Pawłowicz krzyczy do posła mniejszości niemieckiej: "Do Berlina!". Na tym nie skończyła

Krystyna Pawłowicz była tak aktywna w trakcie obrad, że przywoływać ją do porządku musiał marszałek Sejmu. W chwili największego wzmożenia posłanka PiS zarzuciła reprezentantowi mniejszości niemieckiej, że przynosi wstyd Polsce.

Posłowie zajmują się prezydenckimi projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Sprawa budzi wiele emocji, a niektórzy nasi reprezentanci nie potrafią nad nimi zapanować. Tak stało się w przypadku Krystyny Pawłowicz, która krzyczała podczas wypowiedzi posła mniejszości niemieckiej Ryszarda Galli. 

Galla dwukrotnie zabierał głos w dyskusji, by zwrócić uwagę na sprawę podwójnego obywatelstwa. Z ustawy wynika bowiem, że sędziowie mogliby mieć wyłącznie polskie obywatelstwo.

- W imieniu Polski czy Berlina wyroki? - słychać na nagraniu krzyki Krystyny Pawłowicz. Okrzyków było więcej, ale na sali było zbyt głośno, by je zrozumieć, a nie pojawiły się jeszcze stenogramy z obrad. Galla twierdzi, że krzyczała dalej "do Berlina!" i "wstyd!". 

- Zapewniam panią, że to ja bronię polskiego honoru, a jak pani inaczej uważa, to niech to pani udowodni. Ja na razie Polsce wstydu nie przyniosłem, a pani tak - odpowiadał poseł niezrzeszony. - Przynosi pan! Przynosi pan! - brnęła Pawłowicz. Wówczas jej koledzy zaczęli domagać się, by Galla przeprosił za ostatnie zdanie.

- Pani poseł Pawłowicz krzyczała, że mam się wstydzić, i wysyłała mnie do Berlina. Jestem posłem od 12 lat, muszę powiedzieć, że taka sytuacja spotkała mnie po raz pierwszy. Zawsze staram się wypowiadać spokojnie i merytorycznie, nikt nie może mi zarzucić, że kogoś w sejmie obrażałem czy zaczepiałem. Ale pani poseł Pawłowicz, jak widać, nie wytrzymał nawet mój spokojny charakter - skomentował poseł Galla w rozmowie z opolską redakcją "Gazety Wyborczej".  

Czy zdasz test na amerykańskie obywatelstwo?
1/15Jakie kolory ma flaga USA?
Zobacz także
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
 • Czy w wybory wypada niedziela handlowa? Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w dniu wyborów samorządowych sklepy będą otwarte?
Komentarze (453)
Krystyna Pawłowicz krzyczy do Ryszarda Galli, posła mniejszości niemieckiej
Zaloguj się
 • kunwyscigowy

  Oceniono 153 razy 143

  polska katoliczka w natarciu, gdyby Jezus pojawił się w Polsce Pawłowicz napluła by Mu w twarz sałatką i na kopach wyrzuciła na Bliski Wschód. Amen

 • jackanapes

  Oceniono 79 razy 73

  Ja pragnę tylko przypomnieć pannie Krystynie, że bracia Grimm to również była opcja niemiecka. Jaś i Małgosia to w rzeczywistości niejacy Hansel oraz jego partnerka (sic!) Gretel. Baba Jaga natomiast była nasza, swojska, z podkarpackiego bodajże.
  Idźmy na całość.

 • state77

  Oceniono 59 razy 51

  Nie dostała nic na Mikołaja więc wściekła się. Pawłowicz do obory!

 • tyfus.wolski

  Oceniono 50 razy 46

  Pawłowicz twarzą Wolski i dobrej zmiany. NIENAWIDZĘ WAS ku.wy.
  Duda - to twoje plemię, złych, koślawych i szczerbatych emocjonalnie wolaków

 • norik

  Oceniono 50 razy 46

  Mam coraz mocniejsze wrażenie, że pani poseł Pawłowicz, to po prostu zwykła q..wska b..dź.

  Oczywiście przy tym jest wzorową prawdziwą katoliczką i częstym gościem radia Maryja. To chyba jednak jest charakterystyczne dla tego typu ludzi. Coraz silniejsze mam wrażenie, że klientela radia Maryja, jak też o. Rydzyk i większość prowadzących, to głównie właśnie tacy ludzie.

 • andzialak

  Oceniono 50 razy 42

  Czy pawłowicz nie powinna być przebadana przez zespół psychiatrów?

 • odowk

  Oceniono 45 razy 39

  gdyby panna Pawłowicz miała urojenie, że jest Dziewicą Orleańską, to spaliłaby się przynajmniej ze wstydu.

  Ona jednak ma o wiele cięższe urojenia i to z komplikacjami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje