bogu, człowieku, narodzie - podkreślał.

Dyrektorowi Radia Maryja nie spodobała się też krytyka wobec ministrów ze strony niektórych mediów i spekulacje wokół rekonstrukcji rządu.

- Oni już piszą na tych portalach, w tych gazeciskach, że minister Szyszko musi odejść. Za co? Za to, że jest za bardzo polski? Co się dzieje? Ufam panu Bogu i ufam w rozsądek ludzi. Jeszcze inni o pani premier też mówią. Dzisiaj oglądałem, nie będę mówił, na jakich kanałach. Tłuką to i tłuką - oburzał się.

Dodał też, że "lewacy nie pozwolą Polsce być katolicką, naprawdę bożą". - Złe duchy uwzięły się na Polskę. Polska jest jeszcze takim światłem dla Europy, świata. Już nam Niemcy zazdroszczą, że tacy jesteśmy, że prezydent klęka, premier klęka, marszałkowie klękają, że komunię świętą przyjmują, że posłowie klękają. Oby to było konsekwentne - wyraził nadzieję.

Szefowa rządu o niedzielnym rosole

Beata Szydło cierpliwie wysłuchała opinii Tadeusza Rydzyka.

- Ojciec Dyrektor powiedział o bardzo ważnych kwestiach dotyczących tego, w jaki sposób powinniśmy pojmować pozycję Polski i budować tę Polskę. Dwukrotnie miałam takie silne przeżycie niezrozumienia ze strony elit brukselskich, kiedy mogłam się zorientować, że żyjemy w dwóch różnych światach. Nasza rzeczywistość polska oparta na zasadach i wartościach jest kompletnie niezrozumiana i odrzucana. Elity narzucają taki światopogląd i taką wizję świata - powiedziała premier.

- Czasami próbuje się wmówić Polakom, że jak jesteś katolik, chodzisz do kościoła i jeszcze rosół co niedzielę, to nie jesteś nowoczesny. Protestuję. Ja się czuję osobą nowoczesną tak samo, jak te osoby, które nie są nowoczesne. Każdy ma prawo do wyboru stylu życia, jaki chce. Łączy nas wartość nadrzędna, czyli ojczyzna - dodała.

Czy zdasz test na amerykańskie obywatelstwo?
1/15Jakie kolory ma flaga USA?
Zobacz także
 • Pogoda we wtorek. Będzie silny wiatr Pogoda we wtorek. Uwaga na wichury! Wiatr w porywach do 95 km/h
 • Nowy Sącz (fot. Mateusz Witkowski) Smog w Nowym Sączu, 2018-10-23. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Smog w Lublinie, 2018-10-23. Sprawdź jakość powietrza w mieście
Komentarze (234)
Beata Szydło w Radiu Maryja. Tadeusz Rydzyk: Złe duchy uwzięły się na Polskę
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 63 razy 55

  nie podlizujmy się za wszelką cenę tym, którzy dadzą nam jakieś dotacje....I to mówi ten, który każdego ekskomunikuje jak mu nie dołoży paru milionów...

 • 92ilme

  Oceniono 61 razy 51

  "Złe duchy uwzięły się na Polskę." Swieta Prawda Rydzyk, sucuegolnie ten belzebob z Torunia i czarny desant watykanski.

 • kemor234

  Oceniono 44 razy 38

  "...nie podlizujmy się za wszelką cenę tym, którzy dadzą nam jakieś dotacje..."
  Ha, ha, ha, ha.

 • 92ilme

  Oceniono 41 razy 37

  Podobala mi sie akcja zanicjowana kilka lat temu. Ktos rzucil haslo, aby wysylac przekazem pocztowym datki na Radio Ma Ryja w wysokosci 1 Grosz. Koszt przelewu w wysokosci okolo 3 PLN nalezalo na formularzu przerzucic na "obdarowanego". Moze warto byloby powtorzyc akcje przed swioetami i wspomoc Rydzyjko.

 • polakadam

  Oceniono 35 razy 31

  "lewacy nie pozwolą Polsce być katolicką, naprawdę bożą"
  Panie rydzyk to nie lewacy nie pozwalają. To tacy jak pan niszczą chrześcijaństwo w tym kraju . Wiarę sprowadzili do bzdurnych obrzędów i z kościoła zrobili instytucję biznesowo-polityczną a zapomnieli o Bogu.....

 • kemor234

  Oceniono 35 razy 31

  Szanowny Ojcze Dyrektorze,
  Nieskalany Orędowniku Miłości Bliźniego,
  Pokorny i Skromny Sługo Boży,
  Skarbnico Cnót Wszelakich,
  Który Żyjesz i Królujesz ...
  Po prostu pieprzysz od rzeczy.
  Amen.

 • vito60

  Oceniono 30 razy 28

  Belzebub toruński olewa dotacje? Przecież sam brał nie tylko od polskiego podatnika ale też od UE? Oddawaj kasę fałszywcu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje