Gen. Skrzypczak: Antoni Macierewicz dokonuje zamachu stanu. To anarchia

Antoni Macierewicz kwestionuje wolę pana prezydenta, to niedopuszczalne - tak konflikt szefa MON z Andrzejem Dudą ws. gen. Jarosława Kraszewskiego komentuje w TVN24 gen. Waldemar Skrzypczak.

- Jeżeli jakikolwiek urzędnik państwowy kwestionuje wolę pana prezydenta, to znaczy że dokonuje zamachu, to jest anarchia dla mnie - mówił w programie "Czarno na białym" w TVN24 generał Waldemar Skrzypczak, były wiceminister obrony narodowej. Odniósł się w ten sposób do konfliktu, który narósł między Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem ws. odebrania gen. Jarosławowi Kraszewskiemu z BBN dostępu do informacji niejawnych.

- Antoni Macierewicz dokonuje zamachu na Andrzeja Dudę przez Jarosława Kraszewskiego? - dopytywał dziennikarz "Czarno na białym".

- Kwestionuje to, co wyraża prezydent. To dla mnie niedopuszczalne, to jest jak zamach stanu. Nie wolno kwestionować woli pana prezydenta - podkreślił gen. Skrzypczak.

SKW sprawdza gen. Jarosława Kraszewskiego

Od czerwca trwa postępowanie podległej MON Służby Kontrwywiadu Wojskowego wobec gen. Jarosława Kraszewskiego z podległego prezydentowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W praktyce oznacza to odebranie gen. Kraszewskiemu dostępu do informacji niejawnych.

Zobacz także: To wcale nie jest wpadka Andrzeja Dudy. Niby przypadkiem akurat teraz wbił Macierewiczowi szpilę>>>

W wywiadzie udzielonym w listopadzie dla TVP Info prezydent Andrzej Duda powiedział, że szef MON próbuje utrudnić mu wykonywanie funkcji zwierzchnika Sił Zbrojnych. Dodał, że nie ma wątpliwości, iż za odebraniem dostępu do informacji niejawnych generałowi Jarosławowi Kraszewskiemu stał szef MON Antoni Macierewicz.

Zobacz także: "Ubeckie metody" Macierewicza. Andrzej Duda naprawdę to powiedział. Nagrał przypadkowy turysta>>>

- Oczekujemy, że sprawa zakończy się szybko i zostanie wyjaśniona wobec generała Kraszewskiego zarówno po stronie służby jak i Ministerstwa Obrony Narodowej. Oczekujemy szybkiego działania. To jest praktyka nie do zaakceptowania - mówił w z kolei prezydencki minister Paweł Mucha.

Sprawdź, co pamiętasz z lat 90.
1/12Zacznijmy od czegoś bardzo łatwego. Ile województw istniało w Polsce 20 lat temu, przed reformą terytorialną? (mapka przedstawia jak jest dziś)
Zobacz także
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
 • Czy w wybory wypada niedziela handlowa? Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w dniu wyborów samorządowych sklepy będą otwarte?
Komentarze (234)
Gen. Waldemar Skrzypczak: Antoni Macierewicz dokonuje zamachu stanu
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 44 razy 42

  Kto chce pracować z Andronem Zamachowiczem, musi przejść pozytywnie trzy testy: test natychmiastowego oderwania się od rzeczywistości, test natychmiastowego przyjęcia właściwej postawy ideologiczno-politycznej i test braku alergii na kłamstwo. On tylko takim ufa.

 • alex1w

  Oceniono 24 razy 24

  Maliniak, to Maliniak... Żaden tam prezydent.
  Gdyby był prezydentem, to nie pozwolił by sobie by go olewali. Zwłaszcza świry na najwyższych stołkach w partii i rządzie.

 • pyffello114

  Oceniono 24 razy 24

  Macierewicz w sposób ostentacyjny pokazuje prezydentowi swoje lekceważenie.

 • szaja25

  Oceniono 23 razy 23

  Panie Generale, my o tym wiemy, a suwerenowi to nie przeszkadza w tym problem.

 • 8zorro

  Oceniono 20 razy 20

  my nie mamy prezydenta, więc o co chodzi? O tę chwiejną, kaczą marionetkę? Jak daje sobie sr..ć na głowę jakiemuś świrowi to jego problem.

 • def11

  Oceniono 26 razy 20

  Żadna anarchia, to precyzyjnie zaplanowana i przeprowadzana operacja fałszywej flagi.
  Antoni mołodiec.

  Moskwa

 • kuba161048

  Oceniono 19 razy 19

  Dawno pisałem , że w niektórych przypadkach medycyna jest bezsilna. amen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje